Otehotnieť s Duphastonom

Príspevok v téme: Otehotnieť s Duphastonom
mufffinka

Ahojte,
chcela by som sa poradit s tymi, ktore brali Duphaston, aby im pomohol otehotniet.
Mam nizky progesteron. Na odporucanie gynekologicky beriem Gynex. Okrem neho mi predpisala lekarka Duphaston, ktory som brala 2 mesiace. Z odberu krvi mi vysiel po mesacnej pauze od Duphastonu opat nizky progesteron, tak mi predpisala na nasledujuce 3 mesiace. Bohuzial, pocas brania Duphastonu som na odber nebola, cize nemam predstavu, o kolko mi ho dokaze zvysit.
Duphaston mam brat od 16. po 25. den cyklu. Menstruaciu mam pravidelnu (vdaka Gynexu), cize ovulaciu mam 14. den cyklu. Nie je mi jasne, ako mozem bez progesteronu otehotniet pocas ovulacie. Nevychadza mi to. A v pripade, ze sa nam to nejak podari, tak po 25. dni progesteron klesne, nemozem potratit, kym mi nejaky test ukaze, ze som tehotna a menstruacia bude meskat?
Ma s tym niekto skusenost? Tiez vam radil lekar brat Duphaston od 16. dna cyklu? Existuje nieco lepsie ako Duphaston? Beriem aj vitamin E a kyselinu listovu. Mam cerstvych 26 rokov a sme obaja zdravi. Nechapem, preco mam take nizke hodnoty progesteronu...
Velmi pekne dakujem vopred za postrehy, rady a tipy :)

RNG

Nechapem , pre so si myslite, ze znizit prolaktin co zabranuje otehotneniu mozno len so syntetickou nahrazkou progesteronu a nie s pravym progesteronom, co mozno dat do tela napr vo forme progesteronoveho kremu, cez kozu. Velmi dobre pracuje aj yam, kde ucinna davka musi obsahovat 200 mg Diosgeninu.
Doplnky naviac nemaju ziadne skodlive postranne ucinky, ktore mas napisane na kazdom chemickom patentovanom lieku dnes.

Noelani

S duphastonom to nepôjde jedine S menopurom. Duphaston Je aby sa dala hormonalna váha do poriadku a menštruácia bola pravidelná a potom nasleduje liečba s menopurom alebo je ešte jedno ale momentálne má názov nenapadá

mommonna

Ja som brala Duphaston od 16 DC a menzes som mala pravidelný. Po 3 mesiacoch užívania som otehotnela /neviem, či mal na tom zásluhu Duphaston/. V 9. týždni som začala špiniť, tak potom mi gynekológ predpísal zase iný liek -nespomeniem si na názov, no a ten som brala do 20. týždňa. A všetko dobre dopadlo :)