Zbytočné vyzliekanie u lekára?

Príspevok v téme: Zbytočné vyzliekanie u lekára?
1Simona

Ahojte,
mám 21 rokov a teraz som menila lekára, lebo prakticky som sa k tomu v meste mojej VŠ ani nedostala - vždy som ochorela doma.
V piatok som sa bola k nemu zaregistrovať a prišlo mi dosť čudné ako prebiehalo vyšetrenie. Bolo mi to až ponižujúce a dosť trápne.
Keď mi sestrička založila kartotéku - odmerala tlak, tak som išla k lekárovi.
On mi kázal vyzliecť sa do nohavičiek a to bez predchádzajúce komentára. Nechala som si podprsenku, tak mi kázal vyzliecť si aj tú. Nechápem načo až do nohavičiek keď sa ma až potom začal vypytovať o chorobách a tak. V nohavičkách som čítala aj obrázky na stene,....
Neskôr ma popočúval, prezrel chrbát, prehmatal prsníky. Kázal mi ľahnúť si a stiahnuť si nohavičky do pol stehna. Prehmatal mi celé brucho a podpazušie.
Prišlo mi to veľmi ponižujúce a čo som mala lekára predtým tak aj keď som bola chorá, ale pri preventívke som si v pohode nechávala podprsenku, ba niekedy keď som išla k nemu na kontrolu ma počúval aj cez tričko.
Aké máte skúsenosti vy?

miki26

Hanka,veď ona sa pozerá na vec komplexne. Problém je však v tom, že ženu prezeral chlap :) Keby prezerala žena ženu tak by nikto nič uchylne v tom nehľadal a ani neriešil. Proste sú vyšetrenia, ktoré treba strpieť aj pri preventívnych. Trebárs ja mám doktorku, ktorá ma viacero prístrojov a medzi nimi i EKG, ktoré sa nedá robiť napr. bez podprsenky. Prišlo by mi normálne keby podobný prístroj mal aj lekár a chcel prezrieť pacientku, keď je už polonahá tak či tak. Veď komu prekáža doktor opačného pohlavia tak nech si nájde rovnaké a naopak. Osobne ako pacient by som však chcel len opačné :D Zdalo by sa mi divné, keby sa ma dotýkal chlap.

hanka9

Paula, ty „nevypichuj“ len na to, co vas ucili v skole ale pozeraj sa na vec komplexne, t.j. na eticky kodex lekara a prislusnu legislativu, ktora hovori jasne a zrozumitelne !

PaulaV.

Som čerstvou absolventkou a na správaní dotyčného lekára nevidím nič úchylné. Bežne sa takto realizovali fyzikálne vyšetrenia a nie raz som ich zažila aj ja, takže vôbec nechápem prečo takéto vyšetrenie príde niekomu úchylné?
Namiesto toho, že autorka odchádza od dotyčného lekára by mohla byť rada, že má takého svedomitého lekára.

oui..

Na medicine nam vzdy vtlkali do hlav, ze kvalitne fyzikalne vysetrenie sa ma robit na vyzlecenom pacientovi, aby si lekar vsimol aj odchylky, ktore mozu byt patologicke, no inak ich neuvidi. Realita je taka, ze priestor, cas a asi ani dake konvencie to neumoznuju. Tvoju skusenost nehodnotim, len iny pohlad na vec.

Moireal

Omg, to je strasne! Uchyl jeden hnusny! Mne sa pride tiez neprijemne sa vyzliekat, vadilo mi uz vyzliect sa do nohaviciek pred ortopedom a este sa mu tam otrcat v zmysle sklonit sa a dotknut sa prstvo na nohach. A to jeho prezeranie si ma. Oni to vazne zneuzivaju na ocumovanie mladych zien. Strasne ma to vytaca. Clovek pomaly vyzlecu z koze a zdravotne mu aj tak nijak nepomozu. :/ Hentaky pristup je na udanie ale je to tazke. :(

[zruseny35]

dixit....tak to ti tíško závidím,že sa opýtal,či SMIE,či máš spod.pádielko.Ked som bola istý čas len ležiaca pacientka, a sla na vyšetrenie EKG-sono srdca ,tak som tiež bola len v pyžame a bez spodneho prádla.Lenže aj hore aj dolu( vsak srdce nieje z opačnej strany).A čuduj sa svete,ten starší pán doktor "po zaruke " mi neviem prečo sonoval niečo medzi nohami-bez gatiek :/
Ked ma čakalo dalsie vyšetrenie, v sprievode dvoch sanitárov (!) ,to už som sa začala cítiť ako na stránke playboy-a (bez hviezdičiek na istých partiách tela)
Tak odvtedy mam strach aj zo zubára-lebo neviem čo všetko bude treba zase "vyšetriť".
Som rada,že odvtedy som už v nemocnici dlllhe roky nebola :D

LEKAR73

dievca dobre si si tu zo vsetkych vystrelila A ONI TI TO ZJEDLI AJ S NAVYJAKOM , ZIADNY LEKAR BY SI NIECO PODOBNE NEDOVOLIL A NERYSKOVAL BY SVOJU PRAX A DIPLOM

[zruseny35]

Hrac....ja to chápem,že lekári maju svoje "prehliadky".Mne len vtedy nešlo do hlavy a vadilo mi,že ma takto "prekukávaju " dvaja.:/