Zbytočné vyzliekanie u lekára?

Príspevok v téme: Zbytočné vyzliekanie u lekára?
1Simona

Ahojte,
mám 21 rokov a teraz som menila lekára, lebo prakticky som sa k tomu v meste mojej VŠ ani nedostala - vždy som ochorela doma.
V piatok som sa bola k nemu zaregistrovať a prišlo mi dosť čudné ako prebiehalo vyšetrenie. Bolo mi to až ponižujúce a dosť trápne.
Keď mi sestrička založila kartotéku - odmerala tlak, tak som išla k lekárovi.
On mi kázal vyzliecť sa do nohavičiek a to bez predchádzajúce komentára. Nechala som si podprsenku, tak mi kázal vyzliecť si aj tú. Nechápem načo až do nohavičiek keď sa ma až potom začal vypytovať o chorobách a tak. V nohavičkách som čítala aj obrázky na stene,....
Neskôr ma popočúval, prezrel chrbát, prehmatal prsníky. Kázal mi ľahnúť si a stiahnuť si nohavičky do pol stehna. Prehmatal mi celé brucho a podpazušie.
Prišlo mi to veľmi ponižujúce a čo som mala lekára predtým tak aj keď som bola chorá, ale pri preventívke som si v pohode nechávala podprsenku, ba niekedy keď som išla k nemu na kontrolu ma počúval aj cez tričko.
Aké máte skúsenosti vy?

tomasko1995

Mam v Sali taku prijemnu doktorku nikdy nezabudnem na 1 prehliadku u nej v 15 som prisiel hned ma poslala do satne a k nej som prisiel iba v slipoch .... a isli dole Vedel som ze je dokladna v 19 som myslel ze nebude taka zdrbala ma ze neviem naspamať spreje na astmu a povedala ze sa mam ist pripraviť musel som do treniek a prislo aj k tomu aby som si trenky vyzliekol a lahol Spytal som sa ci musim osdpovedala ze je riziko rakoviny a v detsve som mal pruh a zuzenu predkozku co som mal robit tak zvysok prehliadky som bol holy

jaViem

Ja viem o tychto pripadoch z prvej ruky. Mam znamu, ktora pracuje v zdravotnictve a jednoducho povedane niektori jej kolegovia su skratka uchylaci. Takze naozaj si davajte na tieto veci pozor zneuzivaju profesiu...zial

entita

ja mám podobnú skúsenosť. Keď mi bolo zistené mimomaternicové tehotenstvo musela som sa podrobiť laparoskopii. Pre opkou mi dali oblbovák a ošetrovateľ ma odviezol na predoperačnú izbu. Tam prišli ďalší dvaja ošetrovatelia neviem prečo až toľko akoby nestačil jeden. Kedže som bola už oblbnutá injekciou tak mi pomáhal jeden z vyzlečením nočnej košele a vtedy ten starší asi 50 ročný z ničoho nič ztiahol zo mňa plachtu ktorou som bola zakrytá. Tým pádom som pred všetkými troma ostala úplne odhalená a bezbranná vplyvom injekcie. Tak ponižujúco som sa cítila ako na výstave. Potom mi jeden obliekol nejakú košeľu namiesto mojej. Ako keby som nebola pod vplyvom oblbovákov tak toto by si teda nedovolili a určite by som sa na nich ohradila ale oni akoby to zneužívali že je žena bezbranná tak ideme sa naňu pozrieť. Fakt nerozumiem prečo až traja museli prísť na tu predoperačku. Mala som vtedy 29 rokov. Odvtedy nechcem nemocnice ani vidieť a nie nie už operačné sály. Ja lenže nie vždy sa dá brániť a ohradiť. Ktovie koľko žien si takto obzerali hovädá jedne. Bolo to v nemocnici na východe slovenska. Kedže som nebola z toho mesta tak ani do tej nemocnice viac nevkročím už.

buzola

Cojaviem lenze iny je citenie muzalekara voci nahej zene a zenylekarky voci nahej zene. Ak nieje ta lekarka lezba. Muz ak vidi nahe zenske prsia a odhalene lono tak urcite mu od vzrusenia rastie vtak v gatiach. Je to spontanne. Chlapovi vela netreba podnetov, aby sa vzrusil. Aj medzi lekarmi najdes alkoholikov, suknickarov.. a tiez uchylakov.

cojaviemm

keby to bola doktorka s rovnakym postupom tak by si namietky asi nemala.. navyse takych ako teba videl ten lekar mozno tisicky, ja jednoducho neverim tomu ze si v takom veku ma potrebu obzerat nejaku pipku hore bez, to je pre neho asi tak zaujimave ako tehla pre murara.. samozrejme vela by napovedalo ci je rovnako dosledny aj ked tam ma chlapa, to uz je ina vec..:)

buzola

Ja nechapem, to mate problem ozvat sa u lekara. Ved ten clovek serie rovnako akoo vy. Nieje to nijaky Boh alebo kral, ktoreho by ste mali pocuvat na slovo. Ako baby nehnevajte sa, ale mate strasne nizke sebavedomie. Ked sa mi nieco nezda, tak si pusu otvorim nie? Nebudte take poslusne slecinky pred tymi starymi chlipnikmi.
Este raz opakujem, obvodak vam nema co prsia kontrolovat. A ani pri EKG vysetreni si zena nema co davat dole podprdu ak nema velke prsia, ktore sa jej rozlievaju po hrudi pri lahu. Ak si k vam lekar dovoluje viac ako by mal, tak len zneuziva svoje povolanie na obchytkavanie a obkukavanie zien. Nedovolte aby s vami tieto uchylactiny robili. Konecne zacnite prejavovat jasny nesuhlas.

oui..

mozno by bolo vhodne opytat sa samotneho lekara, ci to je nevyhnutne, respektive povedat, ze si to nezelas, ze to robi gynekolog. ak je lekar stara skola, je celkom mozne, ze je navyknuty robit kompletne vysetrenie aj s prehmatom prsnikov. po spravnosti by Ti mal aj slabiny prehmatat, nie si ich len skontrolovat pohladom. robite tu mozno z komara somara. ale chapem neprijemne pocity, no mozno by bolo vhodne nazbierat odvahu a opytat sa napriklad sestricky, preco to lekar robi, alebo priamo povedat, ze sa Ti to nezda v poriadku. bud by Ti lekar vysvetlil, preco to robi a pokial by sa Ti to nezdalo, vzdy mas pravo odmietnut. na druhu stranu, on ma pravo nebrat zodpovednost za to, co nie je schopny vysetrit z dovodu Tvojho nesuhlasu.

Math1

Podobná záležitosť sa mi stala tiež na preventívnej prehliadke pred nástupom do zamestnania. Bol to lekár v strednom veku cca 50 - 55 ročný a ja som mala vtedy 20. Okrem toho, že som tam stále doslova ponížená, mal ešte nemiestne pripomienky na moju postavu.
Ja som lekára zmeniť 3 roky nemohla, takže som k nemu chodila len keď som musela - preventívky, ale našťastie tento rok som sa od neho dostala preč. Teraz mám síce lekára tiež okolo 50-ky, ale je maximálne o.k.. Vtedy som sa aj sťažovala kamoškám, rodičom,... ale keďže každý mi tvrdil, že je to normálny postup, tak nakoniec som sa cítila ja ako totálny blbec.