Mam rakovinu

Príspevok v téme: Mam rakovinu
Jana53

Treti den viem,ze mam rakovinu.Neviem,ci vobec mozem verit,ze sa z toho dostanem,aku liecbu mam zvolit,ci operovat,ozarovat,alebo nieco skusat sama.Mam nador na prsniku a lymfy pod pazou zasiahnute.Ani kam mam dalej ist aby som si zvolila spravne ,netusim.Povedal mi dr.po mamogr.a ultrazvuku,ze si mam vybrat kam chcem v BA.A ja neviem o tom nic.Nechcem operaciu,chcem najskor nieco robit sama.Neviem,ci cas hra proti mne,alebo mam hupky utekat rezat....33mmx25mm a drobne hrcky v podpazusi.Kto ma skusenost ,nech mi napise.Tolko sa toho pise,ze neviem,co dalej.Preto ak ma niekto osobnu skusenost,budem rada,ak mi napise.

Jana53

Negativne co zo mna ide je to,ze neverim chemo......a pozitivne je to,ze verim,ze tu budem este aspon 20 rockov.....a toto zmenit nechcem....

Cancer

Namiesto toho aby si robila to čo lekári povedia sa liečiš sama ale či to ty sama dokážeš to je út otázne. Viem že po chemo je hrozne ale keď sa vďaka tomu toho zbavis je to oveľa lepší pocit

Cancer

Iba sama negatitiva z teba vyžaruje bolo by na čase zmeniť myslenie! Vravíš že lekári ti dali pol roka tak máš ešte 2 mesiace porozmyslaj a zmen sa pokiaľ nie je neskoro!

Jana53

Ale ja verim,ze zmizne.A nechcem zit len pol roka,ako povedal onkolog.Ja neviem posidit inych chemoterapie,ale je ichasi mnozstvo.Ja som mala jednu neurotoxicku.A aj sam lekar povedal,ze tuto uz nie,ale skusime trojkombinaciu,ale som sa na to nedala.Pretoze ta prva ma dala tak dole,ze po dalsej by som sa asi nacisto otravila.Ved aj znami ,co nevedia,ze som chora mi zahlasia: Ty co robixs,ved ty si mlado vyzerala ateraz si zrazu zostarla,noved sme Ta ani nespoznali.....a to ma nevidia sholou hlavou.Ale tymchcem povedat,ze tak sa aj citim.Pochemozostarnuta a aj klby,kosti,vsetko vnimam,ako zostarnuta.A aj maje chore ruky su velmi zhorsene.Mala som problem so zapalom sliach a karpalnymA ta neurotoxicka chemo mi uplne zhorsila nervy v rukach.V kuse trpnu a uz vobec lavou neskrcim prsty.Na pravej malinko lepsie.A musim vnimat,ci sa nador meni,ak bude stale rast,musim to dat operovat,ale chemo uz nechcem.Len teraz neviem,ci ma chirurg vezme,lebo on chcel operovat po druhej chemo.A onkolog,ze taku prve nie,ale inu......skusime.A ja chcem len vybrat.....Tak neviem,ci ma aj tak zoperuju.Tak zatial som bez lekarov a uplne zmenena strava a uvidim.....a strach.To je jasne.Vecny boj strachu a optimizmu.

Deria

Jeden z nasej dalekej rodiny napr. ani nevie, ze dostal uz par krat chemo, este isiel aj na pivko. A druhy, co ho dobre poznam, trpel pri chemo strasne, ako keby to bola jeho posledna minuta zivota. Dnes je super v pohode, pracuje, cestuje uz zopar rokov.
Snaz si radsej nahovorit, ze ta rakovina odchadza. Uz nikdy nevyslov, ze je tam a rastie. Psychika robi strasne vela.

Jana53

Tak to si nemyslim,ze neboli...Aj ked je blbost to tu riesit.Boli,tlaci do okolia a ak je tam zapal,tak ver ze boli,a aj lymf.uzlina ma boli.Aj ked ruku prilozim k telu.Aj bez uplneho pohybu.A vecer,tak to nechci vediet.Cely den sa to pohybmi drazdi.A je to horuce aj na dotyk a pali to.Mozno napr v crevach,alebo v zaciatkoch....tak to necitia.....neviem posudit inych,len seba.

Cancer

Iba to tvrdenie má zaskočilo že rakovina bolí inak prajem aby si sa toho zbavila a vyliečila! Nemyslela som to tak a nie na tvoju osobu len to tvrdenie niektorých ľudí že "ah cítim tu rakovinu zavadzia mi a bolí ma ta rakovina" i ak prajem aby si sa úspešne vyliečila treba pozitívne myslieť sama pracujem v zdravotníctve a poznám jednu čo už 5 r bojuje rakovinou lymfatických uzlín ona je od teba staršia ale ta ma silu bojovať že by si neverila. Sama mi vždy vraví že na čo myslieť negatívne čo to peinesoe? Nič! Preto treba pozitívne myslieť a ja ju priam za ten postoj a myslenie obdivujem

Cancer

Jana ok chemo a liečba etd bolia to pochopím ale samo o sebe tu rakovinu nemôžeš cítiť a rakovina nemôže bolieť