Hladam si kamaratku ktora trpi depresiou alebo uzkostou

Príspevok v téme: Hladam si kamaratku ktora trpi depresiou alebo uzkostou
smutnesrdce

Ahojky:( Citim sa velmi zle... Neviem ako dlho to vydrzim:( Busi mi srdce, potim sa, napina ma na vracanie, trasu sa mi ruky, velmi mi robi zle ked manzel rano odchadza, byva prec od pol 6 do pol 5, ja som zacala podnikat, ale nejde mi to, snazim sa zamestnat, ale vsetko je na smeny, ziadna kludna praca na jednu smenu, je mi strasne, zatial beriem Magnezium a na busenie mi dali Vasocardin, zajtra mam volat o vysledky stitnej zlazy, ale ja uz neviem co mi je, premyslam aky je zmysel zivota, nic ma nebavi, jedine na co sa tesim je ked manzel pride domov a objima ma, on je moj jediny zmysel preco este dycham...Strasne ma trapia problemy na svete, hlad, tyranie zvierat, ked to vidim, neustale placem, myslim na to, ze by mozno bolo lepsie to ukoncit:( Je tu niekto kto by si chcel popisat, poradit, pomoct navzajom?:(

Delete 2

Budem možno za dementa ale opakovanie je matkou múdrosti.

Ono sa hovorí, že podobné sa zosilňuje a väčšinou je to aj pravda. Na druhej strne stojí fakt, že človek, ktorý si niečim podobným neprešiel nemá ani šajnu ako vnímať niekoho takého. Pochopenie? Môže byť ten druhý akokoľvek vnímavý či môže dokázať pochopiť človeka s ,,depresiou,, no je to klam.

A teraz má človek dve možnosti...Ostať v izoláci alebo sa pridať do spoločnosti, kde mu nik nerozumie.

Alebo spoznať človeka s podobným zmýšľaním a ich vzájomné depresie sa ešte viac prehĺbia či zhoršia.

Svet nie je čiečnobiely a určite existuje aj niečo medzi tým ale je veľmi ťažké to nájsť. Nečítal som všetky príspevky len posledný a chcem ti napísať. Dobre si premysli čo spravíš a či bude to stretnutie pre tvojho priateľa prospešné.

escapade3

Ahojte,priatel trpi depresiou a podelenie sa s niekym s rovnakym problemom by mu pomohlo. Ak mate zaujem pocuvat a byt vypocuty,ozvite sa nam. Sme z Bratislavy. escapade3@azet.sk

snehulaitko

miňa7, to som ja, len som na inom pc a nechcem sa tu prihlasovať..
uf tak ty si už v inom štádiu, keď si na pn tak dlho to ma mrzi :( aj ja sa kaýdž deň musím premáhať aby som vstala a donútila sa opustiť byt, ale zatiaľ je to ešte ok, klop klop klop...
verím ti, že ťa pri hľadaní zamestnania brzdí aj to, že sa to tam môžu o tebe dozvedieť.. ono niekomu sa hovorí, že v dnešnom svete je to normalna vec navštiviť psychologa, psychiatra a podobne a že tam chodí veľa ludí.. no v dnešnom svete je to prave bohužiaľ naopak a ľudia to odcudzuju a budu takeho človeka pred inými zosmieštňovať a pokladať za blázna, kvoli tomu som sa ja aj dlho odhodlavala objednať na sedenie ku psychologičke a ked ma odporučila k psychiatrovi, tak som si už duplom povedala že toto sa nesmie nikto nikdy dozvedieť, lebo ak sa to na okoli roznesie, tak sa asi odsťahujem...vie to len jedna kamaratka ktorej verim na 100% lebo aj ona si už niečo prežila a ešte to vie sestra.. dnešný svet je zlý a len svine v ňom vedia chodiť..
..no a ty si myslíš že budeš takto na pn už stále? nemože to predsa trvať naveky, dúfam :/ prepač ak sa smiem opýtať, koľko máš rokov?

miňa7

presne snehuliatko ako pises,same negativne myslienky.ja tiez vecer nemozem zaspat a rano o 04:00 uz cumim na mobil.dohnalo ma to na pn,lebo som uz naozaj nevladala a pn mi vydavala nemocnica lebo ma tam rovno nechali.na pnkovom listku mam peciatku psychiatria tak si vies predstavit ako sa budem citit v robote,ak sa tam vobec vratim.prajem ti aby si sa z toho dostala.

snehuliatko

miňa7, aha takto to je, no tak ti prajem aby sa ti čo najskôr polepšilo, ak to má byť tak aj za pomoci liekov, ktoré je niekedy ozaj potreba, aby bol človek schopný fungovať, kto nezažije nepochopí, niekedy sú aj lieky nutnosťou...
..čo sa týka revania, tiež som sa tam včera rozplakala a to hneď po prvej vete, ktorú som povedala :) hm a tie tabletky na spanie by som potrebovala už tiež, nemôžem spávať presne kvôli tomu, že príliš veľa premýšľam a zamestnávam mozog negatívnymi myšlienkami, čo má za dôsledok neschopnosť zaspať a následnú bolesť hlavy v oblasti čela...musím sa hrať na mobile alebo na tablete, až do úplného vyčerpania, čo trvá stále dlhšie ako do polnoci, niekedy o hodne dlhšie ako len do polnoci a to o pol 6 ráno vstávam do práce, takže telo si moc neoddýchne a myseľ ani nehovorím...
celkom sa už teším na druhé sedenie a na návštevu psychiatričky, ktorá mi predpíše lieky s pomocou ktorých budem môcť aspoň v kľude zaspať, keď už ma to možno aj nezbaví depresívnej nálady...

miňa7

snehuliatko,vies ono je to tak ze kym ti nastavia liecbu tak to trva,lebo ti kazdu chvilku menia lieky.a ja som uz z toho niekedy zufala ono ta to utlmi,ale len utlmi.no a kazdy den zijes a mas mozok ktory stale pracuje a ked pride problem tak zasa dostanes tie blbe stavy a je to beh na dlhe trate.nikdy by som nepovedala ze takto dopadnem.ked si nedam tabletku na spanie tak nespim len rozmyslam a rozmyslam,vsetko v negativach a potom pridu zasa tie neschopne savy...citim s ludmi co toto prezivaju,lebo ked boli dusa boli cele telo.ja doteraz ked som u psych.tak tam stale revem lebo mi je luto ako som dopadla a co tam vlastne robim.daj vediet ako si dopadla.

snehuliatko

miňa7, áno, presne ako hovoríš, niekedy sa zádá byť lepšie, no nikdy to neskončí a vždy sa to zase vráti...ja to mávam tak, že cca týždeň, možno dva,mám hrozné a potom príde jeden-dva dni, kedy mám pocit že všetko zvládnem, nepotrebujem nikoho pomoc a som dostatočne silná.. no to trvá ako hovorím možno edne dva dni a potom opať dlho zle.. psychologička mi povedala že mám stredne ťažkú depresiu a odporučila mi navštevu psychiatričky aj z dovodu, že kvoli depresii trpím nespavosťou, tak že mi odporučuje lieky.. no ešte sme sa dohodli že prv než tam pojdem, tak o dva tyždne k nej znovap ridem na sedenie a potom uvidime.. brala som už xanax, bola som si ho dať predpisať u ubvodnej a dala mi 0,5mg ale jeden nezaberal takže som si davala vždy dve a vtedy mi aj zabral na tú nespravosť, takže možno mi zase dajú ten, ktovie...
..no ale ty ked berieš už rok lieky, tak by si nemala mať už takéto stavy alebo??? lieky by ti mali pomôcť nie? nemali by ti ich skúsiť zmeniť?? neviem lem sa pýtam lebo ešte v tomto nejako neviem chodiť, ale zdá sa mi zvláštne brať tak dlho lieky a byť prakticky na tom istom...
a tiež mi je zle z dnešneho sveta.. dnes sa neda byť neutralnym človkom mam pocit... su len dve skupiny a to sú nadriadení a utláčaní... nadriadení su ludia ktori myslia len na seba a nerbi im problem nič, nič im nie je hlupe, tvrdo si predsadzuju svoj nazor a terorizuju utlačaných... a naopak utláčaní sú zase ludia bezmocní, ktorí sa nadriadeným nevedia, resp. boja postaviť a sú otrokmi tohto sveta...

miňa7

snehuliatko,ja beriem lieky jeden rok a niekedy je lepsie,ale zasa pridu znova aj tie blbe myslienky a mam pocit ako by sa to tocilo dokola.momentalne mi lekarka navrhla id,ale neviem ako to vsetko zvladnem.uzatvorila som sa a najlepsie sa citim doma.nebavi ma nic,ani nic netesi.ked vidim kolko je chorych deti a vseobecne ludi,a zasa naopak povysenci, mng.a veduci co sa skriabu po cudzích chrbtoch,ako keby boli nesmrtelní...

snehuliatko

ahojte ja tiež trpím depresiami už dlho a konečne som sa pred týždnom odhodlala objednať sa ku psychologičke na sedenie, le o som to stále odkladala zo strachu a taktiež preto lebo som si myslela že som dosť silná na to, aby som to zvládla aj sama, no sanozrejme tska silna nie som a zajtra idem na sedenie, nám z toho veľký strach ale na druhej strane som veľmi zvedavá či mi to nejako pomôže