Samovražda

Príspevok v téme: Samovražda
ElenaGilbert

Neviem čo mám robiť. Už som zúfalá z rodiny ( stále sa hádam s mamou, otcovi hrozí, že sa stane bezdomovcom - rodičia sú už 5 rokov rozvedený), zo školy ( nenávidím to tam, veľmi ma to ubíja a pri tom rada spoznávam svet), skoro nejem a nepijem... Vôbec nie som šťastná na tomto svete. Stále mám pochmúrne myšlienky, depresie, plačem. Chodím aj ku školskej psychologičke, ale vôbec to nepomáha. Už dlhšiu rozmýšľam nad samovraždou, ale nemám na ešte odvahu.
Je šanca aby som bola opäť šťastná a mala svoj strý život, ktorý bol očividne úžasný( škoda, že som si to neuvedomila skôr)
Prosím o rady.
Vopred ďakujem !
(17 rokov)

Súvisiaci obsah

doubledog

elena

neboj sa byt sucitna ci obetava.
ale necakaj za to odmenu, rob to bez naroku na nu.
ale uvedom si jednu vec: ak niekomu davas peniaze, neznamena to, ze mu pomahas. kludne je mozne, ze mu tym skodis.
na to aby si niekomu skutocne pomohla, musis mat schopnosti a vedomosti.
a tie ty este nemas.

dobre umysly na ucinnu pomoc nestacia.

Delete

Zmysel života je u každého odlišný. pre niekoho je to rodina, pre iného peniaze, niekto miluje to a iný ono.

Táto doba je taká aká je a pohľad a zmýšľanie ľudí nezmeníš ani ty a ani ja.

ElenaGilbert

elsa

to je táto veta tak neviditeľná ? : nachodím na brigády na úkor školy. Pracujem cez prázdniny a máloktoré víkendy, cez týždeň nikdy !!!!!

Moji rodičia sa nerozprávajú.

áno má veľa chýb,ale to,že je čestný v obchodovaní,že nevyrába umeliny a žije na Slovensku nie je jeho chyba. Ja som si vždy myslela, že sme tu od toho aby sme si pomáhali, ale asi som si zmýlila galaxiu.

ElenaGilbert

Delete

Preto som napísala na toto fórum. či má život ešte zmysel.Ale ako tu väčšina komentuje tak asi nie. Lebo je význam života bojovať,byť sebecký?.. tak potom nemám záujem.

5.5 elsa

výhovorkami kryješ otca,lebo ho máš rada,keby si mala viac voľného času a nechodila na brigády tak by sa ti nič nekopilo,celú situáciu mala riešiť tvoja mama s tvojim otcom a nezaťahovať ťa do nej......

Delete

Svedomie je jedno a prežitie iné.

Ja som to nikdy nedokázal...zaradiť sa medzi väčšinu...ale ak sa o to nepokúsiš tak musíš byť veľmi silná, aby si ten tlak ustála.

Budeš sa trápiť celý život ak nezmeníš svoje myslenie na také, o aké ťa spoločnosť žiada.

je to smutné ale tak to jednoducho funguje.

ElenaGilbert

Delete

To je síce pravda, že dnes to takto funguje. Ale je to správne. Ja predsa nie som ovca aby som robila to čo iný.
A máš na to vôbec svedomie, lebo ja nie.

ElenaGilbert

elsa

ALE JA NEBRIGADUJEM MIESTO UCENIA SA.

Napíšem to teda podrobne :
1. je mi psychicky zle keď sa učitelia správajú nevľúdne ku mne alebo spolužiakom
2.učiva je veľa a je veľmi náročné, takže sa ho nestihnem naučiť z hodiny na hodinu a tak sa mi kopí
3.mám poruchu sústredenosti
4.mám veľké stresy z písomiek až ta, že nič nenapíšem
5.časté zdravotné problémy - potom sa mi kopia veci
atď...

5.5 elsa

ty nemáš čo brigádovať ty sa máš učiť!!zneužívanie dcéry zo strany otca,zbytočne sa ho zastávaš,z učiteľkami máš problém,lebo sa nestíhaš učiť,pretože chceš pomôcť otcovi to je všetko....

Delete

ElenaGilbert - byť súcitnou, láskavou a obetavou. Dokonca skutočne niekoho milovať je v dnešnej dobe považované skôr za slabosť a ľudia sa takému človeku smejú.

A človek aj keby akokoľvek chcel tak nakoniec tej spoločnosti podľahne a stane sa z neho...

Buď sebeckou, buď hnusná a lakomá a uvidíš ako sa ti život zmení.

Povedz otcovi, že mu jednoducho nedáš peniaze a uvidíš čo sa stane.