Paleo - radme si navzajom

analyn

pomazanky- tuna, sardinky, syrove, pecenove, masove, vajickove, sunkove, hribikove, rozne zeleninove, skusaj- co ti nechuti, to viac nerob. A nezabudaj, ze mozes aj majonezu z olivoveho oleja- cize nepredstavitelne vela druhov pomazanok

analyn

muz ma zlcnik, bez problemov, sestra- bez problemov, 4 kamosky- bez problemov. A to sa pozorujeme, radime si, vymiename skusenosti.

analyn

problemy s pecenou nemame, zlcnik mam vyoperovany uz v mladosti. Ked sme zacali s paleom, asi 3? mesiace sme sa nevedeli dojest slaniny, kupovali sme slaninu na kila, bocik, krkovicku- cim mastnejsie, tym lepsie, teraz uz nie nejak extremne vela, plat slaninky nam vydrzi aj mesiac, jeme ju dvaja. Oskvarky mame, ked vytapame mast, bud ich zjeme len tak, alebo spravime pomazanku, zelenina, ovocie- pred paleom sme sa nutili, teraz jeme vo velkom, a to bez toho, ze by sme sa nutili. Muz je cukrovkar s inzulinom, takze je pod stalym lekarskym dozorom, kazde 3 mesiace mu beru krv na 3 mesacny priemer, takze by sme hned vedeli, ze nieco neklape. A to musel znizit davky inzulinu. Ak mas dostatocne pestru stravu, nemas chute.

katy350

no to urcite nie!

ja by som sa ale chcela spytat, ci netrpi zaludok a zlcnik tym, ked jeme vela mastneho. nejako mi to nejde do hlavy ze by bola slanina s vajcami alebo oskvarky zdrave...

analyn

Slobodna- tu kavu si robim, ale bez masla, len s kokosovym olejom, velmi mi chuti. Dokonca som si kupila blender na to, kava, voda + 2 polievkove lyzice kokosaku, zapnem na par sekund a vychutnavam. Aj caj sa pije takto, ale nie som cajova, to som neskusala. Namiesto ranajok.

RNG

Nuz napr chia a lanove semeno maju ovela viac omega 3 ako omega 6. A aj to sa da mliet a pouzivat na pecenie chlebov.
Ale aj omega 6 oleje su nam potrebne, len pomer medzi omega 6 a omega 3 by mal byt 2 : 1 podla roznych lekarov alebo este lepsi.