Nezamestnanost

Príspevok v téme: Nezamestnanost
zewa

Musim to napisat aspon sem lebo ma poraza z niektorych ludi. Poznam zenu, co od skoly nerobila (10 rokov) lebo nebude robit pracu, ktora nieje hodna jej titulu, pritom ma odbor, ktoreho vyuzitie dodnes nechapem a zije v oblasti, kde ani beznej roboty nieje dost. Ide ma z toho porazit, lebo je to clovek v podstate dobrovolne nezmestnany, ktoreho zivili davky (a kedze neviem nerobila to, co mala tych par hodin, tak aj o ne prisla) a rodicia. Lebo robit casnika alebo za pasom sa neoplati. Nema ziadne pracovne skusenosti ani navyky. Neustale sa stazuje. Viem, ze sa o domacnost a zahradu stara, ale podla mna toto nieje normalne. Cakat na pecene holuby ako napadaju do huby. Dokonca si uz ani robotu aktivne nehlada. Myslela som si, ze to je naozaj problem najst pracu, ale nieje, len niekedy treba trosku znizit z narokov. V zivote som robila cokolvek, niekedy aj za 170€ mesacne, ale nikdy som nebola bez prace. A tak uvazujem, ze ci som divna ja alebo ona.

5.5 elsa

doubledog tam nie písané že jej niečo ona radí a pre takúto kamarátku ja osobne by som nepohla ani prstom ona sa jej snáď opýtala o akú prácu má záujem čo by chcela robiť v čom má prax či ona jej radí aby išla pracovať za 170 eur mesačne ako ona? ja nevidím žeby jej ona niečo seriózne poradila ak jej vadí nejaké otravovanie prečo sa s ňou neprestane baviť aké citové vydieranie jej jednoducho vyhovuje že má niekto viac problémov ako ona a je začo ohovárať a na kom sa zabávať nech sa s ňou prestane baviť a nebude ju otravovať ale to ona nechce to by už nemala koho kritizovať sama sa raz ocitne v situácii že príde o prácu a potom ju budú ohovárať len uvidí si myslí že každý na ňu čaká s otvorenou náručou

doubledog

povedal by som, ze zewu otravuje to neustale stazovanie a tipujem, ze aj ignorovanie jej rad.

este asi nezistila, ze takyto chronicki stazovatelia nechcu od druhych radu, ale polutovanie.
vlastne ide o formu citového vydierania.

5.5 elsa

no tak keď sa sťažuje tak jej má skúsiť pomôcť poradiť jej aj na to sú kamarátky ale ľahšie je kritizovať to nie je kamarátka keď má kamarátka problém hocijaký tak ja osobne sa jej snažím pomôcť nie ohovárať ak jej sťažovanie prekáža nech si nájde inú kamarátku ale veľa asi nespravila preto aby jej pomohla jej skôr vyhovuje ohovárať ju,zabávať sa na nej a kritizovať to je zábavnejšie

5.5 elsa

ja mám kamarátku roboty strieda vždy jej niekto vybaví cez známosť má len učňovku sťažuje sa na zlý kolektív všade ju buzerujú nie je schopná aspoň tú maturitu si urobiť radšej bude robiť robotníčku zasa je to jej vec to isté sa týka aj vzťahov má 38 rokov poznám ju od jej 18 rokov vzťah žiadny nemala ja ju neodsudzujem ako si ustelie tak si ľahne keď chce byť doživotne sama jej vec rada by robila v škôlke školu si neurobí maximálne som jej poradila ale ďalej ako si zariadi život je jej problém väčšinou ľudia bez svojich problémov radi riešia iných a starajú sa do života iných z nudy čo by si začali

5.5 elsa

určite že sa jej to vráti až jej niekto po známosti nevybaví tak bude sedieť doma na zadku ale to že si spravila tú vysokú školu čiže nie je lenivá ani sprostá zadarmo jej diplom nedali stará sa o domácnosť o záhradu čo robí zdarma upratovačku v podstate to im asi aj vyhovuje no veď aj ona sa ocitne v takej situácii a potom len uvidí až ju bude spoločnosť odsudzovať

ada999

zewa aj ja som bola taka ista butlava vrba a každy mi hovoril o svojich problemoch a potom som urobila rázny krok-prestala som riešiť ludí. len som sa zožierala a stale nad niekym premyšlala pomaly tahala problemy na seba a robila som zle sebe ..pozri sa každý si ten svoj život musí odžiť a ked človek nechce nikto s ním nepohne toto mam odskúšané ..to je tak so všetkým v živote sama musí chciet nikto za teba nič neurobí ani ta nikam nedotlačí pokial to sama od seba nechceš.ja sama som vystriedala niekolko zamestnani aj ,,pod moju uroven vzdelania ,, s priatelom sme si na všetko zarobili sami nemali sme nič komu nema kto pomoct ten si velmi rozmysli.. a som rada že mam take životne skusenosti aspon si to čo som si zarobila viac važim ako keby mi všetko padlo z neba..