Opustil ma, vratil sa k manzelke - preco?

Príspevok v téme: Opustil ma, vratil sa k manzelke - preco?
Zelenalinka

Mala som 5-rocny vztah so zenatym muzom. On ma dve deti, ale uz su dospele. Cely cas mi hovoril ako mu to v manzelstve neklape a ako ma ma rad a chce zit so mnou. Ja mam dospeleho syna ale pred tyzdnom sa odstahoval do vlastneho bytu. Tak som ostala uplne sama v domceku na dedine. Pripadam si osamela ako prst. Mam kamaratky, ale to nie je ono. Ratala som s tym, ze sa rozvedie, ale miesto toho sa vratil k zene. Prestal mi volat, neberie telefony, neodpoveda na maily. Neviem co mam robit. Nechce sa mi verit, ze na cely nas vztah mohol takto zabudnut. Ved mi stale hovoril ako ma ma rad a stale mi daval najavo ze chce uz do smrti zit iba so mnou. Ako to mohol urobit? Ako sa mohol vratit k manzelke, ked ju podla jeho slov uz davno nema rad a nerozumeju si spolu. Vraj spolu uz dlhe roky neziju ani sexualne. Tak co toto ma znamenat, ako si to mam vysvetlit? Uz to bude mesiac co som ho nevidela, neda sa s nim nijako spojit. Najskor som si myslela ze si zacal s nejakou inou ale potom som zistila ze naozaj travi cas len so svojou zenou a rodinou. Je mozne, ze by mi cely ten cas klamal? A preco to robil, ved som vedela ze je zenaty, nemusel si vymyslat ze sa chce so zenou rozist. Poradte mi co robit, ako sa s tym zmierit? Mam ho stale rada. Chcela som si to s nim nejako vysvetlit, ale uplne ma ignoruje. Preco si so mnou nesadne a nevysvetli co sa stalo. Nicomu nerozumiem.

Weruna

Myslim, že či už chlap alebo žena, keď sa jeden z nich rozhodne rozísť - hlavne ak je ten vzťah bokovka - tak sa veľmi netrápi zdôvodňovaním. Má to už u seba uzavreté a chce to mať rýchlo za sebou. Tak povie čo mu slina na jazyk prinesie. Len nech už môže za sebou čo najskôr zatvoriť dvere. Preto tie slová netreba brať veľmi vážne. Nechápem prečo Zelenalinka po tom vysvetlení tak prahne.

Maoam

Weruna - tie vety, ktore sa hovoria pri rozchodoch sa opakuju ako cez kopirak milionkrat denne na celom svete, malokedy je vysloveny skutocny dovod odchodu...

z roznych dovodov, ale pochybujem, ze by sa dozvedela 'pravdu'

Weruna

Koniec koncov, keby jej aj bol hneď pri rozchode vysvetlil že sa vracia k rodine, resp. by jej niečo nakecal, kde by mala istotu, že by to bola pravda? Možno ju nechce klamať, nechce si nič vymýšľať, tak radšej sa odsekol. Aj tak sa dá. Asi netušil, že ona bude doliezať ako lepidlo.

Maoam

Weruna: jasne, ja neospravedlnujem fakt, ze sa zachoval, ako sa zachoval

ale ked raz vidim, ze chlap nereaguje na mail, na telefonat a neozve sa mi na jasne otazky mesiac ci kolko, tak pochopim, nie?

ja viem, ze sa jej zrutil svet, ale tak - proste vedela, do coho ide a musi za to niest zodpovednost

ako vsetci ostatni tiez, kazdy si je zodpovedny sam za seba a svoje ciny

Weruna

Maoam, dobre si jej to zrekapitulovala, úplne súhlasím. Je to tak ako si napísala.
Na druhej strane ju viem pochopiť v tom, že nechápe, prečo sa ten chlap tak odrazu zmenil. Teda, ak je pravda to, čo o ňom píše, ak len nemala ružové okuliare a nevidela ho iného ako je. Mne to pripadá, ako keby si myslela, že ho tá manželka nadrogovala a on teraz nevie čo robí. Že by sa k nej najradšej vrátil, ale pre niečo to nemôže urobiť. V takom prípade by si určite našiel spôsob, ako jej tajne oznámiť, že sa niečo deje a on sa ohlási neskôr. Veď keď mu stále vypisuje a vyvoláva, to musí aj jeho otravovať. Nebolo by jednoduchšie, keby jej napísal nejaký jeden riadok alebo SMS-ku, že mu je to ľúto, ale rozhodol sa ostať s rodinou? Veď nemusí vysvetľovať prečo. Ale ona by mala aspoň dušu na mieste, že to tak chce on a nie že za neho rozhodol niekto iný.

Maoam

a este - ved si PÄT celych rokov cakala na udajne avizovany rozvod, hoci ma velke dospele deti...

ako sorry, ak este aj pri tomto veris, ze s nou nic nemal, tak ja nemam na to slov

musela si s tym ratat, ak sa pchas do manzelstva, ze to takto dopadne

nemas 25 rokov, ale si zrela zena, zjavne nie v hlave

Maoam

Zelenalinka: budes mat okolo 40-tky cca., sorry, ale dopredu si vedela, ze chniapes po zenacovi - cize si sa strcila do manzelstva dvoch ludi a zobrala si si, co ti nepatri, na co si nemala pravo - tak za to dokelu NES ZODPOVEDNOST

ine by bolo, keby uz bol rozvedeny a vtedy by ste sli do vztahu, ale on bol zenaty, proste mali krizu, namotaval ta, ty si sa namotala ako nejaka 20tka a verila mu vsetko na slovo

odkial vies, ze nemali intimny zivot?

nevies NIC, iba slepo veris tomu, co ti on nataral

dalej - jeho zena podla toho co si opisala, ako sorry, ale po prve, bola v PRACI, dalej nevedela kto si a na to, ze bola teda tebou na pracovisku z cista jasna prekvapena, to zvladla bravurne

vie sa velmi ovladat, neurazila ta, nevyhodila ta, vsetka cest

dalej - akym pravom si myslis, ze ona je POVINNA ti podat hlasenie o ich manzelstve, o ich sexualnom zivote atd.? videla ta prvykrat v zivote - ty by si cudzej zenskej hovorila tieto veci z fleku na pracovisku v prac. dobe, kde ta prisla navstivit ako ohrdnuta exmilenka?

je pekna, je vzdelana, je kultivovana, vie sa ovladat, je sefka (jedno kde, ale ma dobru pracovnu poziciu), myslim si, ze ma iste vela atributov a kvalit, no a to, ze sa ti zdala odmerana - vies, keby ste sa stretli privatne na kave z jej popudu - este by som to pochopila, ze ta kontaktovala ona, chcela vediet viac - ale ona zjavne nema absolutne ziadnu potrebu s tebou o niecom diskutovat

proste je uplne inde, ako ty

co si tymto vsetkym dosiahla je to, ze si sa maximalne strapnila, zazila si totalne ponizenie a spravala si sa ako nejaka stalkerka

ok, odisiel bez vysvetlenia - pochopila by som, keby si mu bola napisala 1 e-mail, zavolala mu raz-dvakrat, ale ked nereagoval, tak kazda normalna zena s aspon stipkou hrdosti BY TO NECHALA TAK

aj ked to strasne boli, ale proste by pochopila, ze je koniec a nespravala by sa ako stihacka

ked raz chlap odide, tak je to jeho rozhodnutie, voci tebe nemal ziadne zaväzky ani povinnosti, bola si proste bokovka, milenka, finito

prisla si teraz o hrdost a jemu si sa po tomto vsetkom zarucene tak zhnusila, ze az

pisali sme ti tu dokola, nechaj to tak, zmier sa s tym - akceptuj, ze je koniec a spracuj to sama, alebo s pomocou psychologa a kamosiek, cojaviem,a le nedoliezaj, nestihaj ho, neobtazuj, nevtieraj sa, neplaz sa za nim, ty si vyvolavala, vypisovala a on nereagoval mesiace, ja nechapem, ale sorry - mozes si fakt za to sama, ze si teraz tam, kde si

toto tak lahko nerozchodis, lebo k rozchodu pribudlo este aj ponizenie a strata hrdosti a sebaucty

Weruna

Ja omdliem. Ty sa válaš s jej mužom a od nej chceš, aby Ťa polutovala, keď Ťa ten jej muž kopne do zadku? Čudujem sa len tomu, že s Tebou nevyrazila dvere.

Zelenalinka

Do kelu, to je take tazke vzit sa do mojej situacie? To na celom svete nikto nikdy nic take nezazil ze mal vztah so zenatym muzom, ktory uz nezil so svojou zenou?