Nesmelý muž

Príspevok v téme: Nesmelý muž
trubela

Zdravím.. viem, že asi ani neexistuje rada, asi sa potrebujem len vyrozprávať... stretávam v práci sporadicky človeka - muža, kt.ma po dllllhom čase zaujíma. problém je, že je veľmi plachý nesmelý zakríknutý.. hoci v pracovnej oblasti pôsobí suverénne a darí sa mu... a možno práve tá kombinácia zdravého sebavedomia v práci, zároveň úcty a pokory v bežnom správaní ma tak na ňom priťahujú. je to dobrý človek, no zároveň v poslednej dobe aj veľmi ubolený smutný a sklamaný (vzťahy, rodina, zdravie..) ...najradšej by som ho objala silno a nikdy nepustila.. až na to, že ja som nikdy chlapa nebalila, nikdy som ani nemusela, som proste stará škola.. chlap by mal byť podľa mňa vždy ten, kto prvý vyvinie nejakú snahu a iniciatívu aj keď si uvedomujem, že v tomto prípade to tak asi nikdy nebude a tak tie naše občasné pracovné stretnutia končia aj začínajú pri - dobrý deň.. dovidenia a také tie zdvorilostné blablabla, a potom si hlavu trieskam o múr aká som hlúpa koza, že sa správam pri ňom ako zaľúbená školáčka, pritom bežne randím, mám lepších chlapov kamarátov ako kamarátky... nerozumiem tomu celému a hlavne sa bojím, že si ho opäť uchmatne nejaká harpia a zas bude len trpieť... :-/

Súvisiaci obsah

ivobrick

sprav to najjednoduchsie ako sa len da;
Odchyt si ho niekde a spytaj sa ci by nesiel von.
Alebo mu napis bud sms alebo fb alebo cojaviem co ci by nesiel von.

Preco by zena sa to nemohla spytat.. alebo povec ze si si vsimla ze po tebe kuka tak ta zaujima preco...

Ked sa budes tvarit kamaratsky a zabavne tak nebude problem..

Matyo

Bože môj, téma je z augusta, už je december a furt ništ! To ste vy ženy takéto "hrdinky"?! Od chlapov chcete aby sa vám dobre že neplazili popod nohy, ale keď máte niečo vy spraviť tak ste ako teliatka :D:D:D Prečo ho nepozveš iba tak na kávu, trochu pokecať, možno sa ti otvorí a možno nie...

skorosenior

V mladosti som bol tiež voči ženám nesmelý (inak som rytier bez bázne a hany), zmenilo sa to postupne vekom.
Počítaj s tým že čím viac plachému chlapovi sa niektorá páči tým ťažšie nájde odvahu ju osloviť lebo tým viac sa bojí odmietnutia. Tú na ktorej mi ale najviac v živote záležalo som sa odvážil osloviť až po viac ako 35 rokoch (pravda väčšinu tejto doby prekážal jej manžel a moja manželka).
Takže ak nechceš čakať až tak dlho na vstupenku do raja tak sa ho kľudne spýtaj: Si mi sympatický chceš s tým niečo robiť? Pokiaľ má o Teba záujem tak sa okamžite chytí a pokiaľ nie, neboj sa, bude taktný a bude si to vážiť. Žiadna hanba, rozhodne ťa nebude rozoberať nikde.

gamm

tri veci ma v rychlosti napadli.
1. vycitila si z jeho strany niekedy nejaky zaujem ? lebo aj ked je nesmely tak ak sa mu pacis myslim ze tak lahko to nezakryje. maximalne moze dojst z tvojej strany k dezinterpretacii jeho spravania ale myslim si ze nikto nie je tak dobry herec aby zakryl tuzbu a zaujem hlavne ked ste kolegovia. v "slabej" chvilke sa to tu a tam musi trosku prejavit tak bud vsimava.
2. neromantizuj si jeho nesmele spravanie. teraz ta nejdem odradzat, prosim nevysvetluj si to tymto sposobom. mozno je to dobry clovek, mozno sa vo vztahoch popalil, ale vies, za plachostou moze byt naozaj aj to nizke sebavedomie.
3. ja som tiez v kontakte so zenami plachy. zalezi samozrejme aj od okolnosti, alebo o aku zenu ide. cize nie vzdy som taky plachy, ale prevazne som z tych plachejsich muzov a v minulosti som bol velmi plachy. takze moja rada znie daj mu najavo svoj zaujem nejak zretelnejsie, pripadne nejak cez kolegov, ale nechaj jeho aby ta oslovil. proste, a ber to ako moj subjektivny nazor, ide o to aby si ho uistila v tom ze mas zaujem, aby nepochyboval, a aby nasledne na zaklade toho nabral odvahu. lebo, a poznam to podla seba, ked si v tom istejsi, skor v sebe najde odvahu. samozrejme za predpokladu ze aj on ma zaujem o teba.

a taka drobnost. ak ta oslovi a bude v prejave trochu plachejsi, nedaj sa tym hned odradit. napokon ved uz teraz vies ze je plachy.

Jano987

@trubela Ak je muž nesmelý, plachý tak by si mala vyvinúť iniciatívu. Píšu tu blbosti, že keď má naozaj záujem tak ... nie, to neplatí u tých plachých. Jednoducho z rôzneho dôvodu sa drží v úzadí, možno ho v minulosti žena hnusne odmietla, alebo x rôznych dôvodov. Pričom to nemusí byť zlý chlap, len nemá skúsenosti a to je celé.

trubela

ani len pusu na líce som mu nedala, keď sme si k sviatkom priali! akoby mal lepru! ani neviem s kým ich bude tráviť či nebude sám, či niečo nepotrebuje, či je ok... ;(
prepáčte, len som sa chcela vyplakať a vyžalovať aká som krava sprostá.

mecenáš

skutocny muz ak ma o zenu zaujem tak jej to da patricne najavo a nehra sa na nedotklivca. Potom uz len moze cakat na reakciu od zeny ako sa zachova. Ak nieje schopny dat babe najavo svoj zaujem tak je posera a nie chlap.

Nina.

trubela - Okej - možno je výnimka a fakt je až tak strašne nesmelý, ale aj tak si myslím, že ak by mal záujem tak by ho už dal nejako najavo, fakt som zažila podobnú situáciu a videla som to aj medzi známymi a vždy to bolo tak, že aj hanblivý muž ak s ním zalomcovali hormóny :D , a mal naozaj záujem, tak sa dokázal prekonať.
Ale ak je naozaj tak strašne nesmelý a zakríknutý tak to musíš zobrať do rúk ty ak máš o neho skutočne záujem - v súčasnej situácii asi iba takto zistíš či z toho niečo môže byť, keď on sa evidentne nemá k činu.
Tak si povedz, že teda ideš do toho, zober iniciatívu do vlastných rúk a podľa jeho reakcie sa zariaď. Lebo takto čo môžeš robiť? Len čakáš a čakáš a nič. A to je k ničomu.
Proste buď čakaj (s vedomím, že sa asi nedočkáš), alebo to zober do svojích rúk.

trubela

Nina: tiež som ss dopracovala k takému nejakému záveru, že aj ten najhanblivejší, ak záujem má - prejaví ho.. ale čo keď je strašne spálený z predchádzajúceho vzťahu, chorý, mám pocit že aj s depkami a pocitom menejcennosti momentálne.
"ak to trvá už viac ako 3-4 mesiace a on nič..." písala som, že sa stretávame sporadicky - teraz to bolo po 3 mesiacoch.. :)
pistek: zisťovala som si o ňom čo sa dalo od kolegov a výsledkom sú len ich úškrny vždy keď sa On u nás objaví.. ale je to všetko ok, máme fajn kamarátske vzťahy.. a je z ďaleka, takže nemám šancu niekde ho "náhodne" stretnúť...
cesticko1: ty budeš tiež jeden z tých nesmelých nebodaj? ak je tak, možno si ten najkompetentnejší na rozdávanie rád pre mňa :)