Krámy v škole

Príspevok v téme: Krámy v škole
Beky203

Čavte baby !!!
Chcela by som sa vás opýtať ako sa vy vysporiadávate s krámamy v škole. Chodíte si meniť vložky na každú prestávku ? Není vám to trápne v kuse každých 5 dní chodiť na záchod na každej prestávke ? Mne osobne je to ve´ľmi nepríjemné .
Možno sa to zdá iba mne ale keď idem na wc tak keď šuchotáte s tými vložkami pri odbaľovaní... mne sa to zdá veľmi trápne .
Ked máme telesnú a má veľké kŕče v bruchu tak nevládzem ani cvičiť a neviem ako to povedať učiteľke ... + keď sme v šatni bojím sa že mi budú vidieť vložky alebo aspoń tie krídielka ... Pomôžte mi chcem vedieť či sa to deje iba mne alebo aj niekomu inému.....
A hlavne neznášam keď sa musím postaviť lebo cítim ako to zo mňs teče .. je to nepríjemné ...
Vždy sa bojím že pretečiem ...

wilma

začni použivať tampony a budeš mať pokoj, hlavne pocit pohodlia, a neobmedzene fyzicke aktivity- telesna, šport...

RomcaPomocnica

Nicki zvládaš to super kolko máš rokov?
Ak by si potrebovala s niečim ohladom menštruácie poradiť rada napíš a poradím

Nicki36

Ahojte babi tiež mám také obavy že to niekto uvidí preto najviac nosím do školy čierne legíny alebo niaké dlhé oblečenie hlavne tmavé..Tiež na telesnej mám obavy že to niekto uvidí máme tak ale dva záchody preto sa vždy chodím prezliekať tam aby ma nikto nevidel..Na telesnej ak robíme niaké moc nevhodné cvyky práve keď to mám..Poviem učiteľke že ma bolí brucho a že si chcem odpočinúť poviem jej pravdu aby vedela o čo ide tiež je to žena tiež to má a nieje to vôbec trápne je to normálne no..a co sa týka tých vložiek mením si v škole 2x je to v pohode no keď prídem domov som pretečená takže chcelo by to asi 3x a keď idem s triedy na záchody vždy si vložku skovám do rukávu keď vložku odbalujem tak spláchnem aby to nebolo počuť..Takže sa neboj je to normálne a každá baba to bude mať!

Biela.Kobra

Keď som mala toľko rokov, čo ty, tiež ma trápili všetky tie veci, čo hovoríš. Keď som musela vstať, myslela som, že to na mne každý vidí, keď som kráčala, stískala som nohami, lebo som sa bála, že niekto uvidí vložku cez nohavice alebo som pretečená alebo čo. Raz mi spolužiačka povedala, že presne vie, kedy mám krámy, lebo sa vtedy zakrádam, aby to nebolo vidno :)
Zober to tak, že krámy má počas väčšiny svojho života polovica ľudstva. Je to prirodzená vec. Ak sa bojíš, že si pretiekla alebo proste "dačo vidno", my sme si dohodli so spolužiačkami znamenie "pozri sa mi na zadok, či je všetko OK" a "neboj sa, nič nevidno", takto sme sa kontrolovali jedna druhú bez toho, aby si to ktokoľvek iný všimol. Ak ti je trápne, že ti vidno na telesnej vložku alebo krídelká, tak si uvedom, že tvoje spolužiačky trápi presne to isté a učiteľku tiež :) Prípadne môžeš nosiť vtedy dvoje nohavičky - jedny normálne a druhé ešte na nich, čo prekryjú krídelká na vložke, najlepšie nejaké veselé farebné a určite bavlnené, nie z nejakých nepredyšných materiálov. Ak sa chceš naučiť na tampóny, vieš o tom, že ich vyrábajú v rôznych veľkostiach, a špeciálne aj také pre baby, ktoré ešte nemali pohlavný styk? Možno si kupuješ zlé, možno len nemáš cvik. Tampóny by som na tvojom mieste kupovala s mamou alebo nejakou skúsenejšou kamarátkou, ale v tvojom veku je najlepšie sa im vyhnúť, respektíve používať ich len príležitostne. Takže buď úplne v pohode a behaj na záchod podľa potreby a šuchoc si vložkami, koľko chceš. Všetky ženy šuchocú.

Adii

Možno to bude znieť divne ale taký istý problém som mala aj ja :o) pomahalo mi chodiť v čiernych legínach, dlhší top a hrubá vložka :D dodnes sa tak aj počas krámov cítim dobre :D
A taktiež som chodila často na wc a áno niektoré spolužiačky rípali či mám zápal močového mechúra a také narážky či ma nahodou nepreháňa ale to su už trápne pripomienky takých kráv ;)

:-)

Baby dostala som to tieto Vianoce no trocha sa bojim mat to v skole. No ale myslim si ze ja nebudem musiet chodit na wc kazdu prestavku lebo mne staci vymenit vlozku 1-2x za den. A stačí mi tá najmenšia vložka tak si myslim ze si to nevsimnu.

AlisonWolf

Keď som mala menštruáciu prvé dni, vždy som veľa krvácala a chodila som si meniť aj každú prestávku/každú druhú a mala som v paži, či si to niekto všimne (a to si píš, že si to skoro nikto nevšimne, chalani sú maximálne nevšímaví, všimnú si to len baby, čo chodia každú prestávku na záchod s tebou a oni sú v tej istej situácií ako ty, no nie?). A chodila som tam tak často, pretože som nechcela pretiecť a vďaka tomu sa mi to nikdy v škole nestalo. Takže sa nezamýšľaj nad tým, kto si čo o tebe myslí, je to prirodzená vec, keď potrebuješ, tak ideš na WC, ak nechceš byť pristihnutá stále na tom istom, a máte aj iné záchody, tak choď občas tam, choď sa akože poprechádzať po chodbe a zájdi si tam.
A čo sa týka odbaľovania vložiek, tiež som mala vždy pocit, že počuť len mňa, ako tam niečo robím, ale to je len osobný pocit, lebo sa nad tým príliš zamýšľaš. Si na záchode len s babami, nemusíš nad takými vecami veľmi premýšľať, je to prirodzené ;)
A na telesnej nás bolo kopec, čo sme mali menštruáciu a mali vložky, občas sme si z toho robili srandu, ale dá sa povedať, že sme si to nejako nevšímali, resp. nezvyknem sa babám pozerať do rozkroku, keď sa vyzliekajú :D
A keď ti je zle, tak choď za učiteľkou a povedz jej to, je to tiež žena. My sme mali chlapa, a ten to chápal viac ako naša učiteľka, asi sa bál, že tam niekde odpadneme :D

Fleur-de-lis

musíš si meniť vložku tak často? Máš tak silno?
Mne stačilo raz max 2x.
Ak máš príliš silno, možno by trebalo zájsť na vyšetrenie.
Čo sa týka krčov, vôbec ti nemá byť prečo trápne. Menštruácia je normálna súčasť ženského tela, vďaka nej sme také výnimočné, lebo môžeme dať život :) Nemáš sa za čo hanbiť. Keď ti je zle, normálne choď za učiteľkou a povedz jej to. Ešte máš aj výhodu, že je to žena.
Čím skôr prijmeš svoju ženskosť (ja som rada ženou, je to krásne :)), tým skôr sa budeš cítiť sama so sebou dobre, aj počas "emka".