Krámy v škole

Príspevok v téme: Krámy v škole
Beky203

Čavte baby !!!
Chcela by som sa vás opýtať ako sa vy vysporiadávate s krámamy v škole. Chodíte si meniť vložky na každú prestávku ? Není vám to trápne v kuse každých 5 dní chodiť na záchod na každej prestávke ? Mne osobne je to ve´ľmi nepríjemné .
Možno sa to zdá iba mne ale keď idem na wc tak keď šuchotáte s tými vložkami pri odbaľovaní... mne sa to zdá veľmi trápne .
Ked máme telesnú a má veľké kŕče v bruchu tak nevládzem ani cvičiť a neviem ako to povedať učiteľke ... + keď sme v šatni bojím sa že mi budú vidieť vložky alebo aspoń tie krídielka ... Pomôžte mi chcem vedieť či sa to deje iba mne alebo aj niekomu inému.....
A hlavne neznášam keď sa musím postaviť lebo cítim ako to zo mňs teče .. je to nepríjemné ...
Vždy sa bojím že pretečiem ...

qAnnEp

sadstory : neboj, prvá MS kľudne môže prísť do takých cca 16rokov. Nie je dôvod stresovať. Ja som dostala keď som mala 13 (asi 3-4mes.). máš čas a keď to príde, budeš ľutovať že si niekedy chcela MS.
k ríspevku: nedeje sa to len tebe akurát že ja nemám silný MS a tak mi stačí ísť tak každú 2-3 hodinu na WC prípadne cez prestávku keď tam nikto nie je. A na telesnej maj nohy pri sebe a nikto si nič nevšimne.. a pri vstávaní sa ti krv nahromadí za ten čas takže to je normálne že máš pocit že to "tečie". netreba sa toho báť, stačí keď po dlhšom sedení skontrolovať na WC :))

Sadstory

Ahojte, neviem ci si to ešte niekto prečíta ale mam 12 a ešte som nemala menzes a niektoré baby z triedy už mali... Bojím sa ze ho nedostanem do toho požadovaného veku a budem musieť ísť k lekárovi??

Antisexx

Nemusite chodievat predsa na ten istý záchod. V skolách su vacsinou na každej chodbe záchody. Ja chodím trebars na chalanský záchod do druhej budovy školy pretože nemam rada ked mam ist s niekym, chcem sukromie. A na ten chalansky zachod nikto nechodi lebo o par metrov su tam zachody pre chalanov a vynovené.

Nicki36

RomcaPomocnica mám 12 rokov aaa ano ďakujem no písala som to dávno takzéé trocha sa to zmenilo vložku si mením 3x o 10,12,14 vychádza to úžasne práve som to dostala ?? Alee jeto prírodná vec,normálne no chcela by som odporučiť vložky ktoré používam su mäkké a ani ich skoro necítiť su jemné a dobre vstrebávajú volajú sa Libresse ultra normal a prosteee moja TOPKA

wilma

začni použivať tampony a budeš mať pokoj, hlavne pocit pohodlia, a neobmedzene fyzicke aktivity- telesna, šport...

RomcaPomocnica

Nicki zvládaš to super kolko máš rokov?
Ak by si potrebovala s niečim ohladom menštruácie poradiť rada napíš a poradím

Nicki36

Ahojte babi tiež mám také obavy že to niekto uvidí preto najviac nosím do školy čierne legíny alebo niaké dlhé oblečenie hlavne tmavé..Tiež na telesnej mám obavy že to niekto uvidí máme tak ale dva záchody preto sa vždy chodím prezliekať tam aby ma nikto nevidel..Na telesnej ak robíme niaké moc nevhodné cvyky práve keď to mám..Poviem učiteľke že ma bolí brucho a že si chcem odpočinúť poviem jej pravdu aby vedela o čo ide tiež je to žena tiež to má a nieje to vôbec trápne je to normálne no..a co sa týka tých vložiek mením si v škole 2x je to v pohode no keď prídem domov som pretečená takže chcelo by to asi 3x a keď idem s triedy na záchody vždy si vložku skovám do rukávu keď vložku odbalujem tak spláchnem aby to nebolo počuť..Takže sa neboj je to normálne a každá baba to bude mať!

Biela.Kobra

Keď som mala toľko rokov, čo ty, tiež ma trápili všetky tie veci, čo hovoríš. Keď som musela vstať, myslela som, že to na mne každý vidí, keď som kráčala, stískala som nohami, lebo som sa bála, že niekto uvidí vložku cez nohavice alebo som pretečená alebo čo. Raz mi spolužiačka povedala, že presne vie, kedy mám krámy, lebo sa vtedy zakrádam, aby to nebolo vidno :)
Zober to tak, že krámy má počas väčšiny svojho života polovica ľudstva. Je to prirodzená vec. Ak sa bojíš, že si pretiekla alebo proste "dačo vidno", my sme si dohodli so spolužiačkami znamenie "pozri sa mi na zadok, či je všetko OK" a "neboj sa, nič nevidno", takto sme sa kontrolovali jedna druhú bez toho, aby si to ktokoľvek iný všimol. Ak ti je trápne, že ti vidno na telesnej vložku alebo krídelká, tak si uvedom, že tvoje spolužiačky trápi presne to isté a učiteľku tiež :) Prípadne môžeš nosiť vtedy dvoje nohavičky - jedny normálne a druhé ešte na nich, čo prekryjú krídelká na vložke, najlepšie nejaké veselé farebné a určite bavlnené, nie z nejakých nepredyšných materiálov. Ak sa chceš naučiť na tampóny, vieš o tom, že ich vyrábajú v rôznych veľkostiach, a špeciálne aj také pre baby, ktoré ešte nemali pohlavný styk? Možno si kupuješ zlé, možno len nemáš cvik. Tampóny by som na tvojom mieste kupovala s mamou alebo nejakou skúsenejšou kamarátkou, ale v tvojom veku je najlepšie sa im vyhnúť, respektíve používať ich len príležitostne. Takže buď úplne v pohode a behaj na záchod podľa potreby a šuchoc si vložkami, koľko chceš. Všetky ženy šuchocú.