Navrat zo zahranicia po dlhych rokoch na Slovensko

Príspevok v téme: Navrat zo zahranicia po dlhych rokoch na Slovensko
velastastia

ahojte.chcela by som vas poprosit o rady alebo pribehy vas ktory ste si toto zazili...pretoze ja som sa vratila po 9 rokoch zo zahranicia a nedokazem si zvyknut na SK zivot...mam stoho depresie a strach...ako keby som umrela...nemam pracu ani priatela a je mi velmi tazko...poprosim ludi ktory si toto zazili ako sa s tym vysporiadali....dakujem

Súvisiaci obsah

embryo

Slobodna: pre lepsiu predstavu ako to tam vyzer si dovolim ti odporucit film In Brugges ;-) ak budes mat cas, urcite si ho pozri, paradny film vdaka ktoremu som sa o tomto meste dozvedel

dostal som sa tam len dva dni, ale bola to laska na prvy pohlad! :-)

netusim ako to tam je s pracou, ale co urcite viem je to, kde chcem stravit svoj dochodok ;-)

zopar drazdivych fotiek :-)

i.imgur.com
i.imgur.com
i.imgur.com

MultiLevel

Slobodna, asi vyzeram ako Ruska? Ktozvie...to som sa nikdy od tych cernochov nedozvedela :D a mozno to bola jedina krajina, ktoru poznali, o takom Slovensku nemali paru :D
Maoam, tesim sa, ze to takto vnimas, lebo je to pozitivna reakcia za veeelmi dlhy cas :) Najblizsia rodina sa uz oboznamila s krajinou kde zijem, ale niektori kamarati budu mat stale blbe narazky, lebo hoci nevedia nic o krajine, o ludoch, o zivote tu, hlavne ze maju reci ako koza bobkov :) Mam kamaratku, ktora odisla zit do Izraela a niektori kamarati sa jej vysmievali, ze ide niekam, kde isto ani internet nepoznaju, lebo ziju ako opice na stromoch... Norsko je pre nich zas krajina, kde sa len sneh lopatou prehadzuje haha. Ale to je jedno, kazdy ma pravo mysliet si co chce :)
Je vela slovakov, ktori tam odisli a vsetko, co maju si vybudovali sami, za mnohymi nebola ziadna agentura, ziadni znami a podobne :) Tiez som ich velmi obdivovala za to. A ver, ze by si sa jazyk casom naucila, nienje to az take tazke :) Casom sa da vsetko naucit ;) Paci sa ti v krajine kde teraz zijes?

Slobodna

:)) Maoam ja sa poznám, toto sa mi stalo aj v Londýne - v metre, že "jeej aký fešák a gentleman" a on sa otočil, usmial a že "Ďakujem" :))

Maoam

Slobodna: vazne? ja som tiez mala aj slovenskych frajerov, ale potom uz nikdy viac...ale mam slovenskych kamaratov, ti su fajn, ale za partnerov by som ich nechcela, nic proti vam chlapci :D, ale to je asi tiez otazka vkusu a inklinacii

neboj nic, pojdes do Amsterdamu, hned budes mysliet inak, ked uvidis tamojsich fesakov

Slobodna

Ježiši embryo ty ma neskutočne dráždiš a láskaš na tie Bruggy!!!
Spravíme hromadný výlet? A ja tam už potom ostanem ;) embrya si poprosím ako sprievodcu :)
Maoam ja neviem, ja som furt a stále len na tých našich Slováčiskov!

Maoam

Slobodna: ak ma niekto priezvisko konciace sa na -ova, tak aj vela Nemcov si mysli, ze su ruskeho povodu...vazne

pritom Rusi maju uplne iny prizvuk a vyslovnost, aj Poliakov hned rozoznas, teda Poliaka s Rusom si nespleties

Maoam

0vecka: jj, maju fesakov :DDDD

a Holandania hovoriaci po nemecky maju zlaty prizvuk a podarenu vyslovnost

su velmi priatelski, teda tych, ktorych som mala moznost spoznat ja a vysavy vysoke, tam pod 185cm asi ziadny nebol a take vysportovane atleticke postavy vsetko, aj vyssie rocniky, som iba kukala, ale vo Finsku to same