L-Carnitin

chloeee

a odkial si to kupujete ? lebo som nasla, ze v lekárni sa dá dostat do 5 eur.. a na všelijakých e-shopoch je to od 15 eur..nechápem, či je to ten istý alebo nie.. :)

aysia

neviem preco si niektore baby myslia, ze spalovace su "zli demoni" "nebezpecne chemiakalie" ,..blbost... karnitin je telu vlastny, vo vode rozpustny, ja karnitin beriem koli vykonu a vyzive srdiecka a svalov a citim (a vidim) silny rozdiel. Je to ako povedat "budem pocitat radsej na rukach ako by som mala pouzit kalkulacku, budem na seba viac pysna",.. :)

hillary

nana272 hlavne ti gratulujem ze si sa odhodlala k takejto zmene, hlavne to neznasilnuj pohyb je super, ale musis upravit aj stravu pozri si stranku chudnutie-ako.sk podla mna naj stranka na chudnutie co je u nas, a uvidis kila pojdu dole ani sa nenazdas , niektore fotky co tam dievcata zavesili no skoro mi oci vypadli z jamok a neboj sa 82 nieje az taka katastrofa ako si to popisala tak sa mi zda ze sa nad tym aj trapis ale neboj mohlo to byt aj o 20 kil viac :D tak drzim palce a hlavu hore , nie je to to najdolezitejsie na svete

aysia

@nana, l-karnitin funguje len pri pohybe, jeho hlavnou ulohou je spotreba tuku pre tvorbu energie pre svaly, tento proces funguje len pri sporte..cize ked budes brat karnitin a hybat sa, pomoze ti velmi.Mozno by som ti odpurucila Nutrex Lipo 6 skor ako karnitin, je to jeden z najlepsich spalovacov na trhu,.okrem toho ze spaluje ako divy, tlmi aj chut do jedla

Nana272

dobry den, chcela by som si dať poradit odbornikmi,preto som si vas dovolila osloviť, mam 36 rokov 172cm a 82kg,ja viem ze su tu katastroficke cisla a preto som sa konecne rozhodla s tym niečo robit, kedze som zamestnana zena a matka dvoch deti na sport mi vela casu nezostava , ale uz takmer tri mesiace chodim denne kazdy večer behať cca 2-3km, mozno to nie je bohviečo ale chodim denne za kazdeho pocasia,citim na sebe pozitivne zmeny som ohybnejsia a lepsie sa citim a som odhodlana pokračovať aj nadalej, ale tu prichadza moja otazka na vas pocula som o velmi dobrych ucinkoch karnitinu chcem sa spytat aky produkt je pre mna najvhodnejsi pokial chcem schudnut minimalne 20 kg a zotrvať pri tomto tempe to znamena denne beh 30-45 minut, som relativne zdrava tlak, cukor v norme, dakujem za odpoved

mrs.x

máte záujem o L carnitín??? priatel ho objednáva z čiech od známeho, v posilňovni, lekárni či športových potrebách vás víde od 15e hore za malú flaštičku - cca 250 ml a väčšinou predávajú značku biotech...nech sa opýtate akého kolvek fitness trenera, povie vám, že za biotech zbytočne vyhodíte prachy...ozvite sa na Lilly.A@azet.sk alebo na 447 470 752 beriem L carnitín už rok, poriadím sa o všetky skúsenosti, + jedálniček + prípadne cena ak by ste si mali zájem nejaký objednať...berie fakt len kvalitné značky...a ponúka iné rôzne prípravky na spalovanie tukov, na zahriatie pri cvičení, na nabratie čistej svalovej hmoty...proste čo len chcete...nebudete lutovať a za email nič nedáte ;))) do BA kraja vieme dopraviť osobne, inak vieme poslať po celkom slovensku ;))

Essaouira

V lekárni som našla prípravok L-Carnitin snáď od piatich výrobcov. Viete mi poradiť, ktorý je ten najlepší výrobca, resp. s ktorým konkrétne ste boli spokojní? Ďakujem za rady.

A-Z

Kunova je vynikajuca, takze pokial sa aj nadalej budes inspirovat jej knihami, mala by si cely proces chudnutia aj udrzania si vahy uspesne zvladnut ;)
Co sa tyka sladkosti, prip. inych "tabu" a chudnutia; Je pravda, ze kazdy sme ini, s inak nastavenou pevnou volou, odhodlanim, co vyhovuje jednemu, nemusi druhemu. Je len na tebe, ci pocas chudnutia sa budes zdaleka vyhybat zakazanemu ovociu, alebo si obcas, planovane a v malom mnozstve nieco das. Mne osobne sa zda schodnejsia ta cesta, kedy si poviem, ze napr. ku nedelnej kavicke si dam 1 keks alebo po obede kocku horkej cokolady (70% a viac). Co je aj dost ucinny psychologicky efekt, kedy vies, ze "mozes", ale nemusis, a nie ze "nesmies" cele dlhe tyzdne a mesiace. Ono ta potom tie chute na sladke tak nelakaju, doslova nemataju, nie si v strese a chudnutie ide ako po masle... :)
No a po chudnuti, co je faza este zlozitejsia ako samotne chudnutie, treba hlavne pridavat stravu postupne, po par stovkach kJ. Niektore navyky racionalnej zivotospravy dodrziavat uz navzdy. A pokial nechudnes na prilis nizkom prijme, tak jo-jo sa nedostavi ani pri sem-tam vynimkach. Dajme tomu v ten den si das o nieco mensie prilohy, len lahku zeleninovu veceru s kuskom nizkokarickej bielkoviny, pojdes si zacvicit a vuala, maly prehresok mas v podstate vykompenzovany :).

inga22

A-Z, ďakujem za Tvoju reakciu.
Ja sa sladkému naozaj snažím vyhýbať, aj upravovať stravu tak, aby som jedla zdravo a vyvážene. Hlavne veľa zeleniny, tú pridávam takmer ku každému jedlu. Či už ľadový šalát, rukolu, listový špenát, rajčinu, atď. Inšpirujem sa knihou od Václavy Kunovej - Jak hubne labužník. Tiež sa snažím jesť častejšie v menších dávkach, aj keď nie vždy mi to vydá. Ale, pokiaľ mám teraz striktne obmedzovať sladké, vyprážané, pochutiny ako chipsy atď., pravdepodobne sa mi postava upraví, ale obávam sa toho, že neskôr, pri občasnom zhrešení, sa ten malý koláčik či kúsok čokolády na mňa okamžite prilepí. Jednoducho sa chcem stravovať teraz, pri snažení sa schudnúť, tak ako sa budem aj v budúcnosti. A nie som tak silná, aby som odolala a nedala si do kávy tabletu sacharínu, alebo na návšteve odolala zákusku, či si občas nedala vyprážané kuracie prsia. No ale odbieham od l-carnitinovej témy :).

Takže, pokiaľ aj užívam carnitin a ak si to sladké občas zobnem, tak nie sú to zbytočne vyhodené peniaze...(nehovoriac o polemikách či je užitočný alebo nie)...Je to akýsi "vitamín", ktorý by nás mal nabudiť k lepším výkonom a tým pádom viac spálime. Snáď to chápem správne.

Každopádne, ďakujem Ti za zapojenie sa do témy :)