Neschopnost a nevedomost lekarov

Príspevok v téme: Neschopnost a nevedomost lekarov
matka22222

Nemate podobne skusenosti s lekarmi ? urobia vam kopec vyšetreni a nič nezistia. Na jednej strane chcu aby ludia aby chodili pravidelne na preventivne prehliadky na druhej strane nič nerobia.Najskor pride človek zavčasu a pomaly ho idu vysmiat ked sa na niečo stažuje,druhy pripad je kedy pride neskoro a už sa mu neda pomoct:( Ja mam problem kde si som si našla krv v moči,urobili mi Ct urografiu aj sono obličiek a mechura.Na CT radilog našiel nejaku hrčku na obličke 12mm ktoru nevedel ani riadne popisat.Ked nasledne pozeral urolog zaznam z CT tak tam nevidel nič:( robil mi zase sono a vraj tam nič nevidi tiež. čo si mam o tom mysliet?

sponka

Ja vidim problem v zle určenej diagnoze, nasledne zlej terapii a v dobrom hereckom vykone lekara.Nehovoriac o nespolupraci odbornych lekarov v liečbe jedneho pacienta a podceňovani interakcii liekov.

RNG

Aj ja som takych obetavych lekarov poznal za mojho zivota plno. Ale som proti sucasnemu systemu v medicine, kde vladne monopol, ktory kontoluje to co sa lekari ucia, co maju dovolene pouzivat/predpisovat a kazde vybocenie, co aj ako ucinne a uzitocne sa tu prisne tresta.
Preto tu uvadzam nazory lekarov, co sa predsa len odvazia liecit inymi sposobmi, alternativnymi, a s velkym uspechom, lebo zriedka alebo vobec nepouzivaju lieky, co maju hromady skodlivych ucinkov
Samozrejme drviva vacsina ludi na tomto fore si neuvedomuje, ze taketo monopolne ovladanie situacie a nepripustanie ziadnej konkurence sa nazyva vlastne sprisahanie mocnych, co tuto oblast ovladaju.
A znacna cast lekarov, co su tymto monopolom ovladani mu musi sluzit, ci sa im to paci alebo nie. Osobne ich vacsinu lutujem, hoci mnohi to robia len pre to, ze nie su ochotni bojovat a riskovat svoju karieru a je im pohodlnejsie robit presne to, co im monopol nakazuje.
Hlavne v USA to maju vyborne, kde ich zarobky su aj 5 nasobok toho, co zarabaju napr inzinieri, tak isto s mnohorocnym vzdelanim a praxou.

sob rudolf

Žiadny lekár predsa nevie všetko a medicína nikdy nebola čierno-biela. Ja osobne mám veľký rešpekt pred lekármi, ktorí pre pacienta urobia maximum a v prípade, že nemôžu alebo nevedia urobiť viac, priznajú to. A takí lekári skutočne existujú. Možno treba menej negativizmu a zovšeobecňovania. A viac ochoty hľadať lekára, ktorý si zaslúži svoj titul, plat aj rešpekt spojený s povolaním, ktoré robí.

kek

Treba do toho vniesť aj trochu ľudskosti zo strany pacientov. Lekár je tiež len človek a robí to, čo ho na škole naučili. Čo sa má teraz zblázniť, ak mu niečo nevyjde alebo niečo nefunguje? Ak má denno denne tridsať pacientov, tak sa im ani nečudujem, že sú potom z toho asi dosť nad vecou...
Každý človek má v hlave aj vlastný rozum, okrem toho na nete je strašne veľa vecí. Ak však ten rozum použiť nevieme, tak sú nám aj informácie na prd.

kek

A ako to máme pozisťovať, že aké látky nám chýbajú, ak nepôjdeme na vyšetrenie k lekárovi? Čiže medicína je zlá, ale analýzy ešte ako tak vedia spraviť? Taký enzým a hentaký enzým, taký doplnok, hentaký doplnok:-)
Ja trepnem čisto od veci, ale poviem k tomu všetkému asi len toľko, že ďakujem ľudstvu, že vynašlo čaj, už teraz som si takmer istý, že mi predĺži môj život o nejaké to desaťročie.
S chudnutím mi pomohol viac ako všetky viazače tukov a cukrov a neviem čoho ešte:-)

RNG

Ja sa tu nesnazim utocit na lekarov, ved vsetky veci co tu uvadzam su vlastne od lekarov, len konstatujem, ze ich vedomosti voci komplikovanej problematike okolo zdravia a pochodov v ludskom tele su ovela nizsie, ako v inych odboroch. Naviac, tym, ze je medicina organizovana a viacmenej monopolna nie je v nej taka drava konkurencia, co prinasa so sebou pokrok. ako v inych poliach.
Co sa tykaplatenia lekarov aj po smrti pacienta, tak toho som bol svedok viackrat, ako vykonavac poslednej voli viacerych kamaratov, kde z ich majetku som musel po ich smrti platit ucty lekarov, casto vykonavajucich uplne zbytocne ukony na zomierajucich pacientoch. Pre mna to vyzeralo ako tyranie. Naviac ti ludia uz davno vedeli, ze ich smrt je nevyhnutna a blizka a boli by ju privitali v pokoji, a nie pocas rezania na operacnom stole.
Zialbohu ich vola tu bola kompletne ignorovana, pokial nemali legalne vsetko napisane v dokumente, ktory by predlozili lekarom. A to je tazko spravit dopredu, nikto nepocita s tym, ze mozna za rok dva ochorie smrtelne a nasledovne zomrie. Ked je ale uz tazko chory, tak take dokumenty sa spravit nedaju, lebo pacient je prehlaseny obvykle za nesvojpravneho a ked protestuje, napichaju mu injekcie na ukludnenie a spanie(oblbovaky) a robia s nim co chcu, v mene "zachrany jeho zivota", co je samozrejme hlupost a loz, kedze ten pacient nema ziadnu sancu.
Nuz ale fakt je, ze vyse polovice vsetkych medickych vydavkov sa odohra v poslednom polroku zivota pacientov
Mozna to na Slovensku este celkom neplati, ale aj tam sa to blizi, kedze svet dnes bezi na peniaze, a nie na pekne myslienky alebo ludskost.

odpovedam

RNG, sorry, ale toto je taka prvoplanova konspiracia ze az, bez akehokolvek kritickeho myslenia. chces povedat, ze lekari nevedia nic, nevedia pomoct, nevedia vyliecit? rozhliadni sa okolo seba a najdes takych ludi miliony, ktorym veda a medicina pomohli. Aj fyzik, elektronik sa zmylit mozu. Ale neporovnavaj predmety s ludskymi bytostami. Sme omnoho zlozitejsi menej predvidatelni nez nejake prirodne javy. Urcite choreho mrzi, ak sa nevie dopatrat k pricine choroby, no lekar je tiez len clovek a ked ti jeden lekar nevyhovuje, jednoducho ho zmen.

llek

Neviem ci su lekari v USA plateni za umrtie, ale v SK nie. Ked nieco pises, tak nech to je aspon pravda a nie zavadzajuce veci, lebo si tu ludia zacnu mysliet, ze je to pre lekarov vyhodne, ked pacienti zomieraju a to uz je teda blud jako svet.

RNG

Lekari vedia zo svojho mpola relativne najmene. Taky fyzik alebo elektronik je si so svojimi "diagnozxami" podstatne istejsi, a napr remeselnik alebo opravi probem, alebo ho nezaplatia. To sa lekarovi samozrejme ze nemoze stat, tej je zaplateny aj ked pacient zomrie
Lebo ho platia nie za vysledky ale za pocet ukonov.

nhrrtka22222

Niekedy si pripadam ako z inej planety a stale sa presviedčam o tom že su neznalí okrem toho čo mali v knižkach nevedia nič:-( človek sa viac dozvie na nete a roznych forach ako od nich.Rozne moderne nastroje použivaju aa aj tak nevedia určit diagnozu.Tak načo to všetko je?