Neschopnost a nevedomost lekarov

Príspevok v téme: Neschopnost a nevedomost lekarov
matka22222

Nemate podobne skusenosti s lekarmi ? urobia vam kopec vyšetreni a nič nezistia. Na jednej strane chcu aby ludia aby chodili pravidelne na preventivne prehliadky na druhej strane nič nerobia.Najskor pride človek zavčasu a pomaly ho idu vysmiat ked sa na niečo stažuje,druhy pripad je kedy pride neskoro a už sa mu neda pomoct:( Ja mam problem kde si som si našla krv v moči,urobili mi Ct urografiu aj sono obličiek a mechura.Na CT radilog našiel nejaku hrčku na obličke 12mm ktoru nevedel ani riadne popisat.Ked nasledne pozeral urolog zaznam z CT tak tam nevidel nič:( robil mi zase sono a vraj tam nič nevidi tiež. čo si mam o tom mysliet?

matka22222

doubledog, no tak to asi nebudeme porovnavat inštalatera s lekarom ,je to trošku dost rozdiel nie? ja som presvedčena o tom že ludia si za choroby možu sami ale tak ked už niekto potrebuje naozaj pomoc tak vyhlada bohužial lekara s tym že mu pomože .No čim dalej tym viac sa presviedčam o tom že nepomožu lebo proste nevedia :( ludia vyhladavaju rozne alternativy a liečitelov s nadejou že pomožu .Existuju rozne moderne diagnostiky CT ,MR sono a neviem čo a vytača ma že ani popritom sa nerozumeju.Ludia platia kopec penazi do zdr. a hovno z toho !

doubledog

slovenski lekari su presne taki isti, ako slovenski policajti, uradnici, ci vseobecne zamestnanci.
velmi vela ludi si to neuvedomuje a hlada v lekaroch akusi spasu, niekoho, komu sa zveria a vsetko bude fajn.
ale tak to nefunguje nikde.

kolko poznate napr. skvelych instalaterov? kolko % tvoria zo vsetkych instalaterov?

Fleur-de-lis

ja osobne začínam pochybovať o kvalite slovenského zdravotníctva. Kamarát bol na jednom vyšetrení v Blave, nič mu nezistili, a potom bol na tom istom vyšetrení v zahraničí a hneď našli 3 problémy. Keď človek cíti, že má problém, tak mu neostáva nič iné, ako hľadať ďalej a ďalej kým sa nepríde niekde na to, čo mu je.

matka22222

miky24,vieš ako sa to hovori "ruka ruku myje" a slovenske zakony no nemam slov.Všetko je tu na hlavu postavene ,za vraždu dostane človek 2 roky a za drogy 15 :DD ale to je o inom o tom sa nechcem bavit .Zdravotnictvo by mali ale každopadne premenovat na " biznis s chorobami "

matka22222

vitavi,najdi lepšieho? A kde taky je že? :) do decka mi pchali 3t antibiotika a po tyždni sa choroba vratila,vraj lieky nezabrali dame iny druh .Skoro ma vykotilo !!! Som si povedala dost a riešila to uplne inou cestou a dostali sme sa z toho chvalabohu :) A detska doktorka velmi na seba pyšna že tie druhe lieky zabrali :)

miki24

ono najblbšie je, že v prípade lekárov je ľudský faktor obrovský a z toho veľká možnosť zlyhania a lekárom to neuľahčuje ani štát. bohužiaľ vecí zanedbané môžu mať aj trvalé následky. na Slovensku je to dokonca tak, že keď pacient potrebuje zdravotnú starostlivosť ihneď, tak adekvátnu nemusí dostať. mal som raz úraz, pri ktorom hrozili trvalé následky a liečba bola potrebná ihneď, čo mi hovoril aj ten môj odborný lekár - neurológ. v mojom meste vzhľadom k tomu, že to bolo asi týždeň na konci mesiaca a neboli limity tak sa mi pomoci nedostalo, ale to je o systéme v tomto štáte. musel som ísť 200 km do nemocnice, kde máme lekára v rodine a všetko protekčne vybavil.

tiež bohužiaľ je to len medicína a omyly sa stavajú. v rodine napr. pred nedávno jedného príbuzného operovali, ale neprečítali si zdravotnú kartu, čo mohlo mať nepríjemne následky. dali mu niečo načo je veľmi alergický. strýko po banálnej spackanej operácii bol 2 týždne v ohrození života na JIS a to mu počas tohto obdobia nedávali veľké šance. lekári vždy sa vyjadrovali počas týchto 2 týždňov, že uvidíme ako bude zajtra..

vitavi

Všetci hovoria - nájdi si lepšieho. Ale ako je to možné, toľkí že neschopní lekári nie sú zbavení svojho monopolného postavenia a právomocí, ktoré im boli pridelené?

matka22222

kek,ja nehovorim aby sa lekar zblaznil z toho že nevie určit diagnozu.Ale pride mi hrozne pcaht do napr. 20 ročneho človeka lieky na vysoky tlak čo je "choroba starych" v podstate a ide hlavne o to že vobec nepatraju po pričine z čoho ten tlak vysoky je.

sob rudolf,no možno existuju taky lekari ktory naozaj chcu pomoct ale teda je ich mizive percento.Oni sice pomoct chcu ale vela krat pomoct NEVEDIA čo je velky rozdiel.

sob rudolf

RNG, ale to, že v medicínskej teórii a praxi vládne monopol je taktiež zovšeobecňovanie aplikovateľné len na "západný štýl medicíny". Ak vôbec. Chápem, žiješ v tom denno-denne, no takýto súd nie je spravodlivý.