Neschopnost a nevedomost lekarov

Príspevok v téme: Neschopnost a nevedomost lekarov
matka22222

Nemate podobne skusenosti s lekarmi ? urobia vam kopec vyšetreni a nič nezistia. Na jednej strane chcu aby ludia aby chodili pravidelne na preventivne prehliadky na druhej strane nič nerobia.Najskor pride človek zavčasu a pomaly ho idu vysmiat ked sa na niečo stažuje,druhy pripad je kedy pride neskoro a už sa mu neda pomoct:( Ja mam problem kde si som si našla krv v moči,urobili mi Ct urografiu aj sono obličiek a mechura.Na CT radilog našiel nejaku hrčku na obličke 12mm ktoru nevedel ani riadne popisat.Ked nasledne pozeral urolog zaznam z CT tak tam nevidel nič:( robil mi zase sono a vraj tam nič nevidi tiež. čo si mam o tom mysliet?

Maoam

ja k teme (necitala som prispevky podo mnou, ale precitam dodatocne) len tolko, ze ako dlhorocny pacient som zazila XY lekarov, medzi nimi sa naslo par skutocne kompetentnych ludi a aj empatickych zaroven, pred tymi klobuk dolu - aj taki su, ale je ich bud malo alebo su zasiti na klinikach a ambulanciach a v krajinach, v ktorych som este nebola.
Zazila som XY- vysloveny pfusch (operacie, atd) s dozivotnymi nasledkami,za ktore samozrejme nikto nenesie zodpovednost, takisto neschopnost obsiahnut problem (ano, je to komplikovane, ale od primara unikliniky clovek uz ocakava, ze bude schopny pochopit a obsiahnut anamnezu a lekarske spravy).

Tych par skutocne kompetentnych lekarov mi zachranilo parkrat po sebe zivot, aj ked s dozivotnymi nasledkami, za co im patri obrovske dakujem. Ale je to ihla v kope sena, ked to spriemerujem.

Myslim ale, ze velakrat ide najmä v klinikach o fakt, ze dani lekari maju malo casu na pacienta, dalej tahaju 24h aj 48h sichty, poletuju medzi operackou a oddeleniami, osobne viem, ze je to sakra o drzku, podla mna je vela z nich vyhorenych alebo jednoducho maju malo casu na konkretneho pacienta a ked je pacient s k omplikovanou anamnezou, multimorbiditou, berie XY liekov, choroba (y) sa tiahnu cojaviem od raneho detstva, kde bolo vsetko zanedbane, su tam aj mechanicke priciny, obstrukcie bla bla bla, tak nie vzdy to je o NEochote, ale proste je toho na nich vela...

Mam skusenost aj so specializovanymi centrami, tam musim povedat, ze som nasla vzdy velmi kompetentnych ludi, ale je to AJ o stasti, na koho clovek natrafi. Ono su aj tam ludia, s ktorymi si nesadnete a nula bodov. A o dvere dalej sedel clovek, ktory by bol pomohol a pustil sa do toho.

Ako pacient treba hladat, vzdelavat sa, nevzdavat to, vela clovek musi urobit pre seba SAM - (vyziva, doplnky, antistress-program atd), ale idealna by bola kombinacia vysokoodbornej mediciny, kde by bola komplexne zahrnuta aj druha cast, ktora by brala cloveka ako celok, viem, ze vela dokaze aj fyzioterapia, aj doplnananie roznych latok, imunoterapia, je to ale fakt o tom, ze clovek sa nemoze spoliehat iba na lekarov, vela strasne vela musi urobit SAM a stoji to aj prachy a vela.

antilekar

Ha ja by som tiez mohol davat priklady na lekarov co maju drahe auticka. Je to tak aj u nas kde mame dve nemocnice tak tam clovek vidi ze na skodovkach ci fiatkach sa nevozia. Najma ti mladi co su povyseni na primaroch sa potom honosia drahsimi znackami aut. A poznam aj takych co maju nie jedno ale rovno dva auta. O byvani je to tak ze vacsina z nich ide po nahrabani penazi byvat do domu ci luxusneho to neviem ale v drahsich stvrtiach to ano. Mozno som trochu offtopic ale to len na ozrejmenie situacie ze nieco natom bude. Problem 85% lekarov je ten ze mladi narastu o 20cm ked sa stanu lekarmi a robia sa strasne doleziti a odmerani a stari lekari zase su uz otupeni praxou a stracaju tu empaticku schopnost vzit sa do pocitov a problemov pacienta.

kek

Človek je v prvom rade zodpovedný sám za seba a každý si je strojcom svojho šťastia. To treba mať tiež na pamäti.

hanka9

hľadte na hroby na cintorínoch, v ktorých spočívajú obete vašej nevedomosti, nedbalosti a vášho humbugu a keby tie obete mohli vykríknuť, hromovým hlasom by zavolali: Strašnejší si, ako tvoje meno, čo tu leží, čo je pohrobeno, Ty si zavraždil... A pri tom pohľade nebojíš sa, že vstane z hrobov v rade s obžalobou tých dobrých duší mnoho? Ale vy dobre viete pánovia, že ste v bezpečnosti, že vaše obete z hrobov sa proti vám nepostavia, že... na dobrom mieste sú tí v hĺbke hrobu, nedá ver ztadiaľ nikto obžalobu...

kek

Osobne nemám nič proti lekárom, majú predpisovať lieky, tak ich predpisujú. O tisíc rokov na nás budú pozerať ako na ľudoopov, asi je to len o tom...

kek

Teraz som v takom štádiu "vývoja", v ktorom zisťujem, že jeden liek síce zaberá na nejaký problém, ktorý mám, ale popri tom nenápadne vyvolá inú diagnózu, na ktorú treba ďalší liek.
O takých desať rokov budem brať desať liekov ráno, na obed a večer. A umriem na cirhózu pečene ako ťažký alkoholik:DDD