Začnem sa triasť a padať dole

Príspevok v téme: Začnem sa triasť a padať dole
Dianka2

Dobry deň RNG čitam, že mate velke skusenosti. „nevedeli by ste aj mne poradit?Moj problem je celoročny len ma rôzne fazy, najhoršie je to v zime , stava sa mi ti aj v lete, začnem sa trast a padat dole, akokeby mi odišli nervy. Váčšinou to mam po jedle. Dali mi na to ADčka, ale stava sa mi to aj tak. Aj v lete mi byva zima. Bolia ma križe tam kde je miecha. Rozmyšlala som, či sa mi tam neusidlili neake bakterie, alebo virusy. Mam diagnostikovane chlamydie, mykoplazmy a prekonanu toxoplazmozu, že by mi usidlili v mieche?Mam tiež problem s hormonmy, vyšši testosteron. Z čoho to môže byt, som z toho zufala. Je to nieči ako epilepticke zachvaty, slabost svalov a hrozna unava, ale som pri vedomy, vtedy si musim lahnut alebo sadnut, dam si xanax a pospim si.Mam tiež inzulinovu rezistenciu.Nemožem normalne žit.Čo by som si mala dat vyšetrit? Toto asi nikto nema.Ďakujem krasne

P. S. Mam to odkedy sim mala salmonelozu, uplne sa mi zapalili nervy. Môžem byt ešte nosič? Ako to zistim?

philips

Mudrlanti? :D

Ty sa vráť na ZŠ, aj tam vedia, kde vzniká inzulín...
U teba by som v prvom rade upravil životosprávu a stravovanie. Lieky až po neúspechu tejto zmeny...

povl

Zapchal hubu mudrlantom ? :D pekne...zacni normalne jest a prestuduj si co je to pankreas, inzulin, hypoglykemia a potraviny s nizkym glykemickym indexom. A zabudni na duchovne priciny chorob a podobne bludy z netu. Tu ti radia dve lekarky a ty trepes neskutocne ....

Dianka2

Ďakujem RNG. Škoda, že neviem po anglicky. Ale aspoň si zapchal hubu mudrlantom.
Pozerala som tie vyživove doplnky, našla som od swansona extrakt z olivovych listov, tiež NAC. Ale ostatne nie, kde to zoženiem?
Myslim, že je to kombinacia rôznych diagniz, alebožeby jedna zamaskovana? Hm.To tak byva, že keď nevedia čo ti je daju ta na psychiatriu a si vybaveny.

RNG

Cukor sa dostava do krvi z potravin alebo z pecene,kde sa vytvara najma z bielkovin(neoglucogenesis/gluconeogenesis,
en.wikipedia.org
Z potravy sa uolnuje tak ako je tam viazany, tj z potravin s vysokymi glycemickymi indexami naraz v silnych cuklrovych vlnach, na co pankreas vyluci hromadu inzulinu, abu glukozu zabudoval do buniek. Niekedy to prezenie a tak vznikne hypoglycemia.
Preto sa treba sustredit na jedla s nizkym glycemickym indexom, aby uvolnovali cukor postupne, tak aby sa udrzovala spravna hladina v krvi dlhodobo.
Zdoraznuju sa najma celozrnne produkty, ale glycemicky index je komplexnejsia zalezitost , ako len jedenie celozrnnych produktov a vyhybanie sa cukru a vyrobkom z jemnych bielych muk. Ale na zaciatok je to lepsie, ako nic
Tu je ich uvedene zopar
www.health.harvard.edu
Tu je toho viac aj s vysvetlenim a linkami na rozne podobne temy
lowcarbdiets.about.com

ni-ka

toto aj mna zaujima,preco dochadza u mna k hypoglykemickym stavom...pri odberoch nalacno mavam vzdy cukor medzi 3 az 3,3...beriem kortikoidy 7 rokov, desila som sa cukrovky ale funguje to naopak...a pritom triglyceridy a cholest. mam mierne zvysene v dosledku uzivania liekov...
ked uz ste tu-mozete to vysvetlit aj mne?Co je pricina hypoglykemie?Samotny lupus?Nefritida?...

Ivka 1

Dianka ozvite sa mi na mail,siveta@orangemail.sk pokúsim sa Vás nakontaktovať na lekára prírodnej medicíny a liečebnej výživy. Je naozaj pravda, že potrebujete absolvovať odborné vyšetrenia.