Začnem sa triasť a padať dole

Príspevok v téme: Začnem sa triasť a padať dole
Dianka2

Dobry deň RNG čitam, že mate velke skusenosti. „nevedeli by ste aj mne poradit?Moj problem je celoročny len ma rôzne fazy, najhoršie je to v zime , stava sa mi ti aj v lete, začnem sa trast a padat dole, akokeby mi odišli nervy. Váčšinou to mam po jedle. Dali mi na to ADčka, ale stava sa mi to aj tak. Aj v lete mi byva zima. Bolia ma križe tam kde je miecha. Rozmyšlala som, či sa mi tam neusidlili neake bakterie, alebo virusy. Mam diagnostikovane chlamydie, mykoplazmy a prekonanu toxoplazmozu, že by mi usidlili v mieche?Mam tiež problem s hormonmy, vyšši testosteron. Z čoho to môže byt, som z toho zufala. Je to nieči ako epilepticke zachvaty, slabost svalov a hrozna unava, ale som pri vedomy, vtedy si musim lahnut alebo sadnut, dam si xanax a pospim si.Mam tiež inzulinovu rezistenciu.Nemožem normalne žit.Čo by som si mala dat vyšetrit? Toto asi nikto nema.Ďakujem krasne

P. S. Mam to odkedy sim mala salmonelozu, uplne sa mi zapalili nervy. Môžem byt ešte nosič? Ako to zistim?

RNG

Nic take som nepovedal, prosim nevykrucajte tu vselico. Len som poznamenal, ze to nebola nevedomost, z coho ma hned llek podozrievala,automaticky, ale len preklep.
A na ilustraciu som poznamenal, ze som sa zaujimal o ludske pochody v tele od mlada, tj vyse 50 rokov, tj nie je mozne, aby som nepoznal aspon ciastocne funkcie a pracu roznych organov.
Ja sem nechodim sa skriepit, ani nikoho podcenovat, chodim sem len davat informacie od lekarov, ktory nie su "popularni", lebo sa snazia liecit inac, nez ich v skolach ucili, tj pouzvaju ine prostriedky, nes oficialne schvalene lieky=farmaceutika.
A to zrejme ako vidiet lezie llek na nervy, kdeze je produkt toho, co sa dnes uci na farmaceutickych fakultach
Nuz za to ja ale nemozem, za to moze lekarsky monopol, ktory sa snazi neustale zatlacat do uzadia vsetky metody a prostriedky, co sa im z ekonomickych dovodov nehodia.

Zialbohu, mam malo casu a obcas moje klave prsty a zabudliva hlava nieco zle napise. To ale nie je pozvanie na to, aby na mna osobne utocili mladi. Ved aj oni raz dojdu k veku, ked budu v tej istej situacii, ako ja. Skoda, ze sa tu neda opravovat, ako na inych forach.

llek

Znamena to teda, ze clovek ked je mladsi od teba nema sancu veciam rozumie? Mne je jedno kto sa kedy o pankrease dozvedel, podstatne je co o nom vie a samozrejma netyka sa to len pankreasu.

RNG

OK, preklepol som miesto uvolnovanie cukru z potravin som tam napisal z pankreasu . Hlupy preklep.
Ale aspon som ti urobil radost, ze mas moznost mi vysvetlit, ako pankreas pracuje. Taka malickost ta asi nenapadla, ze ja som poznal ako pankreas pracuje skor ako si sa ty narodila...

llek

Ale ale, cukor sa neuvolnuje z pankreasu. V pankrease su bunky langerhansovych ostrovcekov, ktore tvoria zivotne dolezity inzulin. Zasoby cukru vo forme glykogenu su v peceni. Hypoglykemia sa da riesit aj upravou stravy, zavisi od priciny, su situacie, ked uprava stravy nepomoze. Najrv treba poznat pricinu, potom sa da hladat riesenie.

RNG

Nuz samozrejme, v tom clanku lekari hadzu hromadou cudzich vyrazov, ale postupne uvolnovanie cukru z pankreasu vyberom nizkoglycemickych potravin nespomenu. Ale spomenu chemicke lieky, co zamoria telo, alebo dokonca operacie, ked sa problem da vyriesit jednoduchou zmenou potravy.