HPV - genitalne bradavice, genital warts, human papillomavirus

Príspevok v téme: HPV - genitalne bradavice, genital warts, human papillomavirus
HPVgoAWAY

Viem, že o tomto probléme tu bolo popísane už veľa, ale rada by som sa podelila o moje skúsenosti. Pred pár týždňami som si našla pri vchode do pošvy pár hrbolov, pozrela som si na nete čo by to tak mohlo byť a išla som k mojej gyn. Tá sa na mňa len zbežne pozrela, nespravila mi žiaden test a povedala, že pravdepodobne to bude HPV a predpísala mi masť Veregen. Predpísala mi samozrejme len jednu tubu a vedela, že za pár dní odchádzam späť do zahraničia na niekoľko mesiacov. Samozrejme, masť sa mi za pár dní minula a bradavice nie len, že nezmizli, ale sa niekoľko-násobne zväčšili a rozmnožili. Na internete som si našla recept na domácu masť - bambucké maslo zmiešať s tea tree (kúpila som si normálne tabletky a prášok z nich vysypala a zamiešala) to som si dávala pár dní a bradavice stvrdli a sčerneli a ešte sa aj zväčšili, svine. Tak som si na internete prečítala, že niektorí ľudia sa ich zbavili prostým odrezaním. Tak som zobrala manikúrové nožničky a opatrne začala odstrihávať tú stvrdnutú časť (samozrejme, že som poriadne dezinfikovala, aj pokožku aj nožnice) Zase som si to potom natrela tou masťou a za pár hodín boli bradavice späť, také isté veľké ako predtým. Samozrejme beriem rôzne doplnky na imunitu podľa RNG, brala som Chaparral ale iba 3 týždne lebo mi z neho strašne začali vypadávať vlasy. Beriem Ester C 3g denne, zinok, selén, vitamin E, vitamin D-3, probiotiká, prebiotiká, pijem aloe vera, teraz som mala pár dní prestávku po Chaparrale ale už mám nachystané Berberine a Oregano oil (všetko dávkovanie podľa odporúčania RNG), objednala som si Echinaceu. Naozaj sa snažím ale nech mi niekto ešte raz povie že mám myslieť pozitívne a ono to prejde a asi sa neudržím. Bolesť je inak strašná, chodím s nohami od seba ako kovboj. A najhoršie je, že sa mi stále vyhadzujú nové a nové bradavičky, už ich mám aj úplne pri vchode do pošvy na sliznici a aj pri a. otvore. Neviem, či sú aj vnútri, neskúšala som. Podľa toho, čo som čítala na internete je VEĽMI ťažké sa ich zbaviť tak, aby sa nevrátili späť. Už som zúfalá a potrebovala by som nejakú nádej, že sa toho dá zbaviť a budem môcť žiť normálnym sexuálnym životom bez toho, aby som sa bála, že nakazím človeka, ktorého milujem. Má niekto podobné skúsenosti? Nejaké rady? Dá sa z toho vôbec dostať? Čo mám robiť ďalej? Mám pokračovať v tom, čo robím? Prosím o akékoľvek názory, pomohlo by mi aj porozprávať sa s niekým v podobnej situácii a dodať si vzájomne silu a podporu. Ďakujem!

MultiLevel

Moj pohlad, suhlasim :)
Ale co si pamatam, nikdy sa hpv nespominalo tak casti ako dnes...
Ked som bola v puberte, rodicia mi hovorili a aj sme sa ucili o mnohych veciach, ale o nejakom hpv? Absolutne...az posledne roky sa tento virus neskutocne rizsiril, citala som k tom aj jednu studiu....
Kedze sa pohybujem medzi zahranicim a Slovenskom, mam roznych priatelov a znamych, a vidim ako to funguje dbes medzi ludmi (nie zeby to tak kedysi nebolo, ale...). Uplne bez akychkolvek zabran mnohi z nich sexuju krizom krazom s kymkolvek, kto dobre vyzera a bez ochrany..."ved zivot je len raz a tak vsetko nadoraz"...cest vynimkam samozrejme :)

mojpohlad

80% populacie to v sebe ma a mnohokrat je to bezpriznakove, takze ludia su iba prenasacmi.

U muzov to vaznejsie problemy nesposobuje, iba sa mozu objavit bradavice.

U zien je to trochu ine, lebo u nich tento virus moze mat vplyv na krcok maternice, myslim ze to zavisi nejak od typu toho HPV. Takze najdolezitejsie je hodit na gyn. prehliadky.

HPV sa vpodstate neda ubranit pokial clovek neabstinuje, alebo pokial dvaja nie su - panic a panna. Kondom je sice dolezity a pomoze,ale nie je to 100% ochrana a aj tak pride doba ked to dvaja uz potom chcu pre plny pozitok robit aj bez gumy.

Aj vas prvy partner (pokial nie je panic/panna) vas moze nakazit hned na prvy krat.

Myslim ze tento problem je zapricineny nedostatocnou vychovou mladych - spravna sexualna vychova v rodine a na skolach. Kolko rodicov sa asi so svojimi detmi napr. o riziku HPV (a celkovo o sexe) rozprava ? Trufam si povedat ze mizive mnozstvo rodicov.

Keby boli mladi zodpovednjsi v sexe, tak by podla mna tento problem nebol rozsireny az takej miere.

MultiLevel

Vdaka bohu, nie, nikdy som s tymto nemala problem, ale rozhodla som sa ti tu napisat z toho dovodu, ze moja kamaratka ma HPV a keby si videla co za "procedury" som s nou absolvovala..bola psychicky velmi mimo a kvoli nej som citala vela clankov a radila sa tu aj s RNG.
To je super, ze dbas na zdravu stravu, len v tom pokracuj. Aj v podporovani imunity. Neviem ci si citala aj stare temy k tejto zalezitosti, ale baby si tam radili, co pouzivali od masticiek az po lieky, ktore im pomohli. Spominali wobenzyn dost casto. Vypalovanie dusikom mnohym nepomohlo, zopar bradaviciek bolo odstranenych, dalsie sa objavili...
Ci budes nakazliva aj po zmiznuti priznakov hm...podla toho co som citala budes mat tuto vec v sebe uz na cely zivot a teda ak budes mat chlapa s nizkou imunitou, moze sa nakazit. Ale toto by som skor riesila s RNG, isto vie o tom viac.
Skus este aj ten wobenzyn a drzim palce, aby si sa coskoro dostala do psychyckej pohody! Chapem, ze ti to lezie na nervy, ale skus vydrzat toto obdobie a potom sa sustred na svoju psychiku...rob veci, co ta bavia, co ta tesia, dopraj si, uzivaj si a mysli na to, ako bradavice miznu.... :)

HPVgoAWAY

Ja si myslim ze moja strava je v poriadku, uz nejaku dobu sa stravujem bezlepkovo, bezpsenicne, cukor nepouzivam vobec a ak nahodou tak steviu, masa jem minimum aj to iba ryby a obcas morku, vyprazane nejem skoro vobec, pijem vela vody a cajov napr lapacho. Jem vela zeleniny, orechov, a ako prilohy veci ako amarant, quinoa, hneda ryza. Je pravda ze teraz mam dost stres kedze je suskove ale s tym si este najblizsie 3 tyzdne neporadim. Bohuzial mi nezostava nic ine ako pouzivat domace masti kedze tu sa k doktorovi na vysetrenie vlastne ani neda dostat. Nie je vobec lahke mysliet pozitivne ked sa ti stane nieco taketo a vies ze uz v podstate nikdy nebudes v poriadku. A inak kedze ma ten virus v sebe kazdy len potlaceny a ja ho zase potlacim tak by nemal byt nakazlivy, nie? Ty si mala niekedy tento problem?

MultiLevel

Ok, nechces pocuvat, aby si myslela pozitivne, ale ver, ze pri tomto je neskutocne dolezita psychika. Mnohym zenam sa to objavuje prave, v case velkeho stresu a ked sa daju dokopy, bradavicky miznu, alebo su aspon menej rozsiahle....takze ci chces alebo nechces, budes musiet prejst mnohymi zmenami, nielen co sa tyka imunity, ale aj zmenou myslenia...
Neviem ako dlho uzivas pripravky podla odporucania RNG, ak kratko, este necakaj vysledky. Liecba musi byt dlhodoba, imunita sa nenastaruje z hodiny na hodinu. Taku gyndu ako mas by som s prepacenim nakopala....okamzite vymen!
A dalsie bohuzial, ale Hpv sa nikdy nezbavis, maximalne potlacis. Cize aj v case, kedy priznaky ustupia, budes prenasat tento virus. Vsetci tvoji nasledujuci partneri sa mozu od teba nakazit, preto bud pri vybere chlapa obozretna...ja by som ti radila najst uz takeho, s ktorym by si bola naozaj dlhodobo a ktoremu by nevadilo, ze mas v sebe tento virus.
Na bradavicky uz nechod ziadnymi domacimi mastickami, ani noznickami. Daj si teraz za ciel nastartovat imunitu a dat sa dokopy po psychickej stranke. Zmen na dlhodobo stravovanie, vyluc sladkosti, veci plne ecok, sladke vody, kadejake koly, cipsy, polotovary...Jedz vela zeleniny, skus mozno prejst na raw stravu, ale to si sama musis uznatm ci by bolo pre teba vhodne a ci to das. Nie je to totiz pre kazdeho :)