HPV - genitalne bradavice, genital warts, human papillomavirus

Príspevok v téme: HPV - genitalne bradavice, genital warts, human papillomavirus
HPVgoAWAY

Viem, že o tomto probléme tu bolo popísane už veľa, ale rada by som sa podelila o moje skúsenosti. Pred pár týždňami som si našla pri vchode do pošvy pár hrbolov, pozrela som si na nete čo by to tak mohlo byť a išla som k mojej gyn. Tá sa na mňa len zbežne pozrela, nespravila mi žiaden test a povedala, že pravdepodobne to bude HPV a predpísala mi masť Veregen. Predpísala mi samozrejme len jednu tubu a vedela, že za pár dní odchádzam späť do zahraničia na niekoľko mesiacov. Samozrejme, masť sa mi za pár dní minula a bradavice nie len, že nezmizli, ale sa niekoľko-násobne zväčšili a rozmnožili. Na internete som si našla recept na domácu masť - bambucké maslo zmiešať s tea tree (kúpila som si normálne tabletky a prášok z nich vysypala a zamiešala) to som si dávala pár dní a bradavice stvrdli a sčerneli a ešte sa aj zväčšili, svine. Tak som si na internete prečítala, že niektorí ľudia sa ich zbavili prostým odrezaním. Tak som zobrala manikúrové nožničky a opatrne začala odstrihávať tú stvrdnutú časť (samozrejme, že som poriadne dezinfikovala, aj pokožku aj nožnice) Zase som si to potom natrela tou masťou a za pár hodín boli bradavice späť, také isté veľké ako predtým. Samozrejme beriem rôzne doplnky na imunitu podľa RNG, brala som Chaparral ale iba 3 týždne lebo mi z neho strašne začali vypadávať vlasy. Beriem Ester C 3g denne, zinok, selén, vitamin E, vitamin D-3, probiotiká, prebiotiká, pijem aloe vera, teraz som mala pár dní prestávku po Chaparrale ale už mám nachystané Berberine a Oregano oil (všetko dávkovanie podľa odporúčania RNG), objednala som si Echinaceu. Naozaj sa snažím ale nech mi niekto ešte raz povie že mám myslieť pozitívne a ono to prejde a asi sa neudržím. Bolesť je inak strašná, chodím s nohami od seba ako kovboj. A najhoršie je, že sa mi stále vyhadzujú nové a nové bradavičky, už ich mám aj úplne pri vchode do pošvy na sliznici a aj pri a. otvore. Neviem, či sú aj vnútri, neskúšala som. Podľa toho, čo som čítala na internete je VEĽMI ťažké sa ich zbaviť tak, aby sa nevrátili späť. Už som zúfalá a potrebovala by som nejakú nádej, že sa toho dá zbaviť a budem môcť žiť normálnym sexuálnym životom bez toho, aby som sa bála, že nakazím človeka, ktorého milujem. Má niekto podobné skúsenosti? Nejaké rady? Dá sa z toho vôbec dostať? Čo mám robiť ďalej? Mám pokračovať v tom, čo robím? Prosím o akékoľvek názory, pomohlo by mi aj porozprávať sa s niekým v podobnej situácii a dodať si vzájomne silu a podporu. Ďakujem!

HPVgoAWAY

Ja viem tiez som nenasla ziadnu spojitost s Chaparralom a padanim vlasov ale ked som ho vysadila tak to prestalo tak to mozno sposobila nejaka ina zlozka v nom alebo v procese spracovania. Berem aj jod aj zinok takze v tom by problem nemal byt. Idem si teda objednat ten extrakt z olivovych listov, ten som este neskusala. Dakujem za odpoved

RNG

Silne antiviralne su chaparal, monolaurin, extrakt z olivovych listov, betulin citral a pripadne aj chaga.
Ale je aj plno inych pomocnych, ako selen zinok, jod, vitamin C vo vyssich davkach astragalus atd.
Zo chaparalu vlasy nemozu vypadat, nic take som nikde v alternativnej literature necital.
Vlasy padaju najma z nedostatku jodu, zinku, koznych nakaz, zleho travenia a absorbcie a podobne.
Ako som zdoraznoval, jeden antioviralnuy nestaci, treba ich brat viacero, najma pri silnom viralnom utoku, ako to zakladatelka temy naznacila.
Virusy obvykle prebyvaju v tele bez priznakov, pokial je telo silne. Pri pretazeni, strese, chorobe a podobne , ked je telo oslabene tak zautocia.

mojpohlad

Ja som to pochopil tak ze inkubacna doba a doba kedy sa objavia symptomy su dve odlisne veci.

Cize nakazena si mohla byt uz ovela skor ale vonkajsie symptomy sa objavili az po dlhsej dobe, napr. kvoli zmene stavu tvojej imunity, alebo kvoli nejakemu inemu faktoru.

Ale odbornik by sa k tomu vedel vyjadrit presnejsie, su to iba moje laicke dohady :)

HPVgoAWAY

no medzi mojim poslednym a tym predchadzajucim bo pomerne dost dlhy casovy odstup a pokial viem tak inkubacna doma je tak do 8 mesiacov takze to typujem na toho posledneho ale mas pravdu, moze to byt ktorykolvek

HPVgoAWAY

podla mna je to skor vysledok davovej psychozy, uz od detstva je sex doslova VSADE, v telke, v reklamach, na billboardoch, ked som ja bola mala tak taketo filmy sa vysielali po 22:00 a dnes bezne v poobednom case ked deti pridu zo skoly tak tam ide len sex a nasilie. Moja teta je ucitelka na zakladnej skole a to co sa tam deje z toho mi naozaj prislo zle, napriklad minule pristihli troch malych chlapcov ako si navzajom one na zachodoch a nestalo sa len raz ze ich pristihli aj normalne pri \"tom\" a zdoraznujem ze na ZAKLADNEJ skole. Tazko sa tomu veri ale kedze to viem z prvej ruky tak nemam na vyber. Ale v podstate je to len vysledok tejto presexovanej doby, jasne ze ked to deti vidia vsade tak chcu opakovat po dospelych + mladi ludia citia silnu potrebu niekam patrit a ked je podmienka robit taketo veci a este im aj niekto povie ze \"kazdy to robi\" tak je tazke nepodlahnut

HPVgoAWAY

podla mna je to skor vysledok davovej psychozy, uz od detstva je sex doslova VSADE, v telke, v reklamach, na billboardoch, ked som ja bola mala tak taketo filmy sa vysielali po 22:00 a dnes bezne v poobednom case ked deti pridu zo skoly tak tam ide len sex a nasilie. Moja teta je ucitelka na zakladnej skole a to co sa tam deje z toho mi naozaj prislo zle, napriklad minule pristihli troch malych chlapcov ako si navzajom one na zachodoch a nestalo sa len raz ze ich pristihli aj normalne pri "tom" a zdoraznujem ze na ZAKLADNEJ skole. Tazko sa tomu veri ale kedze to viem z prvej ruky tak nemam na vyber. Ale v podstate je to len vysledok tejto presexovanej doby, jasne ze ked to deti vidia vsade tak chcu opakovat po dospelych + mladi ludia citia silnu potrebu niekam patrit a ked je podmienka robit taketo veci a este im aj niekto povie ze "kazdy to robi" tak je tazke nepodlahnut

mojpohlad

"Ja som mala asi len dost smolu kedze na svoj vek som mala len troch partnerov z toho ten posledny bol anglican a aj napriek pouzivaniu ochrany som to dostala."

Pokial si sexualne zila so vsetkymi troma, tak si to mohla chytit od hocikoho z nich. Doba kedy sa symptomy objavia moze byt variabilna, takze je viacmenej nemozne to zistit pokial nemas 100% istotu ze dvaja z nich boli panici :)

mojpohlad

EDIT: v tom prispevku som nechcel aby to vyznelo tak, ze LEN zeny to neriesia. Ak by to nahodou niekto zle pochopil :)

Iba som chcel povedat, ze som celkom prekvapny z toho, ze zodpovedne casto nie su ANI zeny.

mojpohlad

"a vidim ako to funguje dbes medzi ludmi (nie zeby to tak kedysi nebolo, ale...). Uplne bez akychkolvek zabran mnohi z nich sexuju krizom krazom s kymkolvek, kto dobre vyzera a bez ochrany..."

Ano. Toto je presne ten problem.

Ja som fakt prekvapeny aky pristup k sexu niektori ludia maju. Zo svojej doterasej praxe som vypozoroval ze zeny (nehadzem vsetky do jedneho vreca) vobec neriesia nejaku bezpecnost pred sexom. Nemaju problem vsetko praktikovat a bez ochrany a chlapa pritom vidia po prvy krat v zivote. Dokonca niektore ani nemaju prehlad o svojej periode takze neriesia ani riziko tehotenstva. Fakt tento pristup nechapem, kde je chyba ? Asi v tej vychove. Alebo je to iba lahostajnost voci svojmu zdraviu a zdraviu ostatnych? Asi sa im to nechce riesit a nechaju sa ovladat iba svojimi pudmi aby si nepokazili caro spontannosti a mohli si to poriadne uzit...ale potom bohuzial aj s moznymi neprijemnymi nasledkami.

HPVgoAWAY

Presne tak, to co sa deje dnes medzi mladymi ludmi je uplna sodoma-gomora, ja studujem v anglicku na vyske a to je az nechutne co ti mladi robia, v 18-tich sa dostanu prvy krat od rodicov, bavaju na intrakoch, kazdy den sa ozieraju a robia to medzi sebou uplne bez zabran. Tu su uplne bezne 15-16 rocne baby co uz maju dieta a bezna prax je v skorej 20-tke mat zo dve deti, kazde od ineho a otcovia neznami. Ja som mala asi len dost smolu kedze na svoj vek som mala len troch partnerov z toho ten posledny bol anglican a aj napriek pouzivaniu ochrany som to dostala. Ako som neskor zistila tu je to druha najbeznejsia choroba po Chlamydiach a v podstate sa da povedat ze tu ma skoro kazdy jeden mlady clovek nejaku chorobu, ktoru samozrejme neriesia a siria dalej. Aj kamoska dostals Ureoplazmu od svojho partnera s ktorym je uz niekolko mesiacov. O tej chorobe som predtym ani v zivote nepocula a moje povedomie o HPV bolo tiez mizive. Je to priserne ako sa tieto choroby siria ale myslim ze na Slovensku to este nie je az take zle ako v zahranicni kde ti mladi vobec niesu vychovavani a vedeni k ucte k vlastnemu telu