Olej proti vraskam

Príspevok v téme: Olej proti vraskam
vraskava42

Chcela by som prejst na prirodnu kozmetiku a vyskusala som zatial dva oleje; kokosovy a arganovy...chcem poprosit niekoho kto ma skusenosti o radu. Jednak mam pocit ze to na vrasky nepomaha; kokosak neskutocne vysusuje a pri arganovom mam taky zvlastny pocit..clovek je uz asi fakt zvyknuty na tu chemiu; ale ked si na seba natriem krem tak je to prijemnejsie ako olej..vsade mi to tecie; zamastim si vzdy oblecenie a lesknem sa ako.. Ale aj tak chcem pri tom ostat len chcem vediet ktory je spravny proti vraskam a co pouzivat na odlicovanie. Kremy potom nepuzivate vobec; ani doplnkovo? Dakujem.

elza_2322

pohrdam? no dovol? normalne osm napisala ze si vajicko davat na tvar nebudem a za tym si stojim :) pokial viem diskusia je o olejoch a aj keby nebola, tak je snad moja vec ze si vajco fakt na tvar nedam :D

zuzi74

elza_2322, naco pytas radu, ked nou pohrdas? Co je take strasne na vajicku? Ja si bezne vmiesam do kyslej smotany s medom aj zltko a nanesiem na plet. Plet krasne zhydratuje, rozjasni. Taktiez oleje ti pomozu proti vraskam, pre mna taky uhorkovy a sipkovy je nenahraditelny. Ked budes len rozmyslat ci je to extra alebo neextra, tak nic nezistis. Su aj rozne prirodne kremy na ocne okolie, su mastnejsie a pouzivaju sa hlavne na noc. O ocne okolie je potrebne sa starat uz v skorsom veku a nie cakat kym sa extremne vysusi a potom hladat zazracne maste na uplne odstranenie vrasiek.

ANGEL-DEMON

ja pouzivam cien proti vraskam aj na okolie oci + zamiesam do toho aj ricinovy olej... vrasky mi okolo oci zmyzli za 2 roky čo to takto robim, neviem co mi pomohlo... a skus si bielko na tvar dat , rozmiešať a štetcom naniest aj do okolia očí,... a nechať tak polhodinu-hodinu potom zmyť a nakremovať+ olej... davam si aj na krk+dekolt...
na vlasy zltko tak aby som bielko vyuzila :-) si robim take skraslovacie procedury pravidelne 2x do mesiaca

bibinaaa

Osobne odporucam sipkovy olej na vrasky. Na tejto stranke -odkaz odstránený- ho najdes aj v BIO kvalite + dalsie prirodne produkty na odlicovanie, napr. cistiaca emulzia od Nobilis Tilia, aj kvetovu vodu ruzovu. Ta kozmetika s ruzou mne inac velmi ucarovala, mam aj krem rosa canina, aj deodorant, aj vodu planujem vyskusat, ma vsestranne pouzitie, aj ako obklad na unavene oci.A krasne jemne vonia, tak sviezo, nie sladko.

vraskava42

Aha; tak to som nevedela ze na vlhku pokozku to treba nanasat. Tak skusim to tak. A ma niekto skusenosti s ruzovou vodou? A ten olej ked si date na vlasy tak ved su mastne potom ci? To ako zabal alebo tiez len par kvapiek? Dakujem vam.

xxy

ja som na kokosovom oleji nezbadala na vlasoch nic uzasne, moje vlasy su stejne leske aj s nim aj bez neho, cize ja rozdiel nebadam :D

actafool1

na vlasy nedam s olejmi dopustit a to som vyskusala uz vela( ricinovy, makadamiovy, mandlovy, sezamovy, lanovy, kokosovy, olivovy, sipkovy, konopny, tekvicovy, jojobovy...)
a na plet snad najdem uz nejaky super.. ktory mi hlavne nebude upchavat pory.