Bielkovinova dieta principy a povolene potraviny

KristiynBA

@odpovedam.. netvrdil by som, ze su len dve, no suhlasim s tym, ze proteinova dieta je naozaj ucinna.. je ich viac, v ramci sr a cr maju dobru reputaciu diety od Prodietix, o inych som info zatial nezachytila, no kolegyna ich odporuca, resp. tuto konretnu klientkam, ktore trpia naozaj tou vacsou nadvahou.

redka

tak neviem naco to do toho dokumentu vobec davali.. seriozne sa divili ako je mozne ze zjem 4 tucne kacky a nepriberem nic a este schudnem... dalej sa pri odporcoch atkinsona hovorilo o tom ze zvysuje cholesterol.. no ani toto sa nepodarilo dokazat... no sak si to niekedy kuknite... zaujimave to je... nehovorim, ze treba ist na atkinsona... ak uz, tak na takeho menej tukoveho :)

0vecka

2 redka mozno neskor akoze co sa fyzika tyka tak je uplne jedno kolko energie prijmas mozes ju kludne vytentovat... medicina ej dost komplikovana vec tuto sa len pozoruje vecsinu

redka

ovca kukni ten dokument :) tam sa zaoberali aj fyzikalnym zakonom... ze ako je mozne, ze prijmem kvantum energie, nikde ju nevydam (resp, vydam len to co potrebujem na bezne fungovanie, nic naviac) a este k tomu aj chudnem :)

odpovedam

ved ja ti ani neprotirecim. len pisem, ze ide o ciel. je rozdiel chudnut, priberat alebo mat len kratkodobu zmenu ako napr. teraz ja, ked mam plesne v plucach a low-carb mi podporuje liecbu. Takisto nie je tuk ako tuk, sacharid ako sacharid a pod. Avsak priatelia medici mi vraveli, ze su len dve medicinsky ucinne diety. jednu si nepamatam, mozno niekedy zistim a druha bola bielkovinova. kazdopadne vsak existuju aj individualne odlisnosti podla napr. pri zdravotnych problemoch, ziadne stravovanie nie je univerzalne a vhodne pre kazdeho.

0vecka

2 odpovedam ma na to nejaky zdroj? co vime tak co sa chudnutia tyka hlavnu ulohu zohravaju kalorie nieje sice jedno ake ale nieje tam nejaky vyrazny rozdiel

odpovedam

a zakladatelka nepise, co chce dosiahnut, ani sa uz neozyva. Kto vie, mozno chcela len zlepsit zdravie, touto dietou (v zmysle stylu stravovania, nie chudnutia) sa da aj priberat, ja tymto stylom priberam a ide to...

odpovedam

zavisi od toho, co chce clovek dosiahnut. A ano, je logicke, ze kto chce schudnut, musi mat nizsi prijem nez vydaj, no aj skladba stravy je dolezita. je rozdiel mat ako prijem sacharidu napr. cerealie a ovocie alebo prijimat tuky z orechov alebo prepaleneho oleja. ja som tiez za zdravu vyvazenu stravu, bez nejakych spekulacii ohladom diet. pretoze diety su vecou mody, len mnohi ludia si to neuvedomuju a myslia si, ze maju mat z diety zdravotne benefity...