Da sa vobec zit bez any/mie?

Príspevok v téme: Da sa vobec zit bez any/mie?
ana doll

ahojte uz 7 rokov trpim ppp, momentalne sa snazim jest normalne ale nechuti mi jest...vaha sa mi nezmensuje, lebo sa zo zdravotnych dovodov nemiozem moc namahat...stale si myslim, ze som tucna...mam nutkanie sa kazde rano odvazit a skontrolovat si miery..nedokaem bez toho prezit ani jeden jediny den...mam priatela a chceli by sme ist na vikend na chatu-nas prvy spolocny vikend bez rodicov a ja sa hrzone bojim, ze mi na to pride, ze sa furt vazim a premeriavam a ze ma opusti...neviem si predstavit hivot bez toho, ze by som si stale nekontrolovala vahu a miery, ale ja ho lubim a potrebujem...neveim, co mam robit...uvazovala som aj o rozchode ale to by som prisla uz o fakt posledneho cloveka ktory o tom nevie a vnima ma ako normalnu holku...ostatni moji znami vedia o mne vsetko ved celych tych 7 rokov boli so mnou tak vedia co robim atd...a myslia si ze mi riadne svitori...ja viem, ze maju pravdu, ale nedokazem to zmenit...zo skoly som odisla lebo som sa nevedela sustredit, mama do mna len piinda, uze kedy si ju konecnce dorobim a ja jej vzdy vravim, ze ked schudnem, potom hej...ale janeviem, kedy budem so svojou postavou spokojna a ked sa do 26-ky nevyliecim z ppp alebo skor zavislosti od sledovania telesnych porpporcii potom mozem lutovat...uz fakt som zo seba zufala...povedala som mame ze ked schudnem 17kil do buduceho roka ze sa prihlasim opat na skolu ktoru som si nedokoncila lebo ma este mozu zobrat ale znova od prvaku...bojim sa zmien v triede, zas si zvykat na novych ludi a ze sa ma budu pytat preco som taka stara v prvaku, alebo kam som chodila doposial a ja neviem co y som im povedala...

prosim poradte, lebo jauz som zo seba zufala:(((

LadyOpium

on mi povedal ze mal ubi atd ved to vidim na nom ze ked ma pohladka alebo drzi za ruku, ked sa bozkavame...len stale mam take myslienky, ze co ak si mysli, ze som tucna a tak...neviem, ako sa tej uzkosti zbavit...mala som jedneho chlapa co bol asi anorektiik, nikdy nedojedol a zvyok daval mne, ked mu jeho rodicia dali daco jest vzdy to vacsinou skoncilo v mojom bruchu a furt mu vraveli ze je ako trieska ze nic neje a aj ked som mu ja hovrila ze nech mi to nedava povedal, ze musim jest...a potom o par dni ked som jedla sama a on napr. prisiel ku mne mi povedal ze nech si davam pozor na to co jem lebo priberiem a tak...a ked som sa s nim rozisla a dala som sa dokopy s tymto co ho mam teraz tak oni sa skamosili a myslim ze toho mojho terajsieho ovplyvnil lebo uz aj on mi hovori, ze ako to ze tolko jem a som rovnaka dokonca ma pocit, ze som schudla, ale to je z toho lebo ked nieco zjem idem to vybehat...a ked som sa terajsieho pytala ze ci sa mu pacim aj takto ze o 10kil viac som dufala ze mi povie ze teraz som krajsia ze konecne mam prsia aj zadok on mi povedal ze vtedy som bola krajsia...ale ja si myslim ze to ho ovplyvnil moj byvaly...aj minule na fb som pozerala ze boli spolu na vylete a ten byvaly aky je vychrtly

oui.

lady opium a co keby si mu povedala o svojich pocitoch. nemusis hned hovorit o ppp, mozno staci len spomenut, ze si mala taketo problemy a ze ta jeho poznamka ta zneistila. uvidis, ako bude reagovat. pozri, snad by si nechcela mat pri sebe niekoho, kto ta bude lubit len koli postave? su aj taki ludia, ale to nie ich partneri su "nedostatocni", to oni samu su hrozostrasne povrchni a vobec nevidia hlbsie hodnoty v zivote, osobne si myslim, ze obycajne su taki ludia v skutocnosti neuveritelne zakomplexovani a svojou tuzbou po povrchnosti sa len chrania pred citmi, ktore su pod povrchom, lebo sa ich tak obavaju. kazdopadne, prave v takychto situaciach budes citit skutocnu lasku, ak ta tvoj partner dokaze ubezpecit, ze ta akceptuje, aj ked sa citis zranitelna a dokaze ti poskytnut oporu. pomohlo by to tebe samej, zazit si ten pocit a zaroven by ste si boli omnoho blizsi aj vy dvaja. bez toho totiz vztah vobec nema zmysel

LadyOpium

bojim sa ze ci by mi nepovedal ze som tlsta...preto som to zase zacala riesit lebo som mu ukazala moju kamosku a nahodne jej kukol postavu a on ze no tak trosku pri sebe...a odvtedy mam pocit, ze pokial neschudnem, nebude ma chciet ved kto by chcel mat tucibombu za frajerku

jajaa

LadyOpium...veď máš už zasebou pár celkom fayn dní, tak čo sa zmenilo? vedela by si povedať čo ti zas pohoršilo stav?

achjaaj

dobre a vieš čo bolo spúšťačom tej choroby? nemala si obdobie keď si bola spokojná so svojou postavou?
nechcela by si si ten víkend s priateľom na chate užiť a neriešiť nič, iba vás dvoch? ak áno tak niečo urob... ja dobre viem aká je to pliaga... na celý celučičký život, ver že viem aké to je... a do veľkej miery to viem pochopiť, ale musíš pochopiť aj ty, že jediný kto ti dokáže pomôcť si ty sama..tá choroba vznikla v hlave a tam musí aj skončiť, alebo sa stratiť kdesi do úzadia...
chorá hlava, trpí celé telo... asi tak

Žužova

Niekedy mam pocit že naozaj ako píše LAdy..smrt je vykupením. Aj ked sa pppčkarka vylieči,navždy to bude mat v hlave... o čom je taký život..

LadyOpium

ja nechcem ist na psychinu neznasam to tam...ten personal, pacientov dr.nutych je mi az zle ked pocujem slovo psychina tam mi nikto nevie pomoct pomoze mi len smrt

achjaaj

prosím ťa daj sa už komplexne liečiť LadyOpium ...včera si bola ešte celá šťastná a odhodlaná bojovať a dnes máš opäť depresiu...
škodíš len sama sebe a nikto, naozaj NIKTO ti na tomto fóre nepomôže.. rozumiem že sa chceš vyrozprávať, ale to že založíš xxx tém, to naozaj nemá zmysel.
neodsudzujem ťa, sama som si prežila niečo podobné ale je to za mnou a snažím sa žiť ako normálny človek.. snaž sa aj ty a nerieš dookola len to poondiaté jedlo...

jajaa

K tomu, aby si sa prestala kontrolovať potrebuješ svoju myseľ rozptýliť iným smerom...Prinútiť sa k činnostiam hoci sa ti nechce...Napr. to, že máš priateľa je super, máš s kým tráviť čas. Plánuj si činnosti dopredu, kľudne si spíš zoznam aktvivít na určitý deň a odškrtávaj si čo si splnila. Ale toto všetko by si mala preberať so svojou psychologičkou...

ana doll

ja uz nechcem zit takyto zivot to nema zmysel...stale to mam v hlave...jedlo si vyberat nemozem lebo drzim dietu co mi dali lekari zo zdravotnych dovodov-nie redukcnu a uz mi to aj zacinalo chutit, ale potom prislo toto zufalstvo a nemozem nic prehltnut len stale fajcim a nadzgavam sa nesytenou mineralkou...zjem len troska napriklad stvrtinu paradajky, polovcu salatu, stvrtinu ryby so zemiakmi polovicu cestovin a tak...neviem sa prestat kontrolovat nechapem o com je takyto zivot podla mna uz nema zmysel bojovat, ja uz len prezivam dako a cakam kym sa rodina na mna komplet vykalsel aby som sa mohla bez vicitiek zabit