Vytlcte mi z hlavy ze nemam lymfom

Príspevok v téme: Vytlcte mi z hlavy ze nemam lymfom
Zetju85

Ahoj uz som tu pisala,ze mam uzlinu na lavej strane krku cca 1cm a svrbi ma uz tyzden cele telo.Samozrejme ze som patrala po internetet a vyskocil mi lymfom vsade.

Tu uzlinu tam mam uz dva roky na sone mi povedali,ze je to typicka uzlina reaktivna,takisto mam rok uzlinu asi 5mm nad klucnou kostou zvacsi sa ked som chora.

To svrbenie som mavala obcas pocas tehotenstva to preslo,som 6 mesiac po porode je to tu zas uz tyzden to trva.Hlavne hlava,krk,obcas na rebrach.

Aj som schudla,ale zacala som cvicit 5x do tyzdna kardio cvicenia intenzivne cvicenie 30 min,jem 3x denne nejem sladke a nejem po 6 hodine takze to sa snazim pripisat tomu.Schudla som za 2 mesiace 3kg

Stale sa ale bojim ze mam lymfom uz som na nervy len placem a stresujem sa aj babatko:(

Prosim vytlcte mi z hlavy ze mi nic nie je

Zetju85

Llek tak naposledy naozaj naposledy.Nemam tu uzlinku riesit?Rano je vacsia,pocas dna sa zmensi.Ma 1 cm,cca.Nie je zvacsena,len mam pocit akoby bola viac gulatejsia,predtym bolaplocha

Svrbenie uz nemam,odkedy sa oteplilo troska viac sa potim,ale len cez den,obcas ma bolia nohy ale to ma bolievaju uz roky

Slaba sa necitim,obcas unavena

Plus mam velky stres,rozvadzam sa,takze mi nechuti jest a z toho som asi schudla

llek

Asi si sa pomylila a chcela si napisat, ze nemas teplotu, teda zvysenu teplotu. Prestan sa uz konecne sledovat. Ty fakt nemas co so svojim dietatom robit ci co? Virozu predsa moze mat kazdy. Nic ti nie je, nic a uz si to konecne pripusti a prestan sem vypisovat. Inak skoncis uplne vyslabnuta leziaca na posteli a odvezu ta do Pezinka. Chuda tvoje dieta teraz aj do buducnosti, ak teda nic so svjou hlavou neurobis. Zacni sportovat a hlavne sa venovat zmysluplnym veciam a myslienkam.To ze niekto v tvojom okoli mal lymfom neznamena ze ti musi hrabnut. Ja ich vidim kazdy den a vobec neriesim svoje telesne pocity ani vseliake pichnutia ci skrabania v hrdle ci co ja viem co.Dospely clovek sa musi vediet vyrovnavat s vecami, ktore ho stretavaju. To ako chces vychovavat svoje dieta a riesit jeho problemy, ktore ta este len cakaju, ked nevies zvladnut ani svoju virozu

Dominika57

Ahoj, nečítala som vsetky prispevky, ale niečim podobnym som si presla aj ja. bolo to pred 2 rokmi. predtym mi nikdy nič nebolo...iba zrazu som si nasla uzliny na krku...a začal bludny kruh,...vyšetrenia samozrejme nič neukazali, iba zapalove markedy som mala zvysene, konkretne ASLO, na to mi môj obvodak povedal aby som sa modlila aby som nemala rakovinu, pretože uzliny su nebezpečne a začal mi rozpravať o svojom pacientovi kt. bol mlady a zomrel na leukemiu. Tymto to uplne zaklincoval, odvtedy som sa bala neskutočne, stale som len plakala a stresovala, mala som len 19 ale zažívala som stresy ako nikdy predtym. samozrejme tie uzliny na krku neboli nič važne..boli tak okolo 1cm maximalne, ale v tej dobe som to tak nevidela, hned som myslela že mam rakovinu. ked som si prečítala na nete príznaky lymfomu a leukemie, skusila som si odmerať teplotu a bola zvysena!!! merala osm si aj kazdy den a vzdy bola zvysena a možno aj stale je. na &orl mi sli streptokoka, ale okrem toho nič važne vtedy nezistili...pochodila som kopec vysetreni, dnes už vidim že zbytočných.

po asi 2 mesiacoch som si nasla maličku uzlinku aj pod pazuchou a samozrejme aj v slabinach ich bolo kopec, aj jedna vedla druhej. to vsetko len umocnovalo môj strach. kazdu chvilu som si to prehmatavala..doslova niekolkokrat za den..niekedy už aj samovolne, zo zvyku, samozrejme tym tlakom som si ich len drazdila a preto sa nezmensovali...zo stresu som schudla za tie mesiace asi 5 kil.

Až som si jedneho dna povedala DOST a cez jedneho znameho doktora z rodiny som si vybavila vysetrenie na hematologii. povedala osm si že pokial mi tam doktorka povie že som ok, tak to už viac nebudem riesiť a ani studovať internet. a tak aj bolo...vysledky boli ukazkove. doktorka ma naozaj upokojila a už je vsetko ok.

ale samozrejme vsetko je v prvom rade v tvojej hlave. ty si musis uvedomiť že zbytočne prehanas. skus sa to niekolko dni nemyslieť, alebo myslieť čo najmenej, a nechytaj si to. myslim že aj to svrbenie môžes mať zo psychiky..pisem to z vlastnej skusenosti, lebo aj mna vtedy napriklad boleli ruky,akoby mi až trpli a bolelo ma pod lavym rebrom....ale to vsetko je psychika.

prosim ťa skus sa odreagovať. venuj sa dieťatku a nerozmyslaj nad chorobami, lebo psychika je mocna čarodejka.

ak budes chcieť niečo vedieť, kludne sa pytaj. ahoj. dobru noc.

Zetju85

Snazila som sa na to nemysliet ale uzlina tam je stale nohy ma bolia zle mi je ja uz neviem ci mozem mat bolesti noh zo stresu naozaj neviem

1_Alexandra

Daj sa čím viac dokopy!
Vieš, internet je niekedy dobrý sluha, ale zlý pán. Niekedy články píšu ľudia, ktorí nemajú príslušné vedomosti a potom sa ostatní zbytočne strachujú.
Možno u Teba pocit lymfómu a vlastne strach z neho vyvolalo, že v Tvojom okolí sa už aj vyskytol a tak potom podvedome si si začala hľadať príznaky.
Nestresuj sa, určite lymfóm nemáš!
A odkaz pre tých, ktorí stihli autorku skôr uraziť: Nie každý z nás má medicínske vzdelanie, takže je ľahké niekoho súdiť, ale ťažšie sa vžiť do jeho kože.

Zetju85

Asi som naozaj lymfonaka:)

Alexandra dakujem Ti

Ono mi skor pride ze vsetko co mi je je z uzkosti a strachu.Tak ako ste pisali

1_Alexandra

Nestresuj sa zbytočne, lebo tým si len ubližuješ a nakoniec ten lymfóm fakt získaš.
Pre lymfóm sú síce charakteristické uzliny, ale nie vo veľkosti 1 cm, ale mnohonásobne väčšie. Uzlina by menila svoju veľkosť a vo väčšine prípadov aj pribúdajú nové.
Ďalším príznakom sú večerné teploty, ktoré ty nemáš. Potenie je síce príznakom ale len príznakom B, ktorý nie je charakteristický pre každého chorého. Potenie je silné, hlavne v nočných hodinách.
Únava nie je ničím nezvyčajným a zvlášť nie v tvojom prípade. Máš malé dieťa, ktoré si vyžaduje Tvoju pozornosť 24 hodín denne a okrem toho máš rodinu a domácnosť.
Dnes je dosť hodne ľudí unavených a stačí ak si prekonala vírusové ochorenie a máš oslabený organizmus.
Snaž sa byť čo najviac na čerstvom vzduchu s dieťaťom, venuj sa niečo inému ako vyhľadávaniu ochorení na Googli. Niekedy ani lekár nevie stanoviť dg. na prvýkrát a musí si poskladať príznaky a taktiež potrebuje aj pomocné vyšetrenia.
Ja som medička, ale len z týchto príznakov by som určite netipovala na lymfóm, tak kľud.