Tetania

Príspevok v téme: Tetania
sisa5

Dlhšie (pol roka) chodím po lekároch. Zvyšoval sa mi tlak a mala som aj chvíľami búšenie srdca (tep 170)sprevádzané závratmi. Nebolo to vždy spolu aj búšenie, tlak, závraty, iba niekedy. Stále ma pobolieva ľavá časť hrudníka, rameno a lopatka. Pred menštruáciou 1-2 dni to bolo horšie. Neskôr sa mi to zhoršovalo v čase ovulácie. Výsledky gynekológie sú negatívne. Vyšetrením štítnej žľazy zistili autoimúnnu tyreoditídu bez liečby. Čo sa týka chrbtice odblokovali mi dva stavce. Neurológ mi predpisuje lieky Myolastan, Guajacuran, Xanax, a dlhodobo Ronal. lieky neužívam. Chodím na akupunktúra a stav sa mi trochu zlepšil. Chcela by som vedieť, či má niekto skúsenosti s tetaniou. Totiž test na tetaniu som mala pozitívny. Lekár mi povedal, že je to narušenie pH v krvi alebo organizme a je potrebné hlboké dýchanie alebo dýchanie do sáčku. Lieky vraj na to nie sú. Aj moje zdravotné problémy môžu byť z toho. Má niekto s touto "chorobou" skúsenosť? Ako sa dá stabilizovať, pripadne odstrániť napr. bylinami, cvičením,...? Pýtala som sa, či by mi pomohol psychológ. Vraj nie. Tlak a tep mám sem tam skákavý, raz vysoko a raz trochu nižšie. Ďakujem
---------------------------
www.zdravie.sk

ooo

aj tá Lenka už mala byť doma z nemocnice sa mi vidí... a myis mi ani na mail neodpísala, no neviem čo sa to tu deje

ooo

čawky, ja nehypochondríš vôôôbec, som zavalená robotou, nemám na to ani čas a Peťka mám v nemocnici, tak z roboty fičím tam :) Inak sa máme dobre, moje stavy viac-menej ignorujem... A piecť sa veru chystám, lebo ja to milujem, pečiem hrozne rada, extrémne si to užívam - ale len keď som sama v kuchyni a tento rok ešte hrozí, že sa mi tam bude motať mama. Ale pozitívne je, že ďalšie Vianoce už budem mať svoju kuchyňu, xixi. V robote už máme stromček, včera sme mali mikulášsky večierok, no sranda... Inak zaujímavé, že sa tu už nikto neozýva, nechápem. baby šak dajte vedieť dačo...

ivanan

ooo asi sú už všetky vyliečené, tak to tu stíchlo. A Ty ako? Držíš sa, alebo z času na čas hypochondríš.
Ja som vcelku fajn, len v piatok som mala trochu ťažší, no je to stále slabšie. Fuj ale nechcela by som to stále zažívať, keď si na to pomyslím, čo všetko som si zažila, a keby to pretrvávalo v takej intenzite do teraz asi sa zbláznim.
ooo som vďačná Bohu, že sa mi to ustálilo, až na tých pár razov, čo mysím ,že by som mala pridať trochu v tých vitamínoch- asi je to trochu aj tým.
A čo robí naša Myis, nebodaj už kupuje výbavičku. Ja teraz vnímam v mojom okolí, poriadny prírast deťúreniec,- tí chapi sa ale poriadne snažia.
Myis niekedy sa aspoň ohlás či si v poriadku , alebo si zas objavila ďalšiu chorobu?
ooo ak budeš mať trochu čas, tak aspoň Ty napíš, čo stváraš.Ozaj dúfam, že to tie ženy nezobrali tak vážne, a dúfam, že ešte nepečú.ooo ja kašlem na pečenie, -to sú silné reči čooo.(Ale nie, ja ešte nemám rúru, ale inak by som aj ja s radosťou už niečo napiekla.
A takto si zatiaľ len kupujem kuchárske knihy a t ď...
Čavte krásky

[zruseny12]

........pisala som,ze uz tu nebudem na tie stranky chodit,ale neda mi to,aj na Teba Lenka som myslela ako sa mas,ci Ti je lepsie.Tak ak budes chciet ozvy sa.To uz zalezi len na Tebe.Lebo nejak si sa dlho neozyvala.Pa

[zruseny12]

Prajem vsetkym krasny den.Lenka,ja Ti pisem len tak,lebo si pisala,ze ides na ps........a nedavas o sebe nic vediet,ja som tiez teraz nemala cas,lebo som mala viac prace,takze pri PC som moc nebola,ale pozeram,ze malo kto uz tu pise.Vcera som Ti pisala mail zase sa vratil,22.11.som bola na neurol.jak som Ti pisala,tak mam sa objednat na testy.Tiez mi predpisala p.lekar.nejake tabletky,ale ked som si precitala tie neziaduce ucinky tak som sa rozhodla ich nebrat,lebo uz som podobne brala,ale idem este na vysetrenie tak nie je to koniec.Ozvy sa ak to bude mozne,ako sa mas,ja v celku dobre.A co maly?uz je zase sikovnejsi,ze?Tak nebudem toho vela pis.lebo neviem ci to vobec budes citat.Maj sa krasne,zelam pekny den.Aj ostatnym.AK mi to vyjde ten tyzden by som mala nastupit do prace.Paaaa

myis

Ivka, radsej ani nepozeraj tu chorobu :-))) No, uvidim, co sa z toho doktora vykluje, mam zatial z neho dobry pocit.. Na ten lupus povedal, ze si mysli, ze nie ale na boreliozy a chlamydie, ze je to mozne.. Plus tam dal ine veci, lenze to neviem precitat.. No, zas mam zopar bezsennych noci pred sebou

ivanan

ooo inšpirovala si ma, aj ja sa idem pozrieť čo je to vlastne ten lupus.
Myis, to máš šťastie s tým doktorom, treba sa ho len držať ako klešťa, lebo takých je málo. A aj keď budeš mať dobré výsledky, nerobila si to zbytočne, aspoň môžeš mať spokojné svedomie, že všetko je v poriadku a urobila si všetko pre svoje zdravie. Myis už vieš, čo budeš mať? Moja švagriná je cca ako Ty v 4 mesiaci a už vie čo bude mať.
Ešte sa ozvem, no idem trochu porobiť, kým mám ešte trochu šťavy. Zatiaľ sa majte :-))))

ooo

Myis ty furt s tým lupusom? Tak som zvedavá, ja tiež na to pôjdem, ale zatiaľ nie je čas ani chuť... daj vedieť... Lenka sa neozvala, asi nemá ako, ale dočerta už by ma fakt zaujímalo ako sa má