Tetania

Príspevok v téme: Tetania
sisa5

Dlhšie (pol roka) chodím po lekároch. Zvyšoval sa mi tlak a mala som aj chvíľami búšenie srdca (tep 170)sprevádzané závratmi. Nebolo to vždy spolu aj búšenie, tlak, závraty, iba niekedy. Stále ma pobolieva ľavá časť hrudníka, rameno a lopatka. Pred menštruáciou 1-2 dni to bolo horšie. Neskôr sa mi to zhoršovalo v čase ovulácie. Výsledky gynekológie sú negatívne. Vyšetrením štítnej žľazy zistili autoimúnnu tyreoditídu bez liečby. Čo sa týka chrbtice odblokovali mi dva stavce. Neurológ mi predpisuje lieky Myolastan, Guajacuran, Xanax, a dlhodobo Ronal. lieky neužívam. Chodím na akupunktúra a stav sa mi trochu zlepšil. Chcela by som vedieť, či má niekto skúsenosti s tetaniou. Totiž test na tetaniu som mala pozitívny. Lekár mi povedal, že je to narušenie pH v krvi alebo organizme a je potrebné hlboké dýchanie alebo dýchanie do sáčku. Lieky vraj na to nie sú. Aj moje zdravotné problémy môžu byť z toho. Má niekto s touto "chorobou" skúsenosť? Ako sa dá stabilizovať, pripadne odstrániť napr. bylinami, cvičením,...? Pýtala som sa, či by mi pomohol psychológ. Vraj nie. Tlak a tep mám sem tam skákavý, raz vysoko a raz trochu nižšie. Ďakujem
---------------------------
www.zdravie.sk

myis

Caute baby, tak tu to uz upadlo, ako Lenka odisla. Inak, ozvala sa vam niekomu? Ivka, ja som bola vcera u neurologa, spravny chlap, mam ist na tie testy na boreliozy, chlamydie, mykozy a este tam toho pridal, ako lupus a kopec inych veci. Dokonca povedal, ze to mozu byt tie chlamydie alebo boreliozy.

ooo

Ivanka moja reč, zasa si ma potešila :) serme na tých doktorov, sú to všetko somári, ktorí nemajú poňatia o tom, aké to je, keď je človeku zle a všetci mu hovoria, že aký je zdravý a usmievajú sa na neho ako na debila, keď mu hovorí svoje príznaky... Ivanka ten mail si mi ešte nenapísala, resp. tú tvoju adresu...:) pekný večer dievčatká...

ivanan

ooo ja sa ani nechcem veľmi k tomu všetkému ani vyjadriť. No pravdu povediac som od toho čakala viac, o hodne viac. Jediné čo mi povedal, bolo to, že mám tetániu, + pravdepodobne panické príznaky- a poslal ma na psychiatriu-de...
Ani nevie priebeh mojej choroby, a celkovo tie detaily ktoré ma sprevádzajú, ale kašlať na to. Mala som pocit, že ten doktor mešká na autobus, alebo ma vyšetruje z rýchlika, no ja som mu naozaj nestihla všetko povedať, a on sa ponáhlal preč z miestnosti a už ho zrazu nebolo. ja som tam bola iba jednou z mnohých.
A toto som sa dozvedela.
A o mojej liečbe ani nehovorím, vaj to je nič , čo beriem, no to, že som tie lieky prestala brať z rôznych dôvodov, zas bolo vedlajšie. No poviem vám , že ja som práveže rada, že sa mi trochu polepšilo bez tých liekov, a necítim takú ťažobu na tele.
Som riadne sklamaná.Dochádzam k tomu nazoru, že tí doktori o ktorých som si na začiatku myslela , že nestoja za nič, dnes im hovorím, zlatí doktori.
A najviac si vážim rady RNG, niekedy človek hladá nejakú pomoc a má ju priamo pod nosom.
Máš pravdu Myis, všetko je vec názoru, ale nebudem predsa presadzovať niečo, čo človeku nevyhovuje a nerobí dobre.
U Teba majú doktori teraz jednu super výhovorku, všetko sa deje kôli tomu že ste tehotná-blbci- práve by Ťa mali viac sledovať pod drobnohľadom , a byť precíznejší,ak sa niečo deje, mali by na to reagovať úplne ináč.
Ale jediné čo nám asi ostáva, je to, že sa aspoň dokážeme povzbudiť jedna druhú.
Majte sa pekne, dobrú nôcku :-))

myis

Caute, no konecne ste sa objavili.. Ivka, su lekari, ktori su jednoducho len za chemiu, aj moj kamos doktor, ten je tiez za chemiu a nic ine. Neuznava nijake alternativne liecby. A su zas doktori, ktori uznavaju vitaminy, ako moj endokrinolog. Ten mi dal namiesto antidepresiv 5-HTP, takze je to vsetko len v nazore. Ja som bola predvcerom na pohotovosti s tym srdcom, lebo sa mi to vratilo, lenze co, ked som tehotna, spravili mi akurat EKG

ooo

Fíha, Ivanka u akéhože doktoríka si to bola? Povedz nám všetko-všetkúčko... ja už tento rok kašlem na všetko a až po novom roku to rozbehnem vo veľkom zase po doktoroch asi, xixi

ivanan

Čaute kočky.
Ja som dnes akosi ešte :-( zo včerajšku.Bola som u toho doktora a do teraz sa neviem z toho spamätať.Však popíšem vám o tom viac, len teraz som vám chcela zapriať pekný deň, lebo zachvílku odchádzam do robotky, a malú musím zaniesť k naším-je veľmi chorá tak nechodí do škôlky.Inak ooo nič asi neodporúčim tentokrát prírodného, lebo ten doktor, vôbec nezastáva takúto liečbu, vraj to je zbytočné.Ale ja už to svinstvo odmietam brať, však "vďaka" nemu mi bývalo ešte horšie.
Čaute zatiaľ, určite sa ozvem.
čakám akosi na piánkovešie tempo- ale akosi všetko beží ešte vééľmi rýchlo.

myis

Ooo, ja neviem, je to taka divna choroba, mna bolievaju svaly a pri srdci a to tiez sposobuje lupus.. Ja neviem, mne uz asi naozaj sisi.. Ivka, no vitaj, konecne si sa objavila. Ja este neviem presne kedy sa stahujeme, asi nejak v polke decembra, ale mne to celkom vyhovuje, chcem byt co najdlhsie v robote. Inak, selen je dobry, ja ho beriem a je velmi dobry, precitaj si o nom na inete. Zvysuje imunitu a ma vela dalsich beneficii..

ooo

Ránko, Ivanka napíšem, len neviem adresu, xixi. Ja beriem len ten StresVit na tvoje doporučenie a Magne a tak by som tiež uvítala nejaké prírodne veci ešte, aj keď môj priateľ tvrdí, že to preháňam, že sa predávkovávam riadne, tak nevim... Inak mne je tiež nejako naprd, večer sa mi tak točila hlava, že až, už dvavečery som mala zimnicu, včera ma bolel slepák alebo čo, ale otrasne a dnes mám zas tak slabé ruky a prsty mi tŕpnu a neviem čo. Inak tie slabé ruky to mám dlhodobo a riadne ma to štve, nič nevládzem, len sa mi tak chvejú vnútri... A Myis preboha čo je to zas ten lupus? Kde si to vypátrala?