Tetania

Príspevok v téme: Tetania
sisa5

Dlhšie (pol roka) chodím po lekároch. Zvyšoval sa mi tlak a mala som aj chvíľami búšenie srdca (tep 170)sprevádzané závratmi. Nebolo to vždy spolu aj búšenie, tlak, závraty, iba niekedy. Stále ma pobolieva ľavá časť hrudníka, rameno a lopatka. Pred menštruáciou 1-2 dni to bolo horšie. Neskôr sa mi to zhoršovalo v čase ovulácie. Výsledky gynekológie sú negatívne. Vyšetrením štítnej žľazy zistili autoimúnnu tyreoditídu bez liečby. Čo sa týka chrbtice odblokovali mi dva stavce. Neurológ mi predpisuje lieky Myolastan, Guajacuran, Xanax, a dlhodobo Ronal. lieky neužívam. Chodím na akupunktúra a stav sa mi trochu zlepšil. Chcela by som vedieť, či má niekto skúsenosti s tetaniou. Totiž test na tetaniu som mala pozitívny. Lekár mi povedal, že je to narušenie pH v krvi alebo organizme a je potrebné hlboké dýchanie alebo dýchanie do sáčku. Lieky vraj na to nie sú. Aj moje zdravotné problémy môžu byť z toho. Má niekto s touto "chorobou" skúsenosť? Ako sa dá stabilizovať, pripadne odstrániť napr. bylinami, cvičením,...? Pýtala som sa, či by mi pomohol psychológ. Vraj nie. Tlak a tep mám sem tam skákavý, raz vysoko a raz trochu nižšie. Ďakujem
---------------------------
www.zdravie.sk

ooo

derealizácia je taký stav, keď máš pocit, že sa ti sníva... že sa ti zdá akoby si pozerala film, že ti je divné, že ľudia na teba rozprávajú, lebo tebe sa zdá, že tam ani nie si... proste nejaká porucha vnímania reality, vravím, tiež ju pozná každý

ooo

silvinčiatko absolútne každý jeden z tých pocitov poznám. a ja mám tetániu, úzkostná a panickú poruchu, ono ťažko rozlíšiť, ktorý príznak patrí ku ktorej diagnóze, sú dosť podobné

silvinciatko

a j anapriklad krce vobec nemam, iba pri nejakej neprirodzenej polohe....
takze ja mavam - trpnutie chodidiel, prstov na rukach, niekedy casti
ruk.... akokeby ma koza palalila miestami...na rukach a mravcala, na
tvari len obcas citim take urcite stahovanie, ako ked mas suchu kozu,
alebo masku na tvari, som nemotorna, niekedy naburam, buchnem rukou
ked okolo niecoho prechadzam, mam neisty krok a take akokeby trosku
slabsie nohy....
takto sa citim uz niekolko dni....som nejaka dopletena a unavena.
minuly mesiac som mala taky asi zachvat, zle som videla, tak mi
kmitalo pred ocami, trpla mi ruka, najprv malicek, postupne to trpnutie
prechadzalo po celej ruke az po laket a potom sa stratilo....

silvinciatko

no je mi tak, ze akokeby som sa citila trochu mimo, zname miesta su mi trosicku cudzie a mam pocit ze mi prepne...neviem to popisat..ale je to taky pocit, nie ze si nepamatam, pamatam si vsetko, len...to sa neda popisat...mam proste pocit, ze som trochu mimo reality....vsetko sa odohrava trosicku dalej odomna ako inokedy....

[zruseny12]

ooo,ked ta tu mam tak ,tablety stale beriem -kozie-,ale mam nejakeho bacila...este nebudem pisat zaver,lebo mi nepovedali akeho,len cez tel. som sa pytala...

[zruseny12]

....ja za seba pisem....necitim sa mimo reality...ale niekedy sa nemozem sustredit/napr.na lustenie krizovky,na nejake citanie,na film/vacsinou to byva ked ma nieco boli,alebo mi je zle...vtedy najradsej oddychujem,alebo spim...inak mam mysel cistu/ale neviem,ci to suvisi vsetko s tetaniou,lebo ja mam viac zdr.problemov a jeden problem na druhy navazuje...

ooo

Silvinčiatko - iste, to sa volá derealizácia, skús popísať presnejšie, poviem ti, či to je isto ono... inak neboj nič, je to súčasť tetánie aj úzkosti

[zruseny12]

ako to myslis-mimo-.... prichadza mi zle,ale uz viem preco...a krce ked dostanem tak to je hrozne...a ked som mala zvyseny stupen tak mi aj trpli usta, nos ruky ,tvar..../ja mam tetaniu z nedostatku vapnika/