Opakované mykózy

Príspevok v téme: Opakované mykózy
mackani

Ahojte, mám 17 rokov a mávam opakované mykózy, doktor mi už dávnejšie predpísal Macmiror masť, pomohol raz a teraz ked si ho dám už vôbec. Veľmi ma svrbí a bolí pošva a mám tvarohovitý výtok bez zápachu. Mám znovu navštíviť gynekologa alebo pomôžu nejaké mastičky z lekárne?
A ešte mám otázku, nechcem aby to vyznelo nejak vulgárne,len potrebujem poradiť. Ked si vložím celý prst do pošvy, tak ako sa ten vchod zahýba doľava, tak cítim nejakú prekážku, ako nejaký výrastok, chcem sa opýtať či to tam aj vy máte. Aby som sa zbytočne nelakala. Dakujem.

anonym1511

A bola si už u lekára? príčina opakovaných mykoz a kvasiniek môže byť aj inde nielen v strave, môžeš mať ureaplazmu alebo chlamýdie ktoré sa málokedy prejavuju ale toto môže byť jeden z prejavov a dôvodov prečo sa ti to vracia. vela spraví aj hygiena oboch partnerov pred a po sexe,preliečiť aj partnera ak si prekonala mykozu, preventívne si dávať probiotiká, dávať si pozor na sladké a nosiť bavlnenú spodnú bielizeň a nie moc tesné oblečenie alebo aspoň nie stále. Lekárka by ti pri opakovaných problémoch mala spraviť kompletné vyšetrenia a prísť na príčinu, ak tak nieje zmeň lekára pretože je málo dobrých ktorý sa aj naozaj staraju a zaujímaju o stav pacientov. vela šťastia

anitka30

stravu som upravila sladkosti a cukor som obmedzila ako sa len dalo no aj tak to nepomohlo uz neviem co mam robit

veronika89_8

ja by som najprv skusila upravit stravu vysadit sladkosti a cukor ten tvori v tele kvasinky a potom jest viac zeleniny a vlakniny a uvids ci ti to pomoze samozrejme antimykoticckú liecbu ked ze mykoza je neznesitelna

ivča54

tak mne na opakované mykózy od gynekológa už nič nezaberalo,takže som začala hľadať aj iné alternatívy a čo mi zrejme zabralo bol oreganový lej dobrý je aj ten v kapsuliach je mi to príjemnejšie prehĺtať a na vatovú tyčinku som si dala tak zo tri kvapky toho oleja a povytierala pošvu,to je moja skúsenosť ak chceš vyskúšaj

anitka30

Prosim poradte mi posledny rok ma opakovane mykozy skoro kazdy mesiac pouzivam antimykoticke veci ale to pomoze len na nejaku dobu a potom sa to vrati zase. Viete o niecom co by pomohlo?

mackani

Dakujem teda veeeelmi pekne za rady :) Budem sa snažiť obmedziť to jedlo nejaké, možno zájdem do lekárne sa popýtať na nejaký odvar, čaj proti tomuto. Uvidím . V každom prípade dakujem :)

ebi77

uf nepoznám, čo ma napadá je sedavý kúpeľ s hypermangánom, no ale aj tak pre mňa to najefektívnejšie je úplne vynechať sladké a bielu múku na jeden čas

ebi77

tak rakovinu určite nemáš, ak si hovorila, že si bola gynekológa.. on ťa vyšetril, a keď ti nič také nepovedal, nemáš sa čoho obávať

mackani

Aha tak to ti teraz radšej ani neradím :D Len som čítala proste o rakovine krčku maternice a tak všeobecne, že príznaky môžu byť aj pálenie pošvy, bolesť pri pohl.styku, výtok a to ja všetko mám hmm...