Opakované mykózy

Príspevok v téme: Opakované mykózy
mackani

Ahojte, mám 17 rokov a mávam opakované mykózy, doktor mi už dávnejšie predpísal Macmiror masť, pomohol raz a teraz ked si ho dám už vôbec. Veľmi ma svrbí a bolí pošva a mám tvarohovitý výtok bez zápachu. Mám znovu navštíviť gynekologa alebo pomôžu nejaké mastičky z lekárne?
A ešte mám otázku, nechcem aby to vyznelo nejak vulgárne,len potrebujem poradiť. Ked si vložím celý prst do pošvy, tak ako sa ten vchod zahýba doľava, tak cítim nejakú prekážku, ako nejaký výrastok, chcem sa opýtať či to tam aj vy máte. Aby som sa zbytočne nelakala. Dakujem.

21simicek21

Ja som rok poskúšala všetko možné aj nemožné. Najskôr lieky ako canesten a spol, potom lieky na predpis rôzne vag. čípky, maste, diéty (5 mesačná prísna diéta), wobenzym (3mesiace), výplachy...proste všetko, by som knihu mohla vydať...nič mi fakt nepomohlo...maximálne 1 týždeň som bola bez svrbenia ...inak stále rok v kuse...čiže z toho vyplýva, že každému zaberie niečo iné a treba hľadať...ešte stále nie som 100 % v poriadku ale z 95 % svrbenia ma teraz svrbieva maximálne 20 %. U imunologicky mam predpísaný Imunor, ktorý užívam momentálne 1x za 2 týždne (o pol roka idem na kontrolu), od gynekológa užívam Utrogestan (lieky na podporu hormónov, užívajú to samizda aj tehotné na udržanie plodu), cez menštruáciu používam tampóny značky Ellen (probiotické tampóny). Sú dosť drahé cca. 14 kusov vyjde 9 eur, preto si dávam do dňa len 1 kus probiotického tampónu a ostatné normálne tampóny...čiže zhruba na 2 mesiace mi vydržia, hneď keď mi končí menštruácia si dávam asi tak 6-7 dní večer Gynoflor .....ja napríklad sladké aj bielu múku si dávam, ale tak nesnažím sa to moc preháňať...mala som fakt brutálnu diétu antimykotickú a nepomohlo...iným pomohlo, mne nie....Takže už 3 mesiace užívam takto Gynoflor, Ellen tampony, Utrogestan a Imunor od imunologicky...povedala som si, že taktúto kombináciu vyskúšam 3 mesiace a uvidím, čo to dá...a klop klop klop naozaj mi toto pomohlo to hnusné svrbenie zredukovať fakt na občasné...Nehovorím, že toto vám pomôže, ale možno niekomu áno. Bola by som veľmi šťastná, ak by to tiež niekomu zabralo ako mne...lebo je to na nervy furt hľadať, čo pomôže a čo nie....neviem, čo konkrétne z tohto mi pomáha najviac ale môj inštinkt mi hovorí, že tie probiotické tampóny sú TOP a možno ešte ten Gynoflor :) držím palce všetkym trpiacim

_Hanach_

Ak chcete užívať wobenzym tak ho musíte brat dlhsie, nie len dokým príznaky pominú inak to nemá taky trvalý efekt ako ked ho bereite este mesiac potom vtedy sa mykozy naozaj zbavite

sisa45879

ak sa opakuje mykóza lekár zväčša odosiela pacientku na vyšetrenie glukózy, na diabetologii robí sa GTT aby sa vylúčil diabetes, a takisto je to vec imunity takže imunológ už vie čo treba,a medzitým vyskúšajte vytierať vagínu vat.tyčinkou namočenou v oreg.oleji silnejšej koncentrácie ale to len tak 1-2x denne lebo to trochu štípe-vyskúšajte.

lili25258

Ahojte ja som skusala babske recepty lebo z tych masticiek a vselijakzch tabletiek som uz bola otravena lebo nic nemalo dlhodoby ucinok. Umyt vodou so Sodou bikarbonou/ rovnaky ucinok ma aj ocot s vodou/ Včera som to vyskusala a naozaj to malo velmi dobry ucinok....dnes ziadny vytok ci palenie :))Tiez treba upravit stravu,nenosit intimky! a jest cesnak,ja som si kupila vo forme tabliet.

Magda028

Mne po vsetkých mozných vysetreniach doktor odporucil nech vyskusam enzymi tak som si kupila wobenzym a pomohol mi

jana126

Kamaratka mi poradila probiotika Daflorn zo Zvolena. Ona mala problem aj so zapalmi mocovych ciest. Teraz je uz super. Uzivala som s Aloe vera a davala som si ich aj vecer pred spanim priamo dolu. Neskutocna ulava,naozaj to vyskusajte, doporucujem. Aj sa mi plet vycistila, aj som schudla. Velmi dobre sa ide po nich aj na zachod.