Rakovina lymfatických uzlín

llek

Assisi, ja si za tym co pisem stojim. ked sa na tomto fore k niecomu vyjadrim, su to len tie veci, ktore ovladam. Pohlad lekara versus pacient, pribuzny ci rodic su vzdy rozlicne, lebo rozlicne su aj nase ulohy a uhol pohladu. Rodic choreho dietata bude velmi casto hladat chybu a obvinovat lekara, problem je ked dieta nelieci a este vacsi ked ho lieci.Nebudem sa vyjadrovat preco to tak je. O tvojom dietati a jeho chorobe nic neviem a preto sa nemozem ani vyjadrit. Poviem len jedno, clovek ktory podava chemoterapiu vie, ze na jej toxicitu moze pacient zomriet, preto musi presne vediet komu, aku a preco ju podava. Viem, ze ty vidis veci inak, z ineho uhla a vsetko posudzujes inak. Toto je ale diskusne forum, nie bojisko, kde jeden utoci na druheho. Chemoterapia je toxicka, ale mnoho deti i dospelych sa vdaka nej vyliecilo a zije. Za to, ze dieta dostane akutnu leukemiu, ci lymfom, ci glioblastom ci cokolvek ine, za to lekar nemoze, za to nemoze nikto, to sa proste udeje. Keby sa tieto deti chemoterapiou neliecili, zomreli by vsetky. Ked sa liecia, mnohe sa vyliecia, nie vsetky, lebo nic na tomto svete nefunguje stopercentne.

assisi

Zvažuj slova, ktoré použivaš na moje dieťa. No neviem ale decko máš doma asi ty. Keby som mala ja teba nazvať ako by si si zaslúžila, tak by mi to vymazali.
Jedine slušné, čo ma napadá - že musíš byť asi ta bezcitná farmaceutická onuca.
pekný večer

xtaa

assissi, keby tvojmu decku neboli dali chemoterapiu, tak zase vypisujes, ze mu odopreli liecbu a zabili ho. Matke choreho decka nikto neulahodi.

assisi

IIlek - ja mám osobné skúsenosti,a to je viac ako sa hrať na múdreho študovaného, ktorý sa "rozumie do problematiky".Takže dovoľ aby som sa vyjadrila.
Aké pekné táraniny na fórach a v knihách rozširujú typy študované, ale v praxi je to pravý opak.Tu skutočnú prax som si užila viac než dosť.
Keď počujem o tých vašich kritériach - mám dosť.
Moje dieťa nespĺňalo ani jedno kritérium a predsa odborníci nemali zľutovanie, aby sa len zamysleli!!! Nič agresívne a okrem toho ani jedno kritérium nespĺňalo a predsa BUM-CHemoterapia okamžite. Ale kritéria mi boli vtedy zamlčané. Tak čo tu trepeš prosím ťa.
Tých ľudí čo sa vyjadrujú k liečbe a majú skúsenosti som si naozaj mala možnosť užiť. Viem dobre ako sa vyjadrujú - JE IM TO FUK! Najdôležitejšie je aby išla chemoterapia.
Keby im to nebolo fuk a naozaj by postupovali podľa kritérií tak dnes by žilo oveľa viacej detí. Ale nežijú!
Vaše štatistiky a protokoly podľa ktorých "liečite" je obyčajný bezcenný zdrap papiera na ktorom sa niekto len pekne priživuje. Raz na to možno prídeš aj ty.
Dávate pacientom do žíl tie najprudšie jedy - otravy. Zamyslela si sa vôbec nad tým či je to v súlade s Ústavou SR? Ako iste dobre vieš Ústava SR je nad všetkými metodickými príručkami,protokolmi a medicínskymi experimentami. To vás na škole neučili?

llek

assisi, ty si ale mudry. ´Kto sa rozumie do problematiky lymfomov, tak vie, ze su agresivne lymfomy alebo Hodgkinove lymfomy, kde ked sa ochorenie diagnostikuje, hneď sa aj lieči. su ale lymfomy, kde samotna diagnoza nestaci na to aby sa pacient liecil, musi splnat este dalsie kriteria. Ak ich nesplna tak sa iba sleduje tzv watch and wait pristup. Takze to, ze sa pan Flasik ako aj mnoho inych pacientov s lymfomami hned nelieci nesuvi s tym ci su zanmi ci neznami, suvisti to s tym, ze sa k ich liecbe vyjadruje clovek, ktory tomu rozumie a ma s liecbou takychto ochoreni skusenost. Sledovanie je standardny postup a trba ho vediet pouzit, kedy a u koho, a ked treba, tak kedy zacat liecit. Nie je to lahke a ked tomu neorzumies, tak sa velmi nevyjadruj. Chodia sem aj ludia, ktorych sa tieto veci priamo tykaju

antingrid

INGRIDKA, a ty Kto si??? prosim ta?
nejaka ta doktorecka, ci studentka mediciny?
a co vlastne vies?
ehm, no, to co si sa naucila a z toho pramenia tvoje nazory
a kde mas nejake celozivotne skusenosti a vysledky(vlastne),
alebo preco si vlastne myslis ze prave tvoj nazor a postoj je ten spravny?lebo je zauzivany?
ako mozes utocit na niekoho a pritom sama akceptujes len tu jednu "najsprvnejsiu" cestu podla TVOJHO nazoru
myslis, ze to co je vseobecne platne teraz, bude aj o sto rokov?

assisi

inngridka bude asi jedna z tých trafených husí čo zagágala, len zabudla napisať že tie hodgkinove a non hodgkinove lymfomy sa objavujú aj u detí ako huby po daždi, z čoho asi?
Je jednoduché odporučiť chemoterapiu pokiaľ nejde o mňa alebo môjho blízkeho však? A čo následky,tie sú v mnohých prípadoch horšie ako samotné ochorenie.
Pre medialneho mága flašíka sa zázrakom odporučil postup čakaj a sleduj. Neuveriteľné, neviem či by sa aj obyčajný smrteľník len tak ľahko dostal spod tlaku lekárov čo najrýchlejšie aplikovať tie svinstvá chemoterapie.Biznis musí ísť.Ale mág je mág.

Súhlasím s 5qo Damian je človek s veľkým srdcom. Skôr tí darebáci čo sa nazývajú doktori sa hrajú za nadprirodzených mudrcov a skutek utek.
suhlas aj s RNG a Iwka 1

RNG

A to uz naozaj koncim, lebo moja uloha tu je , ako ju sam chapem , informovat krajanov a nie dohadovat sa s kadekym, co ma ine nazory. Ja mu ich nijak neberiem a ked si mysli ze ho informacie z reputabilnych lekarskych zdrojov ohrozuju, ma klapky na ociach a chce ich nanutit aj inym.
Nuz to nie je ziadna demokracia ani sloboda sirenia informacii, ktoru zarucuje kazda demokraticka ustava. To patri do diktatur, ako bola este donedavna aj na Slovensku a zrejme je este plno ludi, co si nezvykli na novy demokraticky system.
Hovori sa, ze mnohi si uz asi nikdy nenavyknu a zmeni sa to az ked doslova vymru...

RNG

Vyvoj doplnkov v poslednych 50 rokoch sa neda porovnat ani za tisicrocia predtym. Dnes su doplnky studovane na klinicke ucinky, presne vytazovane z rastlin a inych prirodnych zdrojov a je to po elektronike snad najrychlejsie rastuci odbor. To ale organiziovana medicina nechce vidiet ani akceptovat, pre nich je to neprijemna konkurencia a podla toho sa aj spravaju. Pouzivaju vsetky mozne zbrane, od dezinformacie v nimi ovladanych komunikaciach az po priame umyvanie mozgov a prenasledovanie lekarov, co sa odvazia tieto prostriedky pouzivat.
Ale "lady sa lamu" ako sa hovori, narody sa nedaju do nekonecna bulikat a aj sami lekari aspon v sukromi dnes pouzivaju tie moderne doplnkove vyrobky , teda aspon v USA, na Slovensko to zrejme dojde ovela neskor, akom, aj ine veci.
Vseobecne, europska komunita je menej pruzna, preto tam nove veci, toboz tie, ktore su potlacane preniknu ovela neskor.

Europania sa vseobecne daju dirigovat viac, nez Americania.
Tu sa dosial davalo na osobnu slobodu viac dorazu, nez vsade inde na svete.
To samozrejme podporuje velmi vsestranny vyvoj.