Rakovina lymfatických uzlín

jana TO

RNG- alebo patogen mozete mi pomoct s metabolickou liecbou?moj otec ma rakovinu ustnej dutiny,je po operaci a mal by chodit na oziare ale tie odmietol koli neziaducim ucinkom....chceme zacat s metabolickou liecbou ale nikto mi nevie poradit....ak by ste boli ochotny bola by som vam velmi vdacna...jana

llek

Siska, tvoj otec ma podla toho co pises primarny nador niekde v krcnej oblasti - asi mandle a v lymfatickych uzlinach mal metastazy z tohto nadoru, preto podstupil operaciu aby sa odstranil nador + vsetky lymfaticke uzliny. Potom podstupil ozarovanie a sucasne podavanie CHT. Ak ma zhorsene oblickove funkcie nemoze dalej dostavat CHT, len ak by sa funkcia obliciek upravila. neviem aka je pricina poskadenia obliciek - mozno ine ochorenie (cukrovka, vysoky krvny tlak alebo nieco ine) alebo je to sposobene to poskodenie sposobila chemoterapia. To su ale veci, na ktore sa musis pytat lekara, ktory sa o neho stara. Co moze urobit otec je to, ze sa bude snazit pit dostatok tekutin

siskaa

ahojte moj tatko ma rakovinu lymfatickych uzlin uz pol roka, 3krat bol na operacii, vybrali mu vsetky uzliny aj mandle..teraz podstupuuje liecbu oziarov aj chemoterapii..ma za sebou 22 oziarov a 1 chemo..teraz ma zle vysledky krvi..oblicky..nemoze dostat dalsiu chemo lebo ma zle vysledky obliciek..viete mi nieekto poradit co v takomto pripade?? dakujeeem

siskaa

ahojte moj tatko ma rakovinu lymfatickych uzlin uz pol roka, 3krat bol na operacii, vybrali mu vsetky uzliny aj mandle..teraz podstupuuje liecbu oziarov aj chemoterapii..ma za sebou 22 oziarov a 1 chemo..teraz ma zle vysledky krvi..oblicky..nemoze dostat dalsiu chemo lebo ma zle vysledky obliciek..viete mi nieekto poradit co v takomto pripade?? dakujeeem

katuska00

ahoj. neviem ci este je toto forum aktualne no ak ano... ako to je s tou rakovinou? ja mam uz cez rok jednu dost bolavu uzlinku taku tvrdu pod sankou.niekedy je to az otravne. posledne mesiace som aj dost unavena nevladzem vela a spim viac ako 10 hodin denne. objavila sa mi pred polrokom aj v zatylku dalsia ale ta neboli. u krcneho som bola viackrat nezistil mi nic ani obvodna nic. tak som to uz vzdala a zijem s tym.
keby nikto vedel radu,co by to mohlo byt poprosila by som.

djsamsom

Pozdravujem vsetkých pátrjúcich, chorých a šťastne vyliečených. Som pacientom, ktorému diagnostikovali rakovinu lymfatických uzlín v 4 štádiu. Ak by niekto hladal nejake informácie v klude ma kontaktujte a meil. mám dostatok informácii a ludi okolo seba, ktorí mi tiež velmi poradili a pomohli. Aj ked len popisat a trosku odreagovat sa po psychyckej stránke meil djsamsom@azet.sk

tlk

Uzlina stale zvacsena, no uz neboli. Ale objavili sa bolesti na hrudi a hlavy. U lekarky som bol no ta ma poslala prec ze mi nic nieje. Mozno mam nejaky skryty zapal lebo dost mi piska v usiach a obcas aj zabolia. Ale pochybujem ze by z toho bolela hlava a hrudnik...

ladida

tlk,rak lymfat uzlin je systemove ochorenie a prejavuje sa celkovou vycerpanostou,nie len zvacsenou uzlinkou,skor budes mat"len"nejaky lokalny zapal,mozno alergie...za lekarom zabehni,aj ked si osobne myslim,ze to nie je nic vazne.