19 rokov a panna

Príspevok v téme: 19 rokov a panna
sara11

Ahojte, mam 19 rokov a som este stale panna. Nieze by som nemala na sex chut ale zatial som nebola nikdy zalubena, proste som nenasla chlapca, ktory by za to stal. :(
Za par dni pojdem ku gynekologovi, a nechcem aby ma vysetroval cez konecnik ale klasicky. Takto mi nebude moct ani urobit ster z krcka. Ako mi potom zisti ci nemam nahodou rakovinu? Nie je tym padom panenstvo tak trochu na obtiaz? je hanba byt v takom veku este panna?
Dakujem za vsetky odpovede

trapotina

mysiicka uplne ta viem pochopit ako si sa citila, prezila som to iste... je to fakt hrozne ked musis niekomu vesat na nos ze este si nesexovala hoci vek na to uz mas..

mágister

mysiicka, skor ako zanevriet na preventivky si najdi lepsieho doktora alebo lepsiu doktorku.. a na hentoho mozes podat anonymne hodnotenie napriklad tu www.lekar.sk

mágister

mysiicka
chyba nie je v tebe, ale v nom, ked je neprofesionalny, po tej moralnej stranke, tak ma diagnozu : magor..
take gule by na zapade nemal, len v postkomunistickej krajine..

mysiicka

súhlasím so Saja2, treba s tým vediet žiť, tak ako sa naučia ludia žit s ovela horšími vecami v živote...Akurát že zhruba pred dvomi či tromi tyždnami som bola prvý raz u gynekologickeho lekára, zaťala som zuby a šla som, ale prvý aj poslednýkrát...najprv sme sa asi dve minúty rozprávali resp. on sa ma vypytoval či mám nejaké problémy, potiaže a tak dalej...potom či mám priatela a ja že nemám, potom sa ma opytal na posledný pohlavný styk, ja som vskutku zamrela úplne, ten pocit hanby a trápnosti už nikdy nechcem zažívať:( Jednoducho som sa vykokatala že mám 28 rokov a nemala som ešte nikoho, vypleštil na mna oči a videla som že je v miernom šoku..tak povedal len že "aha"...tá hanba bola neskutočná, lebo zrejme v dnešnom storočí takéto ženy už asi nežijú. No ako tú čítam, ešte ich zopár je na svete...Dokopy ma nijako nevyšetril, iba sono brucha a prsníkov a to bolo všetko...Do 5 minut som bola vybavená a pri tom akože "vyšetrovaní" sa celý čas tváril že načo som vlastne prišla, ked som panna. Nuž aj takýto sú podaktorí naši doktori...ale ma mrzí že ma nemohol vyšetriť ako normálne iné ženy lebo takto som vlastne ochudobnená o určité dalšie vyšetrenia ktoré sa bežne robia...ale kašlem už nato.Už tam v živote viacej nepojdem

Larrra

karcinom krcka maternice je asociovany s HPV infekciou, ktora je pohlavne prenosna, a kedze si panna nemohla si sa nakazit, takze ziadna rakovina ti nehrozi

sara11

tak ako zakladatelka temy mozem s odstupom casu povedat, ze to uz neberiem tak tragicky a mala som zbytocne obavy :)

gynekologa som si vybrala najlepsie ako som mohla...mily, mlady, sympaticky, odbornik, no proste radost k nemu chodit :) na moje panenstvo nemal ziadne blbe poznamky

baby fakt sa nebojte a chodte pravidelne na tie priehladky, ja som sla az teraz, lebo ved som si myslela, ze nemam ziadne problemy, nesexujem tak naco, ale velmi som sa mylila... za posledny mesiac som tam bola uz tretikrat, gyn. mi zistil jednu cystu, par dni na tu dalsiu cystu, zle umiestnena maternica, podozrenie na endometriozu atd. a to som si myslela, ze som v poriadku :(

a nakoniec to, ze som panna beriem scasti aj ako vyhodu, lebo ultrazvuk cez brucho je urcite ovela prijemnejsi ako ten transvaginalny :)

&

Raz som čítal ze v usa si nepanny dávajú našiť u plastických chirurgov blannu aby boli opäť panny. :) Akoby nevedeli ze skutočnou pannou môžu byť len raz.