19 rokov a panna

Príspevok v téme: 19 rokov a panna
sara11

Ahojte, mam 19 rokov a som este stale panna. Nieze by som nemala na sex chut ale zatial som nebola nikdy zalubena, proste som nenasla chlapca, ktory by za to stal. :(
Za par dni pojdem ku gynekologovi, a nechcem aby ma vysetroval cez konecnik ale klasicky. Takto mi nebude moct ani urobit ster z krcka. Ako mi potom zisti ci nemam nahodou rakovinu? Nie je tym padom panenstvo tak trochu na obtiaz? je hanba byt v takom veku este panna?
Dakujem za vsetky odpovede

me and me

mysiicka, ty mas nejaky iny problem si myslim v sebavedomi, lebo to nie je normalne, co kvoli tomu prezivas. ja mam 26 a tiez som este panna a vobec ale vobec nemam s tym problem a ani som nikdy nemala. a tiez som s nikym nechodila, ale ja mam svoje dovody na to. nie som ani bigotna ze az po svadbe ani asexualna. a keby som chcela, tak som s dakym mohla spat uz aspon tisickrat, chodit detto, takze ja to vnimam ako moju volbu, nie nejaky trest ci co. za co sa akoze hanbis? to sa mozes, ked spachas nejaky trestny cin alebo niekomu vedome ublizis, ale za stav svojho tela? a keby mi nejaky lekar alebo ktokolvek povedal, ze som kvoli tomu trapna, tak ja mu teda volaco fakt skarede bez problemov odpoviem :D a take reci, ze na co cakas, to mali akurat niekolki kamarati, ale to preto, lebo ma chceli pretiahnut, tak si mysleli, ze sa nenecham presvedcovat dlho, kedze som uz "stara", no ale oni to brali s humorom, ale keby mi sprosto to nejaky lekar povedal, tak si neda za usi, co mu poviem.

a u gynekologa som este nikdy nebola pojdem snad az budem tehotna alebo keby som mala nejaky problem. ale gynekologicke problemy nemam, v zivote som nemala ani vytok, zapal a taketo bezne zenske choroby (a podla kamosiek, myslim si, ze take problemy maju baby prave z chlapov, vselikde ho strkaju a potom kvasinky a HPV na zeny prenasaju, z jednej na druhu, brr), menstruaciu mam pravidelnu ako hodinky, nikto ani v sirsej rodine nemal nejake zavazne zenske choroby (dedicnost) tak nevidim zmysel toho zatial. ale ked ty chces, tak chod a nenechaj sa vysmiat, prosim ta. a aj tak si myslim, ze to si jeden lekar nedovoli, take pribehy mi pridu ako urban legend

sara11

mysiicka: na tejto stranke www.lekar.sk mas hodnotenia lekarov, vyhladaj podla svojho mesta, precitaj si komenty a hned zistis kto je co za doktora a budes mat mensiu sancu, ze natrafis na nejakeho idiota

je fajn uz ist na tu prehliadku, sice som sa citila rovnako, ale keby som nemala problemy, tak kto vie kedy by som sa tam dostala :) ale nakoniec si clovek uvedomi, ze to nic nie je.. ak sa nevies odhodlat, tak neries ci ist alebo neist, proste sa objednaj a chod

ale chapem co prezivas, som na tom podobne aj ked mam o par rokov menej

mysiicka

jill, tych panien okolo 30ky je už ako šafránu, ja v mojom okolí a v mojom veku už nikoho takeho nepoznam. všetky moje spolužiačky zo školy, kamošky alebo kolegyne v práci sú už dávno zasnúbené, povydávané alebo majú deti. Na to gynekol.vyšetrenie sa chystám už dávno ale stále sa neviem k tomu prinútit, je to trápne povedat pred lekarom že v 28.rokoch som nikoho nemala. To nemože pochopit ten, kto také nepozná...A hlavne ten zahanbujuci pocit že v tolkychto rokoch ma ten lekár nemože vyšetriť ako normálnu ženu so všetkym čo treba.

Jill

Zuz_inka< nerozumiem preco ti to robila ked si nemala nato ani vek a bola si panna. Moj gyndos ked som prisla k nemu prvykrat mi vsetko vysvetlil ake vysetrenia sa kedy robia dokonca mi tam rozpraval aj o mamografii. A o steroch na cyto mi jasne vysvetlil, ze cytolog. vysetrenie sa robi az po 23 roku a to len vtedy ked nieje panna.
Myssiicka< ty nevahaj, najdi si dobreho lekara/ku a nic sa nehanbi. Pozistuj si od bab ktore poznas ktory je aky v tvojom okoli najlepsi. Myslis, ze si jedina? A take mnisky co myslis, ze nechodia na prehliadky. A kolko zien je panien aj po 30 a chodia. Ak nieje lekar idiot a vie sa spravat profesionalne a ma urcite EQ nebude mat ziadne pripomienky a uz vobec sa nebude z teba vysmievat. Naber odvahu a chod, ved ani nevies ci ti tam nieco abnormalne narastie. Co ak sa ti vyskytnu v buducnosti zdrav. problemy a budes musiet ist na pohotovost. Nebudes sa potom hanbit?
A ak vas lekar nuti, aby ste sa s niekym chytro vyspali len, aby vam mohol spravit cytologiu, tak si treba otvorit pusu, ze je to len a len vasa vec, kedy pridete o panenstvo. Jemu to moze byt sumafuk.

mysiicka

sara, bud rada že máš ešte len 19, ja mam takmer 28 a nikdy som nikoho nemala, žiadnu známosť, ani som nikdy nebola u gynekologa na vyšetrenie, lebo sa velmi zato hanbím, určite by ma vysmial a mal ironické poznámky, ved také čudné individuá ako ja už v dnešnom storočí predsa nemožu existovat. Ten pocit trápnosti a hanby u toho doktora vobec nechcem zažit,takže radšej nikam nejdem, aj ked viem že mám už vela rokov a vyšetrenie by som mala absolvovat ale nejak sa nemožem odhodlat...

sara11

ňuf: ani ja by som k nemu uz neprisla, ved to je hrozne, ze taky doktori vobec existuju :(
ten clanok z najmama ma tiez dostal

som rada, ze som na takeho nenatrafila, moj gyn. je uplne zlaty, keby vsetci doktori taky boli, tak je normalne radost k nim chodit

ale tie stery by mi az tak nevadili, myslim ze tu blanu aj tak uz nemam, ked uz pridem na gyn. tak nech mi zrobia rozne vysetrenia... ale takto ako panna, mi moze urobit maximalne ultrazvuk

zuz_inka

sara11: takých prípadov gynekologov an hlavu je dost, napriklad aj tu najmama.aktuality.sk kde je aj potvrdene ze cytologia sa odobera aj pannam...

sara11

citala som si starsie temy, kde jedno dievca (tiez 19) pisalo, ze bola u gynekologa, bola panna a gyn. jej na to povedal, ze naco v takom veku este caka??? to co ma byt?
nastastie moj gyn. bol mily a nemal ziadnu blbu poznamku
ked sa robi vysetrenie cez konecnik, da sa vsetko zistit rovnaku ako cez posvu? ved konecnik nema s pohl. organmi nic spolocne

zuz_inka

Jill: tak nemyslím si že by to boli stery na kultiváciu pretože tie mi doktorka brala len ked som ju o to požiadala..ked som za ňou prišla kvôli vlastnému podozreniu na infekciu (svrbenie a pod), to sa stalo prvýkrát až tento rok, preventívky mám za sebou s tohtorocnou uz 4 a pokiaľ si pamätám papiere z mojej karty, bola to cytologia stále aj ked som ešte bola panna