Ako mam schudnúť

sasu

dobry den mam 13 rokov 160cm a 55kg,cvicim kazdy den 2O-30minut po 19:00 nic nejem toto robim uz mesiac a nic sa so mnou nedeje pomozte mi prosim (neni mi dobre ked som takato ...)

schudnite

Na schudnutie je nevyhnutný pohyb, zdravá strava a hlavne trpezlivosť. Existuje množstvo rôznorodých diét, v mojom blogu som vytvoril zoznam tých najznámejších:
www.chudnutie-priberanie.sk

Bubenka123

Ahojte mám 13 výška:175cm a váha:62,4 kg ako do mesiaca schudnúť aspoň na 55 kg :) :(
Cvičím často ... chodím behať aj na nete pozerám videa aj doma svičím(brušáky,drepy,kliky) alestále nič ... Už som prestala jesť čokolády,čipsy a piť sladké malinovky... ovocie si dávam do obeda a zeleninu po obede .... už jem pomerne menej ale stále neviem čo ďalej . Samozrejme prosím berte na vedomie že do fitka je to ťažké chodiť keď peniaze nepadajú z neba a tabletky brať nechcem tak prosím poradťe mi ... :) do mesiaca musím schudnúť!!!

antiana

ivana gaziov - preboha dievča sa uvedom, najprv sa nauč pravopis a potom píš, v dvoch vetách toľko chýb!...

ivana gaziov

ahojte chcela bi som abi ste mi pomohli shudnut ale nevjem ako mam iba 16 rokov a vazim 88 kg prosim pomohnite mi lebo nevjem co mam robit prosim pomohnite mi ake mam jedla jest abo co mam robit abo ake tabletki mam pit prosim momohnite mi ?

petra87

Čítala som, že pomáha matcha tea ale je dosť drahý tak si kľudne môžeš zakúpiť zelený čaj do obchodu a ten tiež zrýchľuje metabolizmus. No teraz k veci pred 4 dňami som začala behávať ráno aj večer cvičiť výpady, drepy, drepy na široko + cviky na brucho.Stiahla som si aplikáciu caynax a tam mám tie cviky zatiaľ sa mi darí a najlepšie je keď behávaš s kamarátkou. Ale keď nechceš behávať tak skáč na švihadle je to tiež dosť účinné skoro rovnaké ako beh. Určite obmedziť jedenie sladkého, chipsy. Možno sa ti to zdá veľa ale toto keď budeš robiť aj 2-3 mesiace vkuse budeš mať super kondičku a určite schudneš. Keď chceš daj si do google we heart it a do vyhľadávania body works a popozeraj si obrázky ako motiváciu bude ti to stáť zato :)

goth

Ahoj, ja som mal v tvojom veku podobný problem vtedy som ms 169/72 a teraz ked mám 18 a 176/63 a som chalan. Zo začiatku by som len pridal pohyb, neviem jak más ďaleko školu ( ja asi 3 km), co keby si chodila peso? Alebo skus tvz. rychlu chodzu, ja naňu nedam dopustiť, ale vyskúšaj beh staci taky pomalý alebo striedaj beh a rýchlu chodzu ale aspon 45 minut!!! Neviem ci ma v tvojom prípade zmysel kupovať nejaký stroj, ja sim si sice kupil stepper, ale môžem ho len odporučiť, pri TV alebo so.slúchadlami som schopný aj 3 hodiny. No a k tomu jedlu to je dôležitejšie ako pohyb ale spolu s pohybm a zdravou stravou to ide ľahšie. Takže odporúčam kupit si ovsene vlocky a psenicne otruby a tiež odporúčam lanove semiacka. A ovocie hlavne jablká, pomaranče, mandarinky, a zo zeleniny kapustu ( ja ju jem so všetkým) a tiež červenú repu - cviklu. Tieto potraviny nepatria medzi drahe, z tych s cenovo vyšších kategórii su to kvalitne šunky, tvarohy, a cottage cheese. A dávkovanie, no moj jedalnicek je taky ze ( nejem pecivo, a skus si najst nejake kaloricke tabuľky)
R: ovsene vločky 3 PL, psenične otruby 3KL, lanove sem. 1 KL, jogurt - biely (mozes aj s 2,5 % tuku, hlavne nie sladaný a nie ovocné - veľa cukrov) , okolo 50 g tvarohu( 0,5 % tuku), a na ochutenie napr. Skoricu ( nie skoricovy cukor) ešte pred ranajkami vypi 0,5 l cistsh vody a popritom kavu alebo caj.
D: ovocie napr. jablko alebo mandarinku a kusok ovcie syra alebo biely jogurt, caj
O: takze polievky ja moc nemusim ale vývary, a polievkybez zaprazky, a zahustenia zjem, a druhe
( neviem ci chodis do skoly na obedy, ja nie) no 3x do tyzdna mam maso( ja jem iba kuracie prsia , ale mozes aj hovädzie a este aj rybičky, ale pozor len varene max.grilované ziadne vysmazane !!! Alebo skus kupit mrazeny spenat ( cca 30 centov) ale smotanu nahrad jogurtom a vajcia 2 x. ( ja nejem zltka ono su zdrave pretoze obsahuju aj zdrave tuky... ) alebo cviklu icisti pridaj zemiaky, mrkvu, a trosku oleja daj do alobalu a do truby. A k priloham.. Najmenšie zlo su zemiaky ( varene, ziadne pecene!) a vela kapusty a hocjakej zeleniny, moze.byt aj zavarana ale tej pomenej, a caj
O: bud sunkove rolky plnene tvarohom, cottage cheese, a bud s pecivom ( napr grahamove, spadlove alebo si priprav doma) a zelenina
V: jogurt, mrkva - tej menej lebo obsahuje dost cukrov,sunka len tak osamote... Nie sladké!
Pitny rezim si navys na 4 l, ziadne sladkosti, ziadne cukrom sladene napoje, caj, kavu nesladit, ziadne mastnoty, vyprazane a aj oriesky s mierov ( energeticky vydatnejsie ako sladkosti) a samozrejme te pohyb napr. Aj Joga, chodza beh, a zabudni na výťahy.
Vela stastia.

...

Ahojte,mám 14 rokov a 90 kíl..čo mám robiť? skúšala som už aj vzdržať diétu ale vydržalo to iba niekolko dní...prosím poradte mi :/

odpovedam

Bez zdravej stravy to nepojde. Brusaky su na posilnenie brusnych svalov, nie na chudnutie, neviem, odkial to mas. Zakladom je zmenit cely zivotny styl. Necakaj, ze ked budes chvilu drzat dietu a potom sa vratis spat k predoslemu stravovaniu, ze sa nieco na tvojom tele udeje. Ani fitko nepotrebujes, staci ist behat vonku alebo cvicit doma. Hlavne nejedz absolutne ziadne mucne jedla, ani nic, co obsahuje muku (=ziadne cesticko alebo polievky so zaprazkou), obmedz pecivo, uplne vynechaj sladkosti a cukor, jedz vela bielkovin a vlakniny. Po 14 hod nekonzumuj uz ziadne ovocie ani nic sladke. Ovocie len v pripade, ze vecer cvicis, vtedy si ho polhodku pred cvicenim dopriat mozes.