Stres

Príspevok v téme: Stres
Carellova

Ahojte,

Posledny polrok zazivam strasne stresy. Viem sa vystresovat pre malickosti a najprv som myslela ze je to depresia a depresivne stavy ... Beriem sice antidepresiva (rispen) ale na stres nezaberaju.

Vsetko by v mojom zivote slo lahko a bolo by vsetko super, keby som nemala stresy. Ked sa vystresujem, vyzera to asi takto: boli ma brucho, cela sa strasne trasiem, neviem nic zjest ani pit, mam teplotu a podobne. Ked stres opadne, som zarzu zase stastny clovek... Najem sa po celom dni a potom ma uz len boli hlava ako nasledok stresu.
Su to strasne neprijemne stavy a uz chcem zit bez nich. Mam zapal na zaludku zo stresu co mi zistili na gastroskopii.

Sama tomu zatial neviem zabranit.
Existuje nejaka tabletka ktoru si v strese dam ako napriklad ibalgin ked ma boli hlava a ono to zabere? Nechcem ale nijake tabletky co ma utlmia na spanok. Chcem ich na to aby som mohla cez den normalne fungovat. Lebo ked som v strese neviem pracovat ani spat ani nic len sediet ...
Neviem sa na nic sustredit.

Dakujem

palinocka

osobne nejako nepozeram na to, ci je nieco slovenske, ceske alebo jake, skor mi ide o kvalitu, o zlozenie a o ucinok, aj pri liekoch, aj pri vitaminoch :)

simka214

vladkousko myslim si, ze je to jedno, stres je problem, ktory trapi obe pohlavia, len myslim, ze muzi to dokazu lepsie kamuflovat, ze to nedavaju tak navonok znat na sebe ;)
ale teda co viem dozaista a to som si aj na sebe utvrdila, ze proste neoplati sa stres potlacat, tvarit sa, ze vsetko je okej, lebo to potom prinasa len problemy, takze tiez musim na tom nejako zapracovat, aby som lepsie zvladala stresove situacie a vsetko.
mate niekto nieco osvedcene? co hovorite na dychacie cvicenia?

Oto96

Nemam pocit, ze by sa to takto rozdelovalo. Stres moze prepadnut kohokolvek. Ci muza ci zenu a nemusia to byt ani dospeli ludia v podstate, na veku tiez pri tomto nezalezi.

vladkousko

Nájde sa aj nejaké odporúčanie pre mužské pokolenie? Bavíte sa tu prevažne ženy, tak neviem, že či sa takéto liečivá nejak nerozlišujú podľa toho alebo tak. Lebo viem, mám skúsenosť, že muži sú proste takí, že si ani nechcú priznať, že by ich niečo ako stres pomohlo trápiť.

HenaZ

tak radsej si kupim slovensky ako nejaky iny, to je jasne, alebo potom este cesky, to je vsak take nase proste. to nejak nerozdelujem a nerozlisujem. ani ze by to bolo nejake echt zahranicie.

mokriska

akoze aby to nemalo nejaky pofiderny povod? no ja to mam tak, ze pokial sa da, tak kupujem nase slovenske produkty. proste pri vsetkom. radsej si kupim aj menej, ale viem, odkial co pochadza, kde to bolo vyrobene.

ladimed

to je jasne, ze na zlozenie si treba davat bacha. ale pozerate napriklad aj na to, ze ake su to produkty, ze kde sa to vyraba, odkial to je, ake maju povod?

ivenqua

lojniss to je idealne, lebo vsak prirodne je podla mna proste zakazdym lepsie ako nejaka chemia. kludne by som isla do toho a vyskusala to. a si ho kupovala niekde v lekarni alebo v nejakej predajni alebo objednavala odniekial?

lojniss

tiez som si presla takymto narocnejsim obdobim. u mna zabral zerex zenaden. super vec. co ma oslovilo na nom bolo to, ze zlozenie je take prirodne, ze nie su tam zbytocne nejake umele veci, ako to vedia niekde nasilu pchat.

vcelka

myslím, že každý má takúto skúsenosť už za sebou alebo možno ju aj práve prežíva. niekedy je to ťažké dostať sa z toho len tak, ono sa to potom všetko hromadí a kopí a už je z toho ozaj problém.