Prvé gynekologické vyšetrenie

alzbee

grepish:...podla teba sa akoze rakovina krcka maternice neda vcas odhalit? a neda sa vyliecit? ver tomu, ze ked sa nejaka zena po XY rokoch rozhodne, ze uz by sa patrilo ist aj na preventivku a zistia jej rakovinu krcka, tak by na peniaze absolutne nehladela a dala by vsetko, len aby bola zdrava...a urcite by si hlavu buchala, ze preco nechodila pravidelne na tie preventivky, ktore mohli rakovinu odhalit este v zaciatkoch.

grepish

SOFFA - chceš tým povedať, že keby bola chodila na prehliadky tak by žila?! Iste, nejakému dokimu by sa zvýšila životná úroveň - mohol by si do bazéna napríklad namontovať vyhrievanie, ale ver tomu, že ináč by sa nezmenilo nič. Tvoja známa by sa nachádzala presne na tom istom mieste.

aluska

papmeliska vidiet ze si nezrela ale maj na pamati ze ked zacnes mat gynekologicke problemy a bolesti tak uz moze byt neskoro..potom budes plakat...no ale decku nevysvetlis...ty kokos ty fakt nevies co je prevencia?ako mozes o prehliadke povedat ze sa ti hnusi?aby si sa nezacala hnusit svojmu frajerovi jeden den ked budes mat nejake problemy...

SOFFA

....vela zien s takym zmyslanim,place ked uz je neskoro.ved je to normalne.jedna znama umrela ako 30 rocna na rakovinu krcka maternice.nehovorim,ani neprajem nikomu nic zle,ale takto sa zahravat so zdravim je dost nezodpovedne zvlast v dnesnej dobe.vyuzivam vsetky preventivne prehliaky,ved mam na to narok,odvadzam do zdrav.poistovne kazdy mesiac.aspon viem co mi je.vela chorob sa da vyliecit ked doktor zachyti vcas chorobu,alebo v rannom stadiu.

pampeliskaaa

no potom budem musiet, tak sa prekonam... no teda napriklad urcite by som sa nevzdala dietata kvoli tomuto ..... len ma neodsudzujte, hej? ja som len vyjadrila svoje uz dlhorocne pocity

ojka

a potom sa ti hnusiť nebude? Ak hej, tak aký je rozdiel medzi tym,že tam pôjdeš teraz alebo ked budu problemy? Myslím,že ten, že tym problemom by sa možno dalo predísť (; takže treba všetko zvážiť...

pampeliskaaa

ked budem mam niaky problem, tak to urcite zvazim.... ale kym nebudem, tak ma nikdy nedonuti, proste sa mi to hnusi, neepomozem si