Prvé gynekologické vyšetrenie

Antigynča

Ľudské papilomavírusy (HPV) sú zodpovedné za ochorenie rakoviny krčka maternice. Prenášajú sa pohlavným stykom alebo už pri intímnom kontakte s kožou v oblasti vonkajších pohlavných orgánov. Už prvý pohlavný kontakt môže znamenať infekciu HPV vírusmi.

(www.rakovinakrckamaternice.sk)

odpovedam

aj ja musim mat vzdy plny mechur na ultrazvuku. Ked nemam, tak musim pit a cakat v cakarni :-)

antigynca, velmi sa mylis, ak si myslis, ze lekar skuma krcok maternice. On skuma cele vnutro tvojich pohlavnych organov. Ja som si tiez myslela, ze mi nic nie, nic ma nebolelo a predsa som mala velmi chory vajecnik. NIe kazda choroba boli, ani rakovina najprv neboli. A mas velmi zle info o tejto rakovine, sposobuje ju virus, ziadna bakteria. Ultrazvuk ma svoj vyznam, ty si predsa do vnutra nevidis. Ak sa bojis masiara, tak vzdy mas moznost najst si ineho lekara, nie sme v stredoveku predsa.

Antigynča

no tak po prvé: ultrazvuk s plným mechúrom, šak by som sa mu tam s prepáčenim pošťala...to by len začal a skončil. a potom, ako mi môže skúmať rakovinu krčka, keď som ešte nemala sex...pokial som čítala a počula, tak tuto rakovinu spôsobuje baktéria, ktorá sa nachádza na konci pohlavného údu...problémy sú problémy a vtedy sa ísť musí, ale načo tam budem chodiť, keď mi nič neni. natrafím na mäsiara a niečo by tam ešte dokazí. nebolo by to prvý krát, čo by sa to stalo...takže asi tolko k tomu...

jajkafr

ahojte
ultrazvuk maternice a vaječníkov sa nedá spraviť keď je prázdny močový mechúr. Pretože lekárka nevidí kde je močový mechúr a kde maternica. Preto je potrebný plný močový mechúr. Mne to vždy vraví gynekologička keď k nej idem a tiež to vyžadovali lekári od pacientiek keď som praxovala na gynekologickej ultrazvukovej ambulancii.
Ak je močový mechúr veľmi plný a človek ide na wc, močový mechúr sa nevyprázdni úplne časť moču tam ešte ostane preto je možné spraviť ultrazvuk aj v takomto prípade.

ojka

ja netvrdím, že sa musí, ale že by sa malo, jasné, že sa to dá aj bez neho,v tom nie je žiadny problém, (: len mne hovoril, že s plnym je lepšie (:

titi...

ojka ja 12 rokov chodím k tej istej gynekologičke,nikdy v živote mi nepovedala mám mať plný močový mechur,ani nikdy nemám lebo cestujem dosť daleko za nou a ked konečne vystupim z auta 100percentne pôjdem na wc predtým ako pôjdem dnu.Nikdy to nebol problém.Vedela mi spraviť ultrazvuk nehovorila,že sa nedá.Takže asi u každého je to ináč.

ojka

No lekari vedia najlepšie, že prečo treba tak (: ale tak prvú návštevu gynekológa dopĺňa aj ultrazvukové vyšetrenie.Robí sa cez bruško a preto je nutné mať plný močový mechúr(aj pre lepšiu viditeľnost).Je absolútne nebolestivé no až na ten nepríjemný plný močový mechúr.

amarka

ojka ano som este, ale nechapem preco by to malo byt lepsie s plnym mocovym mechurom. ved s plnym mechurom sa nikto neciti dobre a kdeto este v takej situacii