Prvé gynekologické vyšetrenie

sarita

pampeliskaaa

ja ta chapem... lenze raz tam aj tak budes musiet ist... Moze sa stat, ze budes mat nejaky problem casom... alebo ked budes tehotna, tak tam tiez budes musiet ist... A cim skor, tym lepsie... :)

pampeliskaaa

gynekolog? pre mna fakt nikdy..... netvrdim ze si myslim ze gynekologovia su uchylaci, ale absolutne sa mi hnusi predstava ze by sa ma niekto okrem mojho priatela tam dole dotkol.... fuuj ked si to predstavim je mi na grc ...

sarita

ojka

presne... prvykrat sa clovek vzdy boji... ale ked som uz ten prvykrat absolvovala, tak uz je to v pohode... Ale zase, kebyze som sa stretla s nejakym zlym doktorom, tak by som to asi netrvdila... Cize aj na doktorovi dost zalezi :)

ojka

sarita no vidíš, a to tam bol človek dokopy možno maximalne pol hodiny (; ono to je v pohode, len žena musí prekonať ten prvotný strach (:

sarita

ojka

aj ja som rada :D ... Este ked mi sestricka povedala, ze dalsia preventivka az o rok, tak som si tak v duchu pre seba povedala, ze: "az?" :DD

sarita

Baby, ktore ste este neboli u gynekologa a z nejakeho dôvodu (strach, hanba) tam nechcete ist - tak vam hovorim - niet sa coho bat ani hanbit. Dnes som bola prvykrat na vysetreni - ja, ktora som vzdy tvrdila, ze ani za nic... ja, ktora som sa tak strasne hanbila... ja, ktora som si myslela, ze mi nieco je a bala sa, ze mi to gynekolog potvrdi... A vsetko nakoniec dopadlo uplne skvele... a tolko strachu pre nic... Je to uplne v pohode... A tak ako som tam za nic na svete nechcela ist, tak by som tam teraz uz isla kedykolvek a bez strachu a hanby... Pisem vam to preto, lebo vas chcem povzbudit... Presne viem, ako sa citite - ja som na tom bola tak isto... mozno este horsie a ked mi kamosky hovorili, ze to nic nie je, tak som im neverila, jednym uchom dnu a druhym von a myslela som si stale len to svoje... Ani neviem ako som sa na to vobec odhodlala, ale som rada, ze som to urobila :) ... Takze baby - ziadne strachy :)))

ojka

Antigynča
infekcia čo spôsobuje rakovinu krčka sa neprenáša len pohlavným stykom, čiže sexom !!!ale aj napríklad zavlečením HPV prstami do pošvy,napr. prstami pri sexuálnych hrách.
No a s problémami sa má veru chodiť k lekarom, ale prevencia je tiež veru dobrá vec a ak máš náhodou zle skusenosti s lekarmi, tak treba vymeniť (: