Co je to laska?

dalimat

dung++

dafaq u blabling about ?

musis mat velmi nizky plat, ked za vsetkym viids prachy, daj mi cislo uctu a poslem ti tisicku z lutosti..

Čarodejka

phew - a čo to podľa teba teda je ak nie chemický proces v mozgu a obyčajný pud vynesený na pomyselný piedestál?

dung++

v prvom rade to asi nie je nic tak vznesene ako sa popularne traduje v roznych literarnych a filozofickych kydoch.. jej podstata podla mna tkvie skor vo velmi primitivnych pohnutkach a potrebach, ktore si len clovek, aby sa nehanbil sam pred sebou, zaobalil do roznych vznesenejsich slov.
co sa tyka lasky muza k zene = bohuzial, ale skutocne to je do velkej miery prave to, co s vtipom uvadza ten vyrok z necyklopedie v prvom prispevku..
laska zeny k muzovi? = materialne zabezpecenie seba a svojich deti, geneticke vlohy pre svoje deti, ochrana a priradenie prostrednictvom svojho muza k urcitemu spolocenskemu statusu.
laska matky k detom? = vrodena, geneticky predprogramovana tuzba zeny vlastnit a ovladat nejaku ludsku bytost (ked je bezdetna tak sa to pokusa kompenzovat aspon na svojom muzovi :D)
laska deti k rodicom? = zase ide predovsetkym o ich materialne potreby, o to vlastnit ich pozornost, o poskytnutie ochrany (strach zo straty rodicov = strach zo straty ochrany, materialneho zabezpecenia a fiktivnej pozicie "stredobodu vesmiru")
laska k "druhym ludom" vo vseobecnosti (sucit/empatia)? = sebalutost so sebou samym, predstava ze ak sa druhi budu mat dobre, budem sa mat dobre aj ja/ak sa druhi budu mat zle, budem sa mat zle aj ja..
teda vsetko su to v prapovode velmi primitivne egoisticke potreby..