Váha stúpa a ja neviem prečo

Príspevok v téme: Váha stúpa a ja neviem prečo
Žužova

Ahojte,som tu opäť a opäť s problémom týkajucim sa váhy..
Ja už naozaj neviem čo mám robiť,naposledy som písala ako sa chcem vyhladovať ale začala som inak, začala som cvičiť a jesť normálne..som síce celé týždne doma okrem víkendov nechodím nikam skoro ale doma sa snažím mať pohyb a cvičím ..predpredvčerom som cvičila hodinu v kuse až tak že mi pot kvapkal z vlasov a bola som jak zmoknutá myš,na druhý deň som mala aj peknú svalovku no tu som zase rozcvičila. obmedzila som moje oblebené pečio na ktorom som myslela že som závislá no teraz ho jem iba ráno a aj to niekedy nie,proste minimum .. viac jem bielkoviny ,snažím sa jesť tak aby som sa neprejedla a nemusela ísť neskôr vraciať (PPP) ... Jem níktočné tvarohy jogurty vela škorice ,tým pádom som aj stratila chuť na sladké čo ma velmi teší ..do zeleniny dávam olivový olej,všetko robím na olivovom oleji,jedávam občas aj vlašské oriešky .. proste snažím sa zdravo a aby váha šla dole,ale ona ide hore :O ..po tom cvičení naposledy som na druhý deň mala dokonca o 2 kilá viac ,naozaj neviem čo to má znamenať či som nejak zadržala vodu alebo to oli svaly,lebo nohy som spevnila ,dokonca aj moje vnurorné stehná aj zadok mám pevnejší ,no neviem či by som vdaka tomu mala o dve kilá viacej .. Stracaju sa mi klučne kosti pod tukom..stehná mam zase o 2 cm väčšie ,..proste priberáma neviem z čoho, čo robím zle ?

Prestala som vracať ,prejedať sa ,jesť pečivo a sladkosti.. a priberám ? Už začínam mať depky aj ked sa snažím ich nejak eliminovať ale už sa začínam vidieť tučná a rozmýšlam že začnem zase hladovať ... ČO sa to deje že namiesto chudnutia mi váha ukáže viac ? čo som zase posrala ? :( ... Odpovedám,ak si tu prosím vyjadri sa k tomu ,ty si sa mi ukázala ako odborníčka na toto ,rada by som vedela tvoj názor prečo mam na váhe viac lebo už mi je do plaču z toho.

Je to svalstvo alebo tuk alebo voda alebo čo je somnou,je to normálne ? poradte mi PROSÍM :(

odpovedam

Napis mi svoj mail, poslem ti moj jedalnicek. Je stavany skor na priberanie svalovej hmoty, ale vies si z toho vyskladaj relativne dobru a nie prilis drahu stravu. Sama uvidis, kolko toho zvladnes zjest, ale hladovku vypust z hlavy ;-). Z bielkovin sa nepribera, ani z dobrych tukov. Tak ak mas zaujem o pomoc s jedalnickom, tak hod sem mail, poslem ti to a ak budes mat otazky, pokojne ich sem napis a zodpoviem, ak budem vediet ;-)

Žužova

odpovedám dakujem :) .. Tak ja neviem jem asi takto že ráno si dám bud 2 ražné chlebíky so zeleninou ,praženica alebo syr alebo tuniak bez šťavy,alebo cotagge plus ten olivový k tomu,alebo si dám len tvaroh s jogurtom(nizkotučné)so škoricou orechami a hrozienkami,alebo ráno nejem,ako kedy..maslo som vyhodila z jedálnička uplne,pečivo tiež,sladké tak isto.. zemiaky tiež už nejem, skôr si dám cestoviny ale najradšej ryžu s rybou alebo tak a ku všetkému jem hodne zeleniny.. dobre v poslednej dobe som si dala aj koláčik domáci slivkový..,minule aj croasant ale beriem to ako pokrok lebo som sa po nom udržala a nepožrala dalích X sladkostí ktoré som následne nešla dať von..Ako kedysi.

Mäso nejem už pár rokov okrem rýb,ovocie tak isto už nejem iba ak zavárané ked je na koláči alebo kdesi.. ani mi nechýba toto . Syry už tiež idem obmedzovať ,nie tak vela ale radšej si dám cotagge.. a tak neviem kde robím chybu ... pijem aj 2 3 litre vody vela čajov bez cukru ,vela citronu .. bojím sa že stratím motiváciu a začnem blbnuť pokial sa to nedá dokopy ...strašne sa bojím pribratia to je moja nočná mora :(

odpovedam

Nechci vysledky hned ;-)
Udrzuj sa takto vo forme a pri dobrej strave bez vracania niekolko mesiacov a vysledky budu. Hlavne vytrvaj, disciplina je to najtazsie, ale ked si zvyknes, nebudes to menit ;-)

odpovedam

Ako korkova pise, daj nam sem svoju vysku a vahu, bude to jednoduchsie. Ono je uplne normalne, ze vaha kolise pocas dna aj 2 kg. ja som sa zase zhrozila, ze som 2 kg schudla. O dva dni to bolo naspat, hoci stravu som nemenila.

Jes malo tukov. Ziadne, ze obcas oriesky ;-). Kazdy den oriesky! Pripadne slnecnice, sezam, lan. Zenska hmotnost je citlivejsia na vykyvy - predsa len nas v prvom rade ovladaju hormony. Okrem regulacie tuku aj regulaciou vody. Pocas cyklu sa to meni, nerob paniku ;-). Vyznamne chudnutie alebo priberanie je od 4 kg. Dva kilogramy na cloveku ani nevidno. Ci pribral alebo schudol. Mas dost polysacharidov a vlakniny? Treba mat stravu vyvazenu. Nenapisala si vsetko, co jes. Tak skus a mozno budem vediet poradit.

Takisto treba telo regenerovat. Ak mas svalovku, dalsi den necvic, pockaj, kym to preboli. Idealne je cvicit kazdy den ine svaly, medzi nimi musia byt aj pauzy. ja napr. cvicim takto:

pondelok: nohy, zadok
utorok: hrudnik, biceps
streda: volno (robim iba kardio)
stvrtok: chrbat, triceps
piatok: ramena, brucho
vikend: volno (kardio)

Takto ma kazdy sval dostatok casu na regeneraciu.

Žužova

Nie nie 45kg som nikdy ani nemala o tom by som mohal len snívať .. Mám 168cm a momentálne 59 ráno ,60 večer cca ,no vtedy po tom cvičení som mala 62kg čo nechápem..
Predtým som chodila do práce ,kde som sa hýbala a namáhala Celý deň a prvé jedlo som mala až okolo 16stej alebo až 19stej večer, vtedy som dokázala schudnúť na 51, zo 60kg ..v priebehu skoro pol roka sa mi to takto podarilo čiže to nebolo ani nejaké nárazové..vtedy to bola krása a teraz odkedy nerobím už asi 4 mesiace to šlo hore a hore až som sa dostala na tých 56,57 no stále som vyzerala rovnako chudo,až teraz sa to začína meniť a už som pribratejšia a aj váha ide hore ...neviem si rady nechcem mať z toho zase depresie :((( ..som rada že už viac ako týždeň som nemala prsty v krku..že už nejem sladkosti a pečivo ale chcem to vidieť aj na výsledkoch .. :(

korkova

Nenapisala si kolko vazis ani ake si mala problemy s prijimanim potravy.

Ak si sa zle a nepravidelne straovala, nemozes sa cudovat, ze telo si teraz robi zasoby a brani sa.

Ale mozno je to inak, mozno si prilis chuda a budujes si svalovu hmotu, ktora ma svoju vahu a centimetre. Takze to je tazko sudit ked nevieme viac informacii o stave, o tom co jes a ako a kolko cvicis.

Zaklad je vyvazena strava niekolkokrat denne, pohyb minimalne 4x do tyzdna (aerobne a posilnovacie aktivity) a spravny pitny rezim. Ak toto dodrziavas, nie je ziadny dovod na paniku.

Ak si si s PPP znicila svaly, tak je jasne ze ak mas 45kg a priberas ked cvicis, ze sa ti obnovuju svaly.

Mala by si to aj na sebe vidiet, ci si vyformovana, alebo ti len tak trci neforemny tuk.

Prajem vela stastia a vyhybaj sa PPP problemom, dietam a prehnanemu cviceniu.
Telo potrebuje aj oddych, aby si naslo cas na vybudovanie svalov. Nezatazuj ho kazdy den.