Neúspech na VŠ, ako ste ho zvládali?

Príspevok v téme: Neúspech na VŠ, ako ste ho zvládali?
Minnie Mae

Dobrý deň!
Chcem sa opýtať tých, čo majú s takým niečím skúsenosť... Ako ste sa zmierili s tým, že vám to na VŠ nejde tak, ako ste si predstavovali aj napriek tomu, že sa snažíte? A čo po vyhadzove? Čo ste robili? Lebo ja svoju VŠ nezvládam, absolútne, hrozí mi vyhadzov... Rodičia ma tým pádom prestanú živiť a finančne podporovať, priateľ odchádza do zahraničia a ja neviem, čo budem rok, dokedy sa rozhodnem pre inú školu, robiť. Už som z toho na prášky, často plačem, neviem, ako sa uživím a neviem, na akú inú VŠ by som mohla ísť, keď táto bola mojím celoživotným snom, ktorý sa zrazu rozsypal. Jediné, čo viem je, že budem musieť nastúpiť na takú VŠ, popri ktorej by som mohla aspoň brigádovať, lebo rodičia na tom nie sú finančne až tak dobre a privyrábať si popri škole, na ktorej som teraz, je absolútne nemožné... Prosím poraďte

Lola32

Ahoj, viem, že je to už stará téma no momentálne zažívam niečo podobné...avšak ja neriešim pomoc rodičov, ani ďalšiu vš lebo som nešla po strednej hneď a tak som si dala len jeden pokus...už som pracovala ale nemala som dobré skúsenosti no to je už o inom...ak by si si to náááhodou prečítala zaujímalo by ma ako si to zvládla a ako si si s tým poradila...ďakujem pekne :)

Bubliii

Ahoj Minnie Mae, dúfam že je to tu ešte stále aktuálne :) jop, VŠ je ťažká. ani ja nemám ľahký odbor :/ a napriek tomu ju ťahám už štvrtým rokom.. ale k veci. Neviem presne ako u vás fungujú skúšky. My máme to klasické pravidlo "3x a dosť" - teda v danom akademickom roku môžeš ísť 3 na skúšku, ak nedáš, prenášaš do medziročníka..takže ak by ti to teraz nevyšlo, je tu aj takáto možnosť.. samozrejme že nejde všetko tak, ako by človek chcel, ale s tým s treba proste zmieriť, presne ako to tu už bolo popísané - skúšku treba hlavne spraviť, nemusí byť nutne na A-čko.. Moja kamarátka neočakávane skončila v medziročníku. Rodičia samozrejme naštvaní, ale neodsekli ju celkom od peňazí, predstav si. Keďže prenáša iba jednu skúšku, využila čas, našla si robotu a za ten rok si plánuje zarobiť dosť na to aby zaplatila medziročník (rádovo 1000e)+ z niečoho aj vyžila.. Takže vidíš, život sa nekončí! A keby ťa predsa vyhodili, opäť je mnoho možností - práca, zahraničie, druhá VŠ podobného charakteru (farmácia mi príde ako pomerne dobrá náhrada). Vidím že si dosť nešťastná, ide to v ruka v ruke jedno s druhým, čítam že aj priateľ ti odchádza preč, ale veď rok nie je celý život a pokiaľ sa ľúbite, malo by sa to dať v poriadku ustáť, viem čo píšem sama som vo vzťahu na ďialku už 1,5 roka a všetko je v pohode ;) Takže skús sa dať trošku dokopy a hlavne si uvedomiť je vysoká škola nie je všetko. Držím ti palce!

jedulka

nebylo by lepší dodělat tuhle VS,v klidu a pohodlí rodiny,která se o tebe stará? Trochu si víc fandit, víc se učit, neděláš to předci pro rodiče ale tvůj sen to byl!Zapomeň, že zvládneš jinou VS a ještě chodit na brigádu, jestli jí vůbec nejdeš?

gabika234

len tak zo zvedavosti som klikla na túto tému, zaujal ma názov, či sa náhodou nebude týkať môjho budúceho odboru .. a je to tu, od septembra nastupujem na veterinu :D

Logitech

Pokial riesis to ze ta maju vyhodit, tak bud na to nemas, alebo na to kasles.
Plač nič nevyrieši.
Bud začni riadne makať, aby si nesklamala rodicov, alebo si uz zacni hladat robotu.

Brigadovat popri skole je dost tazke. Ja som chodil na denne studium a makal som 6 nocnych v tyzdni.
Robotu som vypustal len pocas skuskoveho.

Ale dneska asi nie je tolko brigad ako 7-10 rokov dozadu

Logitech

Pokial riesis to ze ta maju vyhodit, tak bud na to nemas, alebo na to kasles.
Plač nič nevyrieši.
Bud začni riadne makať, aby si nesklamala rodicov, alebo si uz zacni hladat robotu.

Brigadovat popri skole je dost tazke. Ja som chodil na denne studium a makal som 6 nocnych v tyzdni.
Robotu som vypustal len pocas skuskoveho.

Ale dneska asi nie je tolko brigad ako 7-10 rokov dozadu

Karloss

Tiež som bol minulý rok blízko vyhadzovu plánoval som odísť do zahraničia ale nakoniec som to zvládol a ukázal rodine čo ma podcenovali, že na to mám. Poznám dosť ľudí čo to nezvládlo niektorí išli na ľahšiu školu a niektorí robiť. Chod iba na školu, ktorá by ta bavila a chcela by si niečo podobné robiť aj v budúcnosti inak to nemá význam a hľadaj si radšej prácu.