Mate vyhovujuce pracovne podmienky v praci?

simusaaaaas

Nastupila som do potravin ako predavačka, som v skusobnej 3 mesacnej dobe...nechala som sa na pracu prehovorit, pretoze potrebujem pracu, peniaze...personalna ma tam zlakala s tym, ze predajna je dobra, šikovni pracovnici..ze sa budem mat dobre a je rada ze ma svojho človeka,kedze som cez tu firmu chodila na inventury...KED VTACKA CHYTAJU SUMNE MU SPIVAJU...
Som tam tyzden..od pondelka do včera som robila 6 ,7 hodin..dnes 11 a od zajtra pokracujem az so buduceho piatku..12 dni prace a tak volny vikend...na prestavku mam asi 10 minut..ako povedala veduca..Tu je jedalnicka, dievčata tu jedia ked maju čas....dalsia vec -je tam prievan cez predajnu az do skladu kedze nefunguje klima....Niesom ziadna padavka ani rozmaznana dievčinka ale toto podla mna nieje normalne..min.mzda a podmienky na ho...

otrok obecný

pracujem v nemenovanom tesco expres v BA, od júna do augusta 30 stupnov min. v predajni, dnes bolo 37, normálka, každá smena je boj o život, zamestnanci sa tam doslova varia vo vlastnej stave, nedýchatelný vzduch, čokolády a tieto veci su uplne roztopené

no ved normálka ze firma setrí peniazky na vyváraní zamestnancov

jatinevim

Prestudovat si zakonnik prace a ak je tam nieco porusovane, obratit sa na prislusne organy (asi inspekciu prace). Nariekanie na tomto fore vam nepomoze. Okrem toho existuju aj odbory. Platime neskutocne peniaze z kazdej vyplaty, tak nech statne organy laskavo vykazuju nejaku prospesnu cinnost a nielen buzeruju pri kazdej prilezitosti, nie?
Maximalna teplota na pracovisku je myslim 28C (asi su aj vynimky).

ambrozia

Môj muž robí vo firme na výrobu súčiastok do áut, kde nemajú klimatizáciu a neviem prečo, veľmi veľa ľudí ochorelo na priedušky, vrátane muža. A ich šéf im pohrozil, aby prestali maródovať, že sa to bude brať ako sabotáž a dostanú výpoveď.

pandorica

Niekedy sa tomu hovorilo nevoľníctvo, dnes je to práca za minimálnu mzdu,akeď si otvoríš hubu, tak ťa z nej vyšmaria, lebo na tvoje miesto nájdu ďaľších desať.Takže o akých podmienkach sa to tu bavíme?

Lulita

slnovrat - no to mas pravdu, ked idem okolo tých fast foodov, tak mam dost, ked tam stojim 2 minuty ma berie ku zemi, tí ludia to tam maju este horsie a asi aj blbsie este zaplatene, to by osm nevydrzala vobec, vyprazat nieco cele dni bez klimy