Svrbiace vyrážky, ktoré vychádzaju každý deň. Alergia?

Príspevok v téme: Svrbiace vyrážky, ktoré vychádzaju každý deň. Alergia?
suesue111

Ahojte, mám problém s vyrážkami , ktoré sa mi vyhadzujú už asi týždeň. Každý deň v inom počte. Raz menej to je asi 2 alebo 3 vyrážky za deň, na druhý deň viac - 8, ľubovoľne po celom tele. V oblasti tváre, krku nie. Bola som pri kožnej, pichala mi nejaké injekcie, ktoré majú zabrániť vzniku ďalších vyrážok.Ale nejak to nepomáha. Mám krém proti svrbeniu, kortikosteroidy , pomáha to ale problém je v tom, že mi vznikajú nové a nové. Sú to ako malé červené fliačiky v strede s červenou bodkou (akoby štípance). Držím diétu. Má s tým niekto skúsenosti a ak áno , vedel by mi niekto poradiť čo to môže byť ? Moja lekárka si myslí že je to alergia na jedlo, naposledy spomínala že ma možno niečo uštiplo.Ja už neviem. Ďakujem za odpovede. Pekný deň .

Kýčera

Mám silné podozrenie, že u tvojho synčeka sa jedná o alergiu - lieky, potraviny, kozmetika,...Nie si Ty alebo Tvoj partner, či dakto iný v rodine na niečo alergický?

mamicka32

Aj moj 3 rocni syncek ma tuto infekciu dali mu antibiotika a nejaku mast ktoru musi pouzivat stale.Uz mu to zacalo miznut ,ale asi pred dvoma dnami sa to vratilo zase naspat,tak som ho objednala u lekara som zvedava co mu zase daju.Uz neviem ako mam proti tomu bojovat pretoze to ma po lickach a nozickach a ludia sa nanho pozeraju ako keby mal malariu a je mi to neprijemne..Poradte prosim..

emiska

no mne sa robia uz par rokov tiez svrbive vyrazky..sami od seba aj zmiznu ..niekedy za den aj 4 inokedy nic.. bola som na alergo a vysli mi testy, ze som alergicka na kravske mlieko a vsetko, kde je pouzite..( jogurty, syry, kolace, cokolada)... ako si davam pozor a vynechavam take potraviny, tak mozem povedat, ze sa mi vyhodia uz len ojedinele..aj to ked sa zabudnem a zjem cosi...

pepe71

presne take sa robia aj mne suesue mam to asi mesiac niekedy sa ukazu tri potom paru dni nic dnes na nohe dve mala cervena bodka zacervenala dookola ako stipanec presne nikdy pred tym som to nemal na svrab to nevyzera tiez som pozeral fotky na nete skus ak budes mat nieco nove napisat tu do fora lezie mi to na nervy mozno je to od prasku respektive asi pred mesiacom som zacal pouzivat tie vankusiky tekuta forma vsetko v jednom od arielu novinka tak to skusim vyradit

kiko12

no som z toho na mozog mam to asi 6 rokov a podla toho zijem :/ som uplny odlud ..nemam rad seba ani ludi okolo...mna to uplne znicilo teraz to pomaly ustupuje.... urazky na moju osobu boli velke aj od blizkych kamaratov ...nikdy som nemal kamaratku a nieto frajerku a asi to aj tak ostane...keby som to nemal tak dlho inac to beriem ...

daniuska

ja som to chytila na ubytovni, ked sme prespavali v blave a poviem ti, ze mesiac mi kozna nevedela prist na to, ze je to svrab, pichali mi dithiaden a kortikoidy s tym, ze mam alergiu az na moju otazku, ci to nie je svrab mi to diagnostikovali, to som uz mala nervy v haji...

suesue111

daniuska : pozrela som obrazky suvisiace s tym svrabom . a ja pluzgieriky nemam. moje vyrazky vyzeraju len ako jedna cervena bodka a okolo tej bodky mierne zacervenanie pokozky. niektore mi aj napuchnu kus a ine zas len vijdu a po novom aj pomaly sami zmiznu. bola som u koznej dala mi injekcie par krat aj masticku mam na tie vyrazky. ona tipuje jedlo. ale dakujem za radu. vyprat som vyprala vse aj som upratala byt.

daniuska

Svrab je infekcne ochorenie do tela sa ti proste zavrta parazit zakozka svrabova a ta ti vo vrchnej vrstve pokozky kladie vajicka, z nich sa liahnu larvy a to sposobuje strasne svrbenie.Chod ku koznej a da ti mast, ktorou sa potries jednorazovo a mas pokoj, samozrejme vsetko oblecenie, aj postelne vyprat, nepouzivat tyzden, zakozka bez kontaktu s telom umrie.Ak to mas ja na zapastiach, na nartoch noh, na bruchu, okolo pasa, na lytkach je to velmi pravdepodobne svrab, neprijemna choroba.