Ako ďalej? Sex s ním ma prestal baviť..

Príspevok v téme: Ako ďalej? Sex s ním ma prestal baviť..
Zuzana48

Ahojte...Mám taký problém...Mám priateľa 2 a pol roka, myslela som si že ozaj je ten s ktorým chcem byť a prežiť čo najviac rokov s ním...Avšak časom ma už sex s ním nejako prestal baviť, proste ma nepriťahuje už tak ako na začiatku, milujem sa s ním strašne málo, a on sám mi aj tvrdí že jeho samotný sex až tak nebaví, o tom sme sa rozprávali viac krát a je to aj zato, že nemá moc dlhú výdrž...No o tom potom :-)) Problém nastal v tom, že prišiel do mojho života iný muž, proste muž s ktorým sa neskutočne priťahujeme, rozumieme si úplne vo všetkom. Lenže aj on aj ja máme trvalý vzťah...Odkedy ho poznám tak neustále myslím len nanho, nato aké krásne chvíle sme zažili (aj keď sa ešte nič vážne medzi nami nestalo), a odvtedy ma priateľ priťahuje ešte menej, stále sa len hádame a večne to je za mňa kedže mi zrazu začalo na ňom snáď všetko vadiť, keď sme spolu tak chtiac či nechtiac stále myslím na toto druhého. A ja už neviem čo mám ďalej robiť, niekedy si myslím že som s priatelom proste už len zo zvyku, zato že mám pri ňom takú istotu že nebudem sama, a rozmýšlam aj nad tým že keby sa s ním rozídem tak proste som stratila 2 a pol roku života vlastne zbytočne...Poraďte mi, čo mám ďalej robiť, lebo už nevládzem takto, ked sa sama neviem rozhodnuť...Ďakujem veľmi pekne :-)

Emily opat

Ze stratene dva roky a pol. Ale prosim ta. Priatela nelubis, je to jasne. To co tam kedysi bolo, uz nie je. Nie si vydata, nemate deti? Co akoze riesit? Rozid sa s nim, dajte si obaja sancu na dalsi vztah.

Fleur-de-lis

Zuzana48,
mňa prekvapil tvoj názor v tom, že ak sa rozídete tak si stratila 2,5 roka života.
Veď človek sa vo vzťahoch (aj kamarátskych, pracovných..) rozvíja, formuje alebo upevňuje sa jeho osobnosť, učí sa vychádzať s ľuďmi, prijímať ich, odpúšťať, spoznáva iné pohľady, spoznáva sám seba, svoje potreby, svoje túžby...
Je mi to zvláštne, že by tebe ten vzťah nič nepriniesol pokiaľ by ste sa rozišli. Veď rodina nie je jediný prínos vzťahu...
Možno urobil ten vzťah z teba alebo z tvojho priateľa lepšieho človeka, možno ste sa prinajmenšom niečomu naučili.
Stratený čas to ale nebol.
A čo sa týka toho nového muža, asi pri ňom cítiš to čo si cítila na začiatku aj pri tvojom priateľovi, či nie?
Nie je to podľa mňa správne sa rozhodnúť o svojom terajšom vzťahu na základe iného človeka.
Podľa by si sa mu mala vyhýbať, kým si neujasníš čo chceš s terajším priateľom.
Aj preto, že ak by ste sa rozišli kvôli tretiemu, je možné, že by si podvedome od neho očakávala viac. Teda mala väčšie nároky, väčšie sklamania, porovnávala...

A vyzerá, že tvoj priateľ je príliš pasívny. Čítala som v jednej knihe, že žena môže muža motivovať zvádzaním. Ale to slovo nebolo myslené len sexuálne. Že skutočná ženskosť prebúdza mužnosť. A mužnosť nie je pasívna. Pasívni muži niečo vzdali, vzdali sa svojej mužskosti. A žena je tá, ktorá ich môže opäť prebudiť. Ale určite nie kritikou, ako to rady robíme...;) Naopak tým zvádzaním, pozvaním...
No čo to konkrétne do praxe znamená mi nie je zatiaľ úplne jasné, ale možno ti niečo napadne, čo by si mohla skúsiť.

Zani123

Zuzana- ja mam vlastne podobny problem, aj ked nie je uplne taky isty, no podstata je taka ista... az na to ze moj vztah trva siesty rok, v poslednom case (asi vyse pol roka) to je uz len take prezivanie vztahu, co sa tyka tej fyzickej stranky hlavne tam to padlo na bod mrazu, samozrejme z mojej strany..priciny krizy su zrejme hlbsie ako je len fyzicke ochladnutie..zrejme tak nejak to je aj u teba, mozno si si to najskor neuvedomila
ja som si to uvedomila az ked som stretla niekoho ineho, znie to asi dost blbo..nikdy by som si nepomyslela ze mne sa take nieco moze stat..bohuzial zalubila som sa do niekoho ineho, rozhodla som sa vsak skor zachranit nas dlhy vztah ako dat prednost niecomu tak povrchnemu a kratkemu ...napriek kadejakemu mojmu zapieraniu samej seba a snahe zas dat dokopy moj vztah...uz sa to nedalo
pravdepodobne sa uz ani ty nebudes vediet vratit naspat...tie roky vsak urcite nepokladaj za strateny cas, urcite to boli pekne chvile

ta3

Piktogram ma pravdu, neviem co na tom nechapes alebo nechces chapat, ja uz s Tebou nemam velku chut diskutovat a vies aj preco

piktogram

mimulus: ty tomu nemozes rozumiet.

u vas chlapov na tuto "matematiku" mate vzorec

sex=laska

u zien je to opacne

laska=sex

zdanlivo rovnaka vec, no v skutocnosti su to nebe a dudy. neries, skusali to uz pred tebou viaceri a vsetci dopadli rovnako.:)

Mimulus

Vysvetli to obšírnejšie, pretože som asi nepochopil...

Viem ako to myslíš ale nejako mi na tom stále niečo vadí...

ta3

Mimulus
laska s milovanim velmi uzko suvisi, laska sa neda definovat jednou vetou, poviem to skratene, laska je cit a milovanie je telesny akt do ktoreho su zapojene city - cize laska, sex je tiez telesny akt, ale bez citoveho pozadia

Mimulus

ta3 - definuj pojem láska? Nepatrí tam náhodou aj milovanie? Ja mám v poslednom čase taký zvláštny pocit, že tu už nikomu nerozumiem :DDD Asi som už úplne scvokol :D

ta3

Musics a este nieco, su ludia viac sexualne ako citovo zalozeni, tak ako na druhej strane su ludia pre ktorych su city prioritne a sex sekundarny, mozno Zuzana patri k prvemu typu a ako na zaver konstatujes niet co takymto ludom zavidiet, sotva v zivote mozu byt stastni lebo sex v kazdom vztahu casom zvlaznieva a ak tam nie je ziadny citovy potencial, vztah sa stava nefunkcnym a zanika
vsetci sme nejaki a ja ludi so zvysenou sexualnou potrebou neodsudzujem, tak ako mam tiez pochopenie pre homosexualov a lesbicky, ti ludia za to nemozu je to ich prirodzena dispozicia, ja ludi, ktori povysuju sex nad lasku skor lutujem