Ako ďalej? Sex s ním ma prestal baviť..

Príspevok v téme: Ako ďalej? Sex s ním ma prestal baviť..
Zuzana48

Ahojte...Mám taký problém...Mám priateľa 2 a pol roka, myslela som si že ozaj je ten s ktorým chcem byť a prežiť čo najviac rokov s ním...Avšak časom ma už sex s ním nejako prestal baviť, proste ma nepriťahuje už tak ako na začiatku, milujem sa s ním strašne málo, a on sám mi aj tvrdí že jeho samotný sex až tak nebaví, o tom sme sa rozprávali viac krát a je to aj zato, že nemá moc dlhú výdrž...No o tom potom :-)) Problém nastal v tom, že prišiel do mojho života iný muž, proste muž s ktorým sa neskutočne priťahujeme, rozumieme si úplne vo všetkom. Lenže aj on aj ja máme trvalý vzťah...Odkedy ho poznám tak neustále myslím len nanho, nato aké krásne chvíle sme zažili (aj keď sa ešte nič vážne medzi nami nestalo), a odvtedy ma priateľ priťahuje ešte menej, stále sa len hádame a večne to je za mňa kedže mi zrazu začalo na ňom snáď všetko vadiť, keď sme spolu tak chtiac či nechtiac stále myslím na toto druhého. A ja už neviem čo mám ďalej robiť, niekedy si myslím že som s priatelom proste už len zo zvyku, zato že mám pri ňom takú istotu že nebudem sama, a rozmýšlam aj nad tým že keby sa s ním rozídem tak proste som stratila 2 a pol roku života vlastne zbytočne...Poraďte mi, čo mám ďalej robiť, lebo už nevládzem takto, ked sa sama neviem rozhodnuť...Ďakujem veľmi pekne :-)

ta3

musics
samozrejme v manelskom zvazku je to trochu o niecom inom, manelov spaja slub vernosti a preto obidvaja manzelia by mali pristupovat pri vzniknutych problemoch ci uz sexualnych alebo inych s vacsou zodpovednostou, viac sa snazit, viac sa kontrolovat, ovladat a tiez nie som za menenie partnerov mimo manzelstva ako spinave pradlo, ale ak to dvom spolu neklape, netreba to silit, nema to vyznam, Piktogram to vyjadril velmi dobre

piktogram

ak to vo vztahu po sexualnej stranke neklape, tak nie je dobry vyhlad do buducnosti, pre obe strany. ale viac trpi ten, kto si na tom viac zaklada.

iste, chapem rozdiel byt vo vztahu kvoli sexu, alebo byt vo vztahu kvoli tomu, ze si cenim, vazim mam rad toho druheho. ale nic si nenahovarajme, aj ked sex nie je podstatou vztahu, je jeho velmi dolezitou sucastou. a ak medzi dvoma nefunguje, bohuzial, vzdy bude vo vztahu pritomna ista nespokojnost a nepokoj, kt. sa do srdca vztahu budu prenasat. ako vravi moj znamy: neukojena zena je hotova katastrofa. a neukojeny chlap casovana bomba.

samozrejme tym nehovorim, ze akonahle sa objavi sebemensi problem, treba to utat. ale akonahle je problem dlhodobejsi, bez vyhliadky na uspokojive riesenie (pre oboch), je lepsie sa navzajom netrapit. nie vzdy to vyjde, ale to neznamena, ze sa musime preto cely zivot tryznit. ci uz seba, alebo navzajom. nemyslim, ze sme sa narodili preto, aby sme sa trapili.

musics

ta3
keby sa rozisiel kazdy par, lebo jednemu z dvoch nieco chyba, tak by sme menili partnerov z ozakona kazde dva roky. co je imho blbost. chudak jej chalan, co ju ma rad. vdaka tomu ze je leniva pracovat na vztahu, teraz na to on doplati, a samozrejme ze to prenesie na inu. take osoby ako zakladatelka sa maju v tomto svete. proste uziju si a potom bez emocii si idu uzivats inym, ako zajace.. zavidim vam... alebo viete co? nezavidim..

sweater.

klasika, proste podla mna sa kazdy vztah stane casom takymto otravnym stereotipom kde jedinym dovodom preco sa nerozist je len tipicka otazka, lubim ho este, zahodit vsetko to co sme spolu prezili?? budes sa nudit aj s tym novym casom ale aspon zazijes obdobie motilikou v bruchu... je to tak ludia prichadzju a odchadzaju ziadna veda, verit v osudovu lasku? ludia prosimvas...

lilyianka

skús sa s ním o tom všetkom ešte raz porozprávať, je smutné, že on sa nesnaží váš vzťah nejak naštartovať a udržať, že proste v ňom len je a hotovo .. veď treba stále čosi robiť, niekam chodiť, udržiavať ho ... ale nie na mŕtvom bode ... daj mu čas, dajme tomu mesiac, dva, tri s tým, že mu to aj povieš a keď z jeho strany neuvidíš žiaden pokrok, tak to ukonči.... ja si inak myslím, že váš vzťah už je o ničom a nemá význam, ak po takomto krátkom čase ťa nebaví sex s ním a pod. tak si nájdi niekoho iného ... ono je pekné, že ti pomohol, aj finančne, aj možno po inej stránke, ale to si nevyčítaj, veď to predsa ľudia vo vzťahu jeden pre druhého robia nie? je to úplne prirodzené a ak by nechcel, neurobí to, ... takisto si aj ty pre neho urobila xy vecí, preto, že si chcela ...čiže žiadne výčitky ....

ta3

nie je fer podvadzat svojho priatela a ani odvadzat priatela inej zene, ak Ta Tvoj priatel uz nepritahuje, nema vyznam vo vztahu zotrvavat (co by potom bolo o 10, 20 rokov?) len preto, ze mas v nom istotu, ze nie si sama a ze rozchodom by si zbytocne stratila 2,5 roka, chodenie s nim urcite nebolo zbytocne, urcite si si zo vztahu nieco aj odniesla, ked nic ine, tak aspon skusenost a pekne spomienky lebo urcite ste zazili spolu vela peknych chvil, ked uz ku nemu lasku necitis a ani Ta sexualne nepritahuje by bolo cestne sa s nim rozist, ale cestne by bolo aj to, keby si sa hned nevrhala do narucia toho druheho, ak sa vzajomne tak pritahujete ako hovoris a mozno je to iba Tvoje zbozne zelanie, ze si spolu tak dobre rozumiete, on na to nemusi mat rovnaky nazor, poropravaj sa s nim a ak aj on ma o Teba vany zaujem, pockaj az sam sucasny vztah ukonci a potom to spolu roztocte

Zuzana48

Ved to, a ja to už takto ďalej nezvládam, proste sa chcem pohnuť dalej, najradšej s ním, ale on preto nič nerobí...ach jaaj :-/