IQ (Mensa)

Príspevok v téme: IQ (Mensa)
whee_ee

Ahojte,

chcela som si splniť môj dávny detský sen a absolvovala som IQ test Mensa. Nedávno mi prišli oficiálne výsledky, kde stojí, že moje vrodené IQ je 152. Mne však test prišiel naozaj veľmi jednoduchý, väčšina z otázok sa dala vyriešiť v priebehu pár sekúnd, preto som nemala problém ani s časom, ako (súdiac podľa vravy po teste) väčšina zúčastnených. Mám tendenciu sa podceňovať, a preto neviem, či môžem daný výsledok brať vážne (pretože podobné IQ má vraj tuším cca 0,5% populácie), či sú seriózne tie úlohy náročné a "bežný" človek ich nezvládne?

Nechcem, aby to znelo, že sa povyšujem, ale vážne stále nad tým premýšľam. Pretože si myslím, že taký výsledok pri tomto teste by mohol mať vážne každý.

Mám aj problém vyjadriť svoje myšlienky tak, aby boli pochopené správne, tak dúfam, že toto nebude ten prípad :)

Ďakujem za názory!

eddings

Aj mne sa ten priklad zda lahky. Ale na vysledok by som neprisiel. On je podla mna lahky az ked ta niekto navedie k rieseniu, alebo ti ho rovno ukaze. Takze je vlastne tazky, lebo nemyslim ze bez pomoci sa k tomu rieseniu dopracovalo vela ludi...ja som podvadzal a hladal na nete. A tam tiez vela ludi nenapisalo vysledok, a ked tak vacsinou nespravny.

eddings

Je to parada, tusim predvcerom som zapol slovenske spravy - JOJ davala krimi noviny, tak reku prepnem niekde kde to bude optimistickejsie. Prepol som na Markizu, prva sprava autohavaria, druha sprava hurikan v Amerike, tretia sprava krupobitie na vychode, potom este nieco, potom sa na mna usmial Kalinak s Ficom - tak si hovorim, ze sa tie katastrofy stupnuju, a ze uz viac ten vecer neznesiem, bohvie kam by to este vyspickovali...ani zvieratka na JOJke potom nedaju cloveka psychicky dokopy :D
A ze potom maju ludia depky, najprv pol dna clovek vonku vraza do blbcov a potom na vecer na povzbudenie toto :)))))

darijaja

,,S tým chápaním ľudí s vyšším iq,, -

No ono je to všetko o tom, či ten menej chápavý má guráž otvorene povedať, že niečomu nerozumie a ešte v tom, či ten iq zdatnejší má chuť zdokonaliť sa v komunikácii s menej iq zdatnými, či ich netrafí šľak pri vysvetlovaní niečoho.. Ja si myslím, že veľa vecí sa dá vysvetliť, keď sa sa chce a keď je odvaha povedať Nerozumiem.

Nakoniec sa mi ten príklad 18147070 zdá uuuplne jednoduchý a to som si nad ním lámala hlavu.. Prvý krát som v takejto diskusii a len pred dvoma dňami som si začala len tak z nudy robiť všelijaké iq testy.. Takže za dnešnú diskusiu, vysvetlenie riešenia veľmi pekne ďakujem, posunie ma to niekam ďalej.

eddings

whee_ee ja ti poradim - necitaj noviny, nepozeraj slovenske spravy a uvidis o kolko menej depresii na teba dolahne :))
Rovno by som povedal ze ani nevychadzaj z domu, ale to by casom asi prinieslo ine depresie. Mozno pomoze odstahovat sa, to som urobil ja a hned mi bolo lepsie, uz znesiem aj slovenske spravy ked viem ze sa mna netykaju :D

eddings

a cuduj sa svete, obidve kocky pochopili moj popis moznych rieseni, takze s tym chapanim ludi s vyssim IQ to nebude az take horuce :)

jedulka - ze on nieco robi 2 tyzdne co ty mas za chvilu hotove, to nie je o IQ, to je o tom, ze je to chlap :)))) Nam to proste trosku trva nez zdvihneme prdel, najprv najdeme 20 dovodov preco to nejde alebo ako to skomplikovat. Myslim ze s inym chlapom by so to mala rovnake, ja nas poznam, sme uz raz taki

whee_ee

Osamelá ani nie, mám rodinu, pár blízkych ľudí, priateľa :) Ale každý môj deň závisí od toho, či sa zobudím v období depresie alebo nie :D Vtedy je aj socfob horšia, aj úzkosti atď, to je nadlho, to nemá zmysel tu riešiť :)))

whee_ee

Eddings, musím si poriadne prečítať, čo tu bolo písané, len som to preletela, bola som prekvapená, koľko sa toho nakopilo :D

darijaja

ZŠ mám už dávno za sebou a vôbec si na to nespomínam:-)

Ako som si tak prečítala tvoje predcházajúce príspevky usudzujem, že si trochu osamelá, fakt by ti to pomohlo, keby si sa zbavila socfóbie a predsalen išla medzi Svojich do Mensy:-)

eddings

whee_ee - sice zakladna skola, ale dam ruku do ohna ze sa tu najde dost ludi, ktori vobec nechapu o com si pisala. To na margo toho co som pisal 2 strany predtym o inteligentnych ludoch a o tom, ako su vnimani okolim :)