IQ (Mensa)

Príspevok v téme: IQ (Mensa)
whee_ee

Ahojte,

chcela som si splniť môj dávny detský sen a absolvovala som IQ test Mensa. Nedávno mi prišli oficiálne výsledky, kde stojí, že moje vrodené IQ je 152. Mne však test prišiel naozaj veľmi jednoduchý, väčšina z otázok sa dala vyriešiť v priebehu pár sekúnd, preto som nemala problém ani s časom, ako (súdiac podľa vravy po teste) väčšina zúčastnených. Mám tendenciu sa podceňovať, a preto neviem, či môžem daný výsledok brať vážne (pretože podobné IQ má vraj tuším cca 0,5% populácie), či sú seriózne tie úlohy náročné a "bežný" človek ich nezvládne?

Nechcem, aby to znelo, že sa povyšujem, ale vážne stále nad tým premýšľam. Pretože si myslím, že taký výsledok pri tomto teste by mohol mať vážne každý.

Mám aj problém vyjadriť svoje myšlienky tak, aby boli pochopené správne, tak dúfam, že toto nebude ten prípad :)

Ďakujem za názory!

Maoam

osobne SKUTOCNYM geniom s mega vysokym IQ vobec nezavidim, lebo väcsinou maju velke problemy v zivote (psychicke, v spolocnosti, zaradit sa, su sebaneisti, mnohi z nich maju velmi nizke EQ ci ine problemy), ak maju stastie na okolie, alebo aspon na par ludi, ktori ich podporuju a chapu (hoci sami nie su ziadni genovia, ale maju napr. vysoke EQ a pochopia, koho maju pred sebou)-tak sa este da, rsp. ak zapadnu do nejakeho spolocenstva, ak sa najdu, ak na niecom pracuju a nieco vynajdu, tak sa da

ale ak sa toto nezadari, tak sa väcsinou velmi trapia

jedulka

eddings díky za vysvětlení potěšilo mě:-)Na tvojí otázku odpovídá moje chytřejší polovička(přítel) takhle
Napriek tomu podla mna sa maximalne da ovplyvnit o par bodikov, ak vobec. Moju vysku IQ si obcas niekde zmeriam, a odmalicka doteraz oscilujem zhruba okolo toho isteho cisla. Co na to hovori Mensa? Alebo niekto iny fundovany?
Výška IQ je vrozená a nedá se nijak ovlivnit maximálně o nějaké bodíky.Prý se to testovalo na dvojčatech, které se po porodě oddělili. Jedno vyrůstalo v zámožné rodině,mělo nejlepší možné vzděláni a školy.Druhé vyrůstalo ve velmi chudé rodina v zemědělství někde v Polsku.V dospělosti jim umožnili setkání a vůbec vědět o sobě.Když jim měřili IQ, prý chlapec který vyrůstal v zámožné rodině a měl přístup ke vzdělání, měl jen pár bodíků navíc.Tolik můj přítel.
Za sebe bych chtěla poděkovat, že jsi tohle forum obohatil svojí přítomností a pozvedl jsi ji na jinou úroveň.Jen se podívej jak se vesele baví a zapoměli na svá trápení.To je hezké :-)

darijaja

Ak máte čas a sa Vám chce.. Za aký dlhý čas urobíte tento test a koľko Vám vyšlo iq?
Sú tam aj výsledky a je to zadara..

iq-test.stylove.com

whee_ee

Napr. na oficiálnych testoch tuším ani neboli písané zadania. Jednoducho úloha pri každom príklade bola doplniť správny obrazec, čisto logika, poprípade priestorová predstavivosť :)

drijaja

Určite ti pomohlo, že si mal z prvej VŠ bystrú mysel a išiel si na to rýchlo. Ľudia, ktorý nemajú skúsenosti s iq testami si dokonca pri prvom čítajú aj zadanie otázky, čo je vlastne veľa krát zbytočné.

A druhá vec je, že sa v testoch +- dosť často opakujú zadania, ktoré sa riešia rovnakým spôsobom len je iný výsledok a toto sa vraj dá naučiť. Vieš sa naučiť ako robiť iq testy. Vieš, že obrazce sa ti krútia bud tak, alebo onak, atd atd.. tým získaš časový náskok pred ludmi, ktorí to robia 1x a ešte vôbec nechápu o čo v testoch môže ísť.
Tiež si určite čítal, že si človek vie zlepšieť iq tým, že sa venuje riešeniu hlavolamov a naopak, vie si ho pohoršiť, pokiaľ využíva pri svojej každodennej činnosti len veľmi málo rozumu a mozog neprecvičuje.

eddings

Isla si na to najlepsie ako si mohla, ved vo vine je pravda!!! :))
Pripadne po flaske-dvoch cloveku zacne byt jedno ze riesenie nenasiel, takze sa vyhne zbytocnym depkam :D

Niekto tu pisal ze IQ sa neda naucit, alebo nieco v tom zmysle. Zazil som ze som po ukonceni prvej vysky este siel na prijimacky na druhu, na psychologiu. Tam sa robil IQ test, na ktory bolo malo casu. Takze okrem spravnosti odpovedi slo aj o rychlost. Ako jediny v celej miestnosti som to stihol cele, pred limitom, mal som tusim 1 chybu z 38 otazok. Ostatni to nestihli, vacsina sa dohrabala max. do polovice testu. Nechce sa mi verit ze by sa tam hlasili ludia s nizkym IQ, alebo ze by som bol taky uzasny inteligent. Len ma vyska naucila robit veci rychlo a efektivne. Vysledky testu to ovplyvnilo velmi vyrazne, takze je otazka, nakolko objektivne su rozne merania IQ. Podla tejto skusenosti to vyzera, ze vysledok sa ovplyvnit da. Dokonca pre zisk rovnakeho skore staci so zvysujucim sa vekom uhadnut stale mensie percento otazok, takze oproti 19-rocnym som v 24 bol na tom snad este lepsie :)))
Napriek tomu podla mna sa maximalne da ovplyvnit o par bodikov, ak vobec. Moju vysku IQ si obcas niekde zmeriam, a odmalicka doteraz oscilujem zhruba okolo toho isteho cisla. Co na to hovori Mensa? Alebo niekto iny fundovany?

darijaja

A ja som na to išla takou obklukou, že hrôza, no čo už..Iné súvislosti som nevidela.Asi to bude tým vínkom..Keď sa mi v najbližšom čase dostane do ruky podobný príklad, tak už budem vedieť, že sa dá na to pozrieť aj z takéhoto uhla pohľadu.

Ale zase, vravím, ja nie som v tomto zbehlá, ostatné otázky som mala celkom fajn, vraj iq 139 napríklad v mensa teste online.