IQ (Mensa)

Príspevok v téme: IQ (Mensa)
whee_ee

Ahojte,

chcela som si splniť môj dávny detský sen a absolvovala som IQ test Mensa. Nedávno mi prišli oficiálne výsledky, kde stojí, že moje vrodené IQ je 152. Mne však test prišiel naozaj veľmi jednoduchý, väčšina z otázok sa dala vyriešiť v priebehu pár sekúnd, preto som nemala problém ani s časom, ako (súdiac podľa vravy po teste) väčšina zúčastnených. Mám tendenciu sa podceňovať, a preto neviem, či môžem daný výsledok brať vážne (pretože podobné IQ má vraj tuším cca 0,5% populácie), či sú seriózne tie úlohy náročné a "bežný" človek ich nezvládne?

Nechcem, aby to znelo, že sa povyšujem, ale vážne stále nad tým premýšľam. Pretože si myslím, že taký výsledok pri tomto teste by mohol mať vážne každý.

Mám aj problém vyjadriť svoje myšlienky tak, aby boli pochopené správne, tak dúfam, že toto nebude ten prípad :)

Ďakujem za názory!

Aja02

Tak vďaka za zodpovedanie otázok. :)

0vecka, ale všetko záleží od toho o čom sa s danou osobou bavíš. Veď to, že budem napr. v Mense mi nezaručí, že sa tam budem môcť s každým porozprávať napr. o informačnej bezpečnosti a nízkoúrovňovom programovaní v assembleri. V Mense tiež všetci nevedia všetko, akurát majú lepšie logické myslenie. ;)

darijaja

Tá 27 otázka sa mne napríklad zdala ľahká.. v každom z rohov máš v obrázku malý štvorček a zase ked sa na to pozrieš tak v každom rade a stlpci sa dve väčšie obrazce opakujú, takže logicky nasleduje veľký štvorec pod tým malým..
Ja mám hokej s číslami..

0vecka

hmm mne na tom teste ukazalo 131 27micku som mal zle ale priznam sa ze netusim aka logika v tom je na nej som aj stratil najviac casu celkovo mi to trvalo 12min

vie mi niekto vysvetlit tu 27?

whee_ee

Prečo prehadzovať poradie? Výsledok po doplnení matematického znamienka má byť väčší ako 5 a zároveň menší ako 9. Keď doplníš čiarku, dostaneš reálne číslo 5,9 (slovom päť celá(ých) deväť), resp. číslo o jednu desatinu menšie ako 6, haha, neviem, čo s tým poradím si myslela, poradie cifier má ostať zachované :) Ešte mi teoreticky napadlo použiť "mod", ktorého výsledok je zvyšok po celočíselnom delení, takže (5 mod 9) = 5, ale to už nespadá do intervalu (5,9), pretože nie je uzavretý.

darijaja

Whee. Hm.. No môže byť veru. Vlastne číslice sa zachovajú a pri prehodení ich poradia z 5 a 9 na 9 a 5 platí to, čo je podmienkou vyriešenia a teda, že 9 je väčšia ako 5 a 5 je menšia ako 9.. Dobre si to vysvetľujem?
Inak tieto riešenia sú už pre mňa dosť haluzácke.