Afrika - Egypt (Hurghada) s 2,5 ročným bábom

Príspevok v téme: Afrika - Egypt (Hurghada) s 2,5 ročným bábom
Wikiki

Mám otázočku pôvodne sme sa chystali do Turecka ale zájazd je už obsadený tak nám ponúkly Egypt Hurghadu Sunrise Royal Makadi 5*.Problém je že sa tam bojím vycestovať s 2,5 ročným hyperaktívnym dietatom.Predsa len je to Afrika....Za hotelom je púšť a chystáme sa v Auguste( +40 minimálne bude) čiže asi to nebudú velmi dobré podmienky pre bábo??
Ale známi hovorili že sa to dá vydržať lebo tam pofukuje príjemný vánok.Môj priatel už bol v Egypte a žiadny faraón ani nič také no ale ja sa trochu bojím tých horúčav lebo priatel bol v októbri :D
Máme skúsiť alebo radšej niečo Európske (Taliansko,Bulharsko,Španielsko....)Egypt nás ale vééééélmi láka tak prosím o radu.

195jana

a to nemozete pockat kym bude vase dieta vacsie? nechapem ja by som teda 2,5 rocne netahala nikam a do Egypta uz vobec nie bola som raz stacilo mi take hnacky som nemala za cely svoj zivot...

Jaja15

Záleží od hotela...Ja som bola v Hurgade 2x z toho raz s nami letela jedna tehotná Slovenka(asi 6-7mesiac) s 2-ročným dieťaťom....Let ako taký nie je až taký problém, problém je strava....V prvom hotely bola strava viac-menej európska, tam malo len málo ľudí žalúdočné problémy. Naopak v druhom hotely mala väčšina dovolenkárov črevné problémy(faraonova pomsta), bežné(naše)lieky nezaberajú, treba si kúpiť tieto lieky až v Egypte....Ak Egypt, tak určite min.4*hotel a preverte si v cestovke aká je strava(najlepšie ak je európska) a aké majú skúsenosti dovolenkári z daného hotela. Voda domácim neškodí, turistom ale ano a záleží akú vodu používajú v danom hotely. Problém nie je len hygiena v kuchyniach ale napr.ľad v nápojoch, akou vodou oplachujú ovocie.....

gop78

Nie sme zvyknutý na podnebie v tej časti. Moc malé babo, ani dospelý niekedy nezvladaju-reakcie.
radšej ja by som tu okolo nas.

gop78

Nie sme zvyknutý na podnebie v tej časti. Moc malé babo, ani dospelý niekedy nezvladaju-reakcie.
radšej ja by som tu okolo nas.

jacqueline9

my sme boli s dcerkou prvy krat na dovolenke ked mala 1 rok :) let zvladla lepsie ako niektori dospeli a aj horucavy. Takze preco nie :)

mamil_a

Tiež plánujeme tento rok prvú dovolenku s drobcom, tak hádam všetko prebehne hladko. My s manželom vždy trpíme na hnačky, hylak nezaberá, už len enterol. Hádam malý bude v poriadku a užije si to :-)

neviemprezyvku

my sme tak s malou riskli pred 2 rokmi Turecko a v pohode....brali sme teda preventivne pred cestou enterol a vsetko v poriadku

Wikiki

mifor ou kukla som ten link ideme radšej autom aj ked maly uz vela krat letel bez problemov no teraz sa uz bojim s ním letet :(

Wikiki

diky za rady nakoniec ideme 1.8-11.8 do talianska :) egypt je hazard zo zdravím necháme ho kym malý nebude mat min. 10 rokov potom mozno....

alex5879

my sme si tiež mysleli že Turecko bude v pohode, malému síce miestne lieky zabrali dobre ale 2 dni zvracal a mal hnačky. Fakt to bolo strašné viac by som do toho nešla. Inak v lietadle zvracalo viac dospelých ľudí. Niekedy sa tomu jednoducho nevyhneš aj ked piješ len balenú vodu a dávaš si pozor na jedlo. My by sme boli v pohode, len nás dieťa nakazilo a nám nepomáhali ani miestne lieky (skôr ako začali pôsobiť boli von). Egypt je ešte viac hard ohľadne virozi týka. Poznám veľa dospelých ktorý sa tomu nevyhli. Čo sa týka slnka nám sa malý vôbec nespálil, ale každú polhodinu som ho natierala biodermou pre deti 50. Choré a spálené dieťa by som už fakt nezvládla :)